DDOB Shop
DDOB Shop
Jaki świat czeka nas po koronawirusie?
20.06.2020

Jaki świat czeka nas po koronawirusie?

autor
Koronawirus już od wielu miesięcy jest jednym z głównych tematów na całym świecie. Większość państw walczy z jego negatywnymi skutkami, próbując przeciwdziałać kryzysowi gospodarczemu i wszechobecnej panice. W tej chwili ciężko jednoznacznie określić, jaki świat czeka nas po pandemii COVID-19, jednak kilka kwestii jest niemal pewnych. Sprawdź, z jakimi zmianami będziemy musieli się mierzyć jeszcze przez dłuższy czas.

DRUGA FALA ZACHOROWAŃ

./uploads/zuzamt/1d57f2b8e108bc56a586dfecdb89a16b.jpg

Fot: weheartit.com

Zarówno lekarze, jak i politycy i naukowcy są zgodni w jednej kwestii – czeka nas druga fala zachorowań. Wielu z nich twierdzi, że będzie ona jeszcze gorsza i gwałtowniejsza niż pierwsza. Gdy będzie nam się wydawało, że już uporaliśmy się z pandemią, ona nagle wróci ze zdwojoną mocą. Naukowcy szacują, że może mieć to miejsce na jesień lub na początku zimy, dlatego zachowajmy ostrożność i nie bagatelizujmy powagi sytuacji.


 

OGÓLNOŚWIATOWY KRYZYS GOSPODARCZY

./uploads/zuzamt/f515c9265e4088b606b95cbab12d84a7.jpg

Fot: pinterest.com

Pandemia COVID-19 bardzo mocno wpłynęła na gospodarkę ogólnoświatową. Niemal wszystkie branże (z wyjątkiem kilku, np. e-commerce) odczuły jej negatywny skutek. W mediach codziennie można znaleźć informacje o zamknięciu kolejnych firm. Plajtują nie tylko te małe, lokalne przedsiębiorstwa, ale także gigantyczne międzynarodowe spółki. Z kryzysem będziemy musieli walczyć jeszcze przez wiele miesięcy, a i tak nie wiadomo, czy uda nam się odrobić straty i osiągnąć poziom sprzed koronawirusa. Jedno jest pewne – już nigdy nie będzie tak samo. Przedsiębiorcy musieli mocno zmodyfikować procesy i sposób działania wewnątrz firm, aby dostosować się do nowej rzeczywistości.
 


 

HIGIENA OSOBISTA I BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

./uploads/zuzamt/586dc099c8939ce5f62098adbb7d32d5.jpg

Fot: weheartit.com

Chociaż rząd zniósł większość obowiązujących obostrzeń, nadal powinniśmy nosić maseczki oraz dezynfekować ręce przebywając w miejscach publicznych. Niezależnie, czy poszłaś na szybkie zakupy do osiedlowego sklepiku, czy jedziesz autobusem na drugi koniec miasta lub wybierasz się z przyjaciółką na shopping do centrum handlowego – zawsze powinnaś mieć przy sobie maseczkę. Niestety wiele osób nosi je niewłaściwie, czyli zakłada je jedynie na usta, a nos pozostaje niezakryty. Taki sposób noszenia maseczki nie chroni nas przed rozprzestrzenianiem wirusów i bakterii. Nie wiadomo jeszcze, jak długo będą obowiązywać obecne rozporządzenia, ale obawiam się, że powinniśmy się uzbroić w cierpliwość. Nic nie wskazuje na to, abyśmy mogli się pożegnać z maseczkami w ciągu najbliższych KILKU miesięcy.


 

OGRANICZONE MOŻLIWOŚCI PRZEMIESZCZANIA SIĘ

./uploads/zuzamt/f061899bdea5fd5bd542719270c45950.jpg

Fot: pineterest.com

Chociaż większość europejskich państw otworzyło swoje granice na podróżujących z Polski, nadal wiele krajów nie zezwala nam na wjazd. Problematyczne mogą być dalsze, międzykontynentalne podróże. Jeśli w najbliższym czasie planowałaś zwiedzić Azję lub Amerykę Północną, takie kierunki muszą niestety jeszcze poczekać. Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Jeśli nie wyobrażasz sobie wakacji w Polsce i koniecznie chcesz wyjechać do innego państwa, wybierz kierunek, który będzie najbezpieczniejszy. Może się także okazać, że w ostatniej chwili będziesz musiała odwołać swój wyjazd, np. jeśli sytuacja na świecie zacznie się pogarszać i liczba nowych zakażeń koronawirusem zacznie gwałtownie wzrastać. Niewykluczone, że rząd znowu zamknie nasze granice i powrót do kraju może nie być taki prosty.
 

 

STRACH LUDZI PRZED ZAKAŻENIEM

./uploads/zuzamt/ca76f5e5d8c3554d1b87c3c70c1886b7.jpg

Fot: weheartit.com

Chociaż wydaje się, że ludzie już zapomnieli o ryzyku zarażenia się koronawirusem, ono nadal istnieje i wiele osób naprawdę się tego boi. Panika może się nasilić wraz z nadejściem drugiej fali zachorowań. Wielu z nas zaczęło spotykać się ze znajomymi, organizować grille lub domówki, ale pozostaje nieufna wobec nowych osób. Nie wiemy, czy nie mieli kontaktu z osobą zarażoną lub nie wrócili niedawno zza granicy. Na szczęście większość osób nadal zachowuje ostrożność, unika dużych imprez (np. wesel) i skupisk ludzi. Chociaż cała ta sytuacja negatywnie wpływa na nasze kontakty z ludźmi, mamy nadzieję, że to tylko tymczasowa zmiana i już niedługo wszystko wróci do „normy”.


 

0 lubi to
0
509
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda