Nietypowa reklama bielizny wzbudza kontrowersje- Czy to już za dużo?
31.08.2021

Nietypowa reklama bielizny wzbudza kontrowersje- Czy to już za dużo?

autor
Ruch ciałopozytywności oraz naturalność ciała coraz częściej wykorzystywana jest w marketingu. W reklamach większości marek możemy znaleźć modelki zarówno w rozmiarach XS jak i kobiety plus size. Jednak pewne rzeczy wciąż wzbudzają więcej emocji niż inne- tak było w przypadku tej firmy!

"Grubą nicą szyte" to polska firma specjalizująca się w szyciu bielizny na wymiar. W ich ofercie każda kobieta znajdzie idealną bieliznę dla siebie. Marka prężnie działa na instagramie, gdzie prezentuje swoje produkty na modelkach nie tylko w rozmiarze S. Bieliznę pokazywano na ciężarnych, modelkach z wieloma tatuażami, pojawiały się zarówno kobiety bardzo szczupłe jak i te zaliczane do plus size. Dzięki nim marka jest kojarzona z body positivity, a ich klientkami są kobiety w wielu rozmiarach. 

./uploads/nataliau_/f5f70f202486970d927e4fd99b8516b3.jpg

  Kilka dni temu marka opublikowała na pozór zwyczajne zdjęcie modelki w różanym komplecie firmy. Majtki były jednak półprzejrzyste, więc odbiorcy mogli dostrzec włosy łonowe modelki. Post zebrał prawie 15 tysięcy polubień, a na jego udostępnienie zdecydowało się wiele influencerek. W komentarzach możemy znaleźć słowa zachwytu i gratulacje. Kilka osób zwróciło także uwagę, że nigdy nie widzieli nieogolonej modelki promującej bieliznę i bardzo cieszy je kierunek w którym podąża marka. Wiele komentarzy dotyczyło również normalizacji wyglądu ludzkiego ciała, ciałopozytywności i poczucia własnej wartości. 

./uploads/nataliau_/bfeef960203358a9cb970d8f7380b8b0.jpg

 Pojawiły się także odmienne opinie. Niektórzy uważają, że przez bark depilacji zdjęcie wygląda nieestetycznie i zniechęca do zakupu. Dla wielu osób jest to przekroczenie granicy dobrego smaku i prywatności. Pojawiły się także głosy, że przecież modelka jest częściowo wydepilowana, więc nie można nazwać tego zdjęcia ,,naturalnym''.

 Głos zabrali właściciele marki, którzy pod innym postem napisali. "Wracając ostatni raz do tematu zawartości majtek: jesteśmy tutaj dla kobiet, dla nich tworzymy bieliznę i to ona jest przedmiotem oceny. Nie modelki, ani ich decyzje w sprawie depilacji...". Przyznali także, że całe to zainteresowanie wpłynęło pozytywnie na popularność ich marki. 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z strony grubaniciaszyte.pl oraz instagrama firmy 

4 lubi to
0
807
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda