Jak szybko i skutecznie uczyć się języków samemu?
21.06.2020

Jak szybko i skutecznie uczyć się języków samemu?

Nie masz czasu i pieniędzy chodzić na dodatkowe zajęcia z języków, ale marzysz mówić płynnie po włosku, hiszpańsku, niemiecku, czy rosyjsku? Jest na to sposób!

Nauka języków nie jest prosta. Trzeba poświęcić na nią dużo czasu i cierpliwości. Wydaje się, że najlepszym sposobem są dodatkowe zajęcia z języka, ale uważam, że o wiele lepiej i przyjemniej przyswajamy wiedzę samemu. 

A tu macie kilka rad ode mnie. Wiem, bo sama w domu uczę się języka hiszpańskiego i poświęcając 15 minut dziennie ucze się kilkadziesiąt słówek.

- zacznij od prostych zwrotów, szukając w internecie najpotrzebniejszych informacji w danym języku, bądź wyobraź sobie, co najbardziej potrzebujesz wiedzieć, wymyślając dialogi z samą sobą, bądź udając, że opowiadasz o czymś na youtubie. Stron z właściwym tłumaczeniem jest bardzo dużo np. Pons, ling

-rób KOLOROWE FISZKI zapisując po jednej stronie małych karteczek słowo w danym języku, a z drugiej strony przetłumaczenie na polski. Fiszki rób tematycznie np. Zwierząta i odłóż do koperty, czy pudełeczka

- słuchaj, oglądaj filmy w danym języku. Pamiętajcie, żeby ten sposób nam pomógł, musicie znać przynajmniej podstawy, bo słuchanie totalnie obcego języka zbyt dużo nie da

- korzystaj z aplikacji takich jak yubo, polegających na darmowych rozmowach z ludźmi z całego świata. Znajdziecie tam osoby, które napewno rozmawiają w tym jezyku i spróbujcie z nimi pogadać lub popisać, ale najpierw wytłumaczcie, że dopiero uczycie się języka!

-istnieje mnóstwo darmowych aplikacji, w których macie po kolei rozpisane lekcje i możecie się z nich uczyć. Ja np. korzystam z Spanish LinDuo, o którym opowiem w kolejnym wpisie.

 

Wykorzystując te 5 sposobów  i poświęcając pół godziny/godzinę dziennie możecie naprawdę wiele osiągnąć sami. Miesiąc nauki i mówicie mega płynnie!

Pamiętaj, aby zostawić like jeżeli choć trochę wam pomogłam bądź zmotywowalam. Dla was to sekunda a dla mnie ogromna radość z pozytywnego odbioru! Obserwuj mnie po więcej ciekawych porad i informacji.

0 lubi to
0
138
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda