Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Najdroższe produkcje Netflixa
18.10.2019

Najdroższe produkcje Netflixa

autor
Czy wiecie, że w 2018 roku Netflix wydał aż 12 miliardów dolarów na własne produkcje!? Ta kwota robi wrażenie, prawda? A to wcale nie koniec. W 2019 roku planują wydać jeszcze więcej, bo aż 15 miliardów. Zapowiada się ciekawie. Sprawdźcie, które produkcje Netflixa do tej pory pochłonęły największe budżety.
./uploads/zuzamt/e6213e624de94a2d4c23c072688da90a.jpg

Orange is the New Black

 Serial doczekał się aż 7. sezonów, a każdy z nich cieszył się ogromną popularnością. Ponadto w latach 2014-2017 zgarnął aż 4 statuetki Grammy (a do 15 był nominowany). Nic dziwnego, że twórcy zdecydowali się ciągnąć tą historię aż tak długo. Jednak koszty tej produkcji były ogromne. Gdyby nie tak pozytywny odbiór przez widzów, serial z pewnością skończyłby się zdecydowanie szybciej. Według portalu Variety.com początkowo wyprodukowanie jednego odcinka kosztował około 4 milionów dolarów, co w przeliczeniu na cały sezon daje nawet 50 mln! Z czasem stawki poszły nieco w górę i w ostatnich sezonach każdy odcinek mógł kosztować nawet 6 mln dolarów. Patrząc na doskonałą obsadę oraz świetną scenografię, te kwoty nie powinny budzić dużego zdziwienia.

---

 

./uploads/zuzamt/73fccb801be9b2d9229c211545c6497c.jpg

House of Cards

 Jeden z największych hitów Netflixa zalicza się też do jednej z najdroższych produkcji. Czy wiecie, że był to drugi serial wyprodukowany przez tą platformę? Początkowo każdy odcinek kosztował 4,5 mln dolarów, co po całym sezonie daje kwotę około 60 mln. Niestety Netflix nie zdradza ile wydał na ostatni sezon, w którym nie wystąpił już Kevin Spacey, a wiadomo, że jego udział w serialu musiał być niezwykle kosztowny.

---

 

./uploads/zuzamt/ea42abb4d6b3cdf82e2b26f8a93cc44a.jpg

Sense8

 Serial, który ze względu na masę efektów specjalnych i tematykę Sci-Fi kosztował krocie, ale nie miał nadzwyczajnej oglądalności. Z pewnością Netflix pokładał większe nadzieje w tej produkcji. Serial został wyprodukowany przez siostry Wachowskie (to one odpowiadają też za kultowego Matrixa) ale obsada nie należy do szczególnie rozpoznawalnej. Netflix wycofał się z tej produkcji po zaledwie 2. sezonach, a to za sprawą wysokich i nierentownych kosztów. Podobno każdy odcinek kosztował 9 milionów dolarów, co w przeliczeniu na sezon daje 108 mln. To zdecydowanie więcej niż takie hity jak Orange is the New Black czy House of Cards.

---

 

./uploads/zuzamt/c743cd6aa74261e75cd06ccb3a1c47b2.jpg

Stranger Things

 Ta produkcja Netflixa została szybko okrzyknięta prawdziwym hitem i podpiła serca widzów na całym świecie. Równocześnie był to jeden z najdroższych seriali w historii platformy. Podobno koszt wyprodukowania jednego odcinka przekroczył 8 mln dolarów, co w przeliczeniu na cały sezon wynosi ponad 75 mln. Nic w tym dziwnego. Znakomita obsada (m.in. Winona Ryder) oraz ogrom efektów specjalnych muszą dużo kosztować.

---

 

./uploads/zuzamt/f062d9ad4fb7c5460b0e13ade6f1dcab.jpg

Bright

 Jeden z najgłośniejszych filmów Netflixa z końcówki 2017 roku kosztował krocie. Podobno platforma wydała 90 milionów dolarów, aby uzyskać prawa do dystrybucji, tym samym pokonała takiego giganta jak Warner Bros. Czy było warto? Cóż… takie nazwiska, jak Will Smith czy Joel Edgerton oraz efekty specjalne mogły budzić zaciekawienie i przyciągnąć masę widzów przed ekrany, ale sam film nie doczekał się zbyt pochlebnych recenzji.

---

 

./uploads/zuzamt/49ddca57eec21c36d7d9dfe9cdab53bc.jpg

The Get Down

 Serial zakończył się zaledwie po jednym sezonie, a szkoda, bo zdjęcia, charakteryzacje, muzyka i scenografia naprawdę były na najwyższym poziomie. Akcja serialu dziele się w USA w latach ’70. Ponadto serial doczekał się świetnych recenzji i opinii wśród krytyków i internautów, jednak nie przełożyło się to na oglądalność. Ta produkcja okazała się nierentowna. Podobno koszt produkcji jednego odcinka wynosił 7,5 mln dolarów, co w przeliczeniu na cały sezon wynosi aż 120 mln.

---

 

./uploads/zuzamt/ea2b97056ed0cbdb3884f85717c6ef36.jpg

The Crown

 Jeden z największych hitów platformy, który wymaga OGROMNYCH nakładów finansowych. Scenografia, charakteryzacja oraz obsada kosztuje krocie. Wszędzie obecne złoto, przepych, pałace, zamki… Podobno sama replika sukni królowej Elżbiety II kosztowała aż 37 tysięcy dolarów! Aż strach w tym występować. Portal Variety.com donosi, że koszt pierwszego sezonu wyniósł aż 130 mln dolarów! Niestety Netflix nie chce zdradzić ile wyniosło go wyprodukowanie kolejnych, ale z pewnością były to jeszcze większe kwoty.

---

 

./uploads/zuzamt/9d8ae818b2afcc5069f65ed02958142a.jpg

6 Underground

 Film Netflixa, który jeszcze czeka na premierę, ale już mówi się, że będzie to najdroższa produkcja w historii platformy. Film jest reżyserowany przez Michaela Baya, odpowiedzialnego za serię Transformers. Możemy się spodziewać niezłych efektów specjalnych oraz mega akcji. Obsada też jest niczego sobie. W filmie wystąpią m.in. Ryan Reynold, Bena Hardy i Dave Franco. Odnośnie fabuły wiadomo tylko tyle, że grupa miliarderów pozoruje swoją śmierć i zakłada grupę tropiącą najgroźniejszych kryminalistów. Na stronie Netflixa możecie już obejrzeć pierwszy zwiastun. Zapowiada się prawdziwe kino akcji!

---

 

12 lubi to
2
962
2 komentarzy

dpblogpl
1

Stranger Things najlepszy!

odpowiedz

diannstyle
1

Ciekawy post :)

odpowiedz

dpblogpl
1

Stranger Things najlepszy!

odpowiedz

diannstyle
1

Ciekawy post :)

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda