TikTok zablokowane we Włoszech. Przez apkę zmarła 10-latka
25.01.2021

TikTok zablokowane we Włoszech. Przez apkę zmarła 10-latka

Media społecznościowe to nieodłączny element naszych czasów. Od kilku lat wśród młodzieży to TikTok jest sieciowym hitem. Codzienne czelendże, w których biorą udział miliony. I w jednym z takich wzięła udział dziewczynka we Włoszech. A teraz nie żyje…

10-latka dołączyła do wyzwania Blackout Challenge. Na czym polegało? „Wystarczyło” owinąć sobie pasek wokół szyi. Chodziło o to, że im większy ucisk, tym lepiej… Trzeba było się tak poddusić, aby doszło do omdlenia. To nie żart! Takiego wyzwania podjęło wiele, widocznie niezbyt inteligentnych, dorosłych ludzi. Ich śladami podążały również dzieci. Musiało dojść do tragedii, by w końcu coś z tym zrobiono. I ofiar… 10-latka z Włoch, podejmując wyzwanie, udusiła się paskiem. W trakcie akcji próbowała się jeszcze nagrać. W szpitalu w Palermo jej nie odratowano – stwierdzono śmierć serca i mózgu.
 
Rodzice nie zdołali uchronić dziewczynki przed ciemną stroną internetu. Po tragedii władze Włoch postanowiły zablokować TikToka dla osób, które nie mogą zweryfikować wieku (TikTok jest dostępny od 13 roku życia). Na razie taka blokada ma potrwać do 15 lutego. Nie uważacie, że dogłębna weryfikacja powinna być wprowadzona na całym świecie? TikTok wydaje się być niebezpiecznym narzędziem w rękach dzieci. Dodajmy, że to nie jedyna tragedia z udziałem apki – 15-latka z Oklahomy przedawkowała leki przeciwalergiczne, biorąc udział w wyzwaniu. 
 

./uploads/Dżo_FlamingBlog/d843551e55b111cb3eb10e6db035c92f.jpg

Fot. Unsplash

Coraz więcej osób zarzuca twórcom TikToka bezduszność, lekceważenie, niezwracanie uwagi na problemy i nic z tym nie robienie – brak ochrony nieletnich. 
 
Co sądzicie o aplikacji TikTok? Korzystacie z niej codziennie, bierzecie udział w czelendżach? 
 

1 komentarzy

0

wow jeśli to prawda to przestane ogladac tik toki😱

odpowiedz

0

wow jeśli to prawda to przestane ogladac tik toki😱

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda