15.11.2020

"Mieszkaj i módl się". W Łomiankach powstanie katolickie osiedle!

autor
Osiedle "Przystań" będzie jednym z pierwszych katolickich osiedli, które powstaną pod Warszawą. Nazwa kojarzyć ma się z wytchnieniem, jakiego zaznają rodziny, które tam zamieszkają. W planach jest kapliczka, chlebowy piec i domy posiadające własnych świętych patronów.

Jak możemy przeczytać na portalu info.wiara.pl, w fundamentach każdego z domostw zamurowany będzie cudowny medalik, a jego mieszkańcy zostaną "powierzeni w modlitewną opiekę zakonowi lub grupie modlitewnej związanej z danym świętym. Naszym marzeniem jest, by w osiedlowym oratorium znalazły się ich relikwie" - tłumaczy inwestor (źr. portal Wiara.pl).
 

./uploads/aszkiladz/7a03117a0ca7520601544587b1e35237.jpg

Tak wygląda projekt osiedla. Oprócz 32 domów, powstanie tu m.in. plenerowa kaplica (fot. osiedleprzystan.pl)

Pierwsze 32 domy zostaną oddane do użytku w kwietniu 2022 roku. Oprócz domów powstanie tam między innymi klubik dziecięcy, punkt przedszkolny, plac zabaw, teren rekreacji, przestrzeń do spotkań osiedlowych, co-working oraz kapliczka a docelowo również miejsce wyciszenia i modlitwy czyli Oratorium.

Inwestor tłumaczy, że projekt Osiedla Przystań to nic innego jak odpowiedź na rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie jakim jest wiara w Boga.

Każdy dom ma mieć swojego właśnego patrona. Na oficjalnej stronie internetowej inwestycji "Osiedle Przystań" zobaczymy dom św. Jana Pawła II, św. Józefa, św. Faustyny Kowalskiej, czy św. ks. Jerzego Popiełuszko.

1 lubi to
0
864
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda