Barbie ma dziewczynę! Lalka wspiera LGBTQ +
14.01.2021

Barbie ma dziewczynę! Lalka wspiera LGBTQ +

Wiele osób w mediach społecznościowych twierdzi, że Barbie ma dziewczynę. Jest nią blogerka i projektantka mody Aimee Song!

Kultowa lalka ma dziewczynę?

W Internecie krążą zdjęcia z 2017 roku, na którym widzimy Barbie oraz lalkę podobną do Aimee Song w koszulkach z napisem Love Wins. Na fotografiach jednopłciowa para głaszcze psa, je tosty, romantycznie wpatruje się sobie w oczy. Aimee Song wydała komentarz w tej sprawie:

Jestem dziewczyną - napisała na Twitterze obok zdjęcia ze swoją podobizną Barbie w koszulkach Love Wins.

./uploads/jeilliebean/d292a9f639bb77e611a8fec27dc63629.png

Barbie wspiera LGBTQ +

Firma Mattel nie potwierdziła oficjalnie, że Barbie jest lesbijką. Piękno Barbie polega jednak na tym, że może być, kimkolwiek sobie zamarzymy.  

Dorastając, bawiąc się Barbie, zawsze zakładałam, że Barbie może być tylko blondynką rasy kaukaskiej. Możliwość stworzenia Barbie opartej na moim azjatyckim dziedzictwie i wzorowanej na mnie to był taki monumentalny moment. Wiem, jakie to uczucie, gdy dziecko nie ma lalki, która wygląda choć trochę podobnie do ciebie, więc chciałam się upewnić, że przy tej okazji moja Barbie reprezentuje Azjatów, zgodnych z moimi podstawowymi wartościami i jest inspiracją dla innych dzieci - powiedziała Aimee

Dodała również:
Kiedy zgłosiłam koszulkę Love Wins jako opcję ubrania dla lalki, pomyślałam, że zespół Mattel natychmiast ją odrzuci; głównie dlatego, że Barbie nie zajęła jeszcze stanowiska w sprawie małżeństw homoseksualnych ani społeczności LGBTQ +. Byli całkowicie zgodni z tą decyzją i nigdy nie czułam się tak dumna i zainspirowana do dalszego wpływania na wartości, które cenimy i które uwielbiamy. Widzieć teraz, jak lalka zyskuje na popularności na Twitterze, w tak pozytywny, znormalizowany sposób, jest tylko potwierdzeniem całej pracy i postępów, które zrobiliśmy dla społeczności LGBTQ +.

4 lubi to
0
732
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda