DDOB Shop
DDOB Shop
Tego nie wiesz o rozwoju swojego instagrama
11.06.2020

Tego nie wiesz o rozwoju swojego instagrama

Jak mieć więcej obserwujących na instagramie? Oto kilka wskazówek które pomogą ci ich przyciągnąć.

1. Kontakt z obserwującymi
Jest to jedna z ważniejszych i najbardziej podstawowych wskazówek. Przed zdobyciem nowych obserwujących pamiętaj, że masz już pewne ich grono. W związku z tym musisz pamiętać o nawiązywaniu z nimi  kontaktu. Odpisuj na ich wiadomości i na bierząco sprawdzaj czy nie pojawiły sie nowe. Możesz równiez od czasu do czasu odwiedzić profile osób, które w ostatnim czasie polajkowały twoje zdjęcia i odwdzięczyc sie tym samym. Kolejną świetną opcją jest angażowanie obserwujących w tworzenie profilu chociażby poprzez ankiety.

2. Instastory
Dzięki niemu obserwujący będa wiedziec co u ciebie słychać. Pamiętaj o częstotliwości dodawania czyli nie zbyt rzadko, ale również nie za często i zbyt dużo, aby nie odstraszyć obserwujących ilością zdjęć i nformacji, bo zwyczajnie przewiną je bez wysłuchania.

3. Zdjęcia
Pamiętaj o spójności zdjeć ze sobą. staraj sie używac jednego, góra dwóch filrów. Przy planowaniu feedu nie myśl o jednym zdjęciu, ale raczej jak bedzie wyglądac koło siebie 3, 6, czy całe 12. Pamiętaj także o systematyczności w dodawaniu zdjęć nie znaczy to, że musisz od razu zacząć dodawac jedno zdjęcie dziennie. Na początku może to byc 2 razy w tygodniu, jednak ważne aby trzymać sie wyznaczonego schematu.

4. Kreatywność
Staraj się wymyślać nowe kreatywne pomysły na zdjęcia. Nawet w najbardziej instagramowych miejscach można stworzyc coś zupełnie nowego wystarczy po prostu inne podejście i można wykonać zdjęcie zupełnie inne niż wszystkie pozostałe. Jeżeli brakuje ci inspiracji warto odwiedzić Pinterest, który jest ich kopalnią. Poniżej mój pomysł na feed.

./uploads/Ola_orszulak/dd376c4cf0f6fc585916d3aac6dd1f85.jpg

5. Współprace
Żeby podjąć współpracę wcale nie musisz mieć dziesiątek tysięcy obserwujących, ja sama przy kilkuset miałam juz kilka propozycji. Obecnie ważniejsze są systematyczność i kreatywność. Jeżeli już uda ci się zdobyc jakąś propozycję zastanów sie czy jest ona spójna z twoim profilem oraz czy ci sie to opłaca. Przykładowo otzrymując propozycję od firmy która możesz zobaczyć na co drugim instastory może lepiej odmówic niż zniechęcać obserwujących.

2 lubi to
1
68
1 komentarzy

Absencia
1

To o czym mówisz to faktycznie fajne wskazówki. Ja akurat osobiście korzystam z Instagrama tylko dla Storys, zdjęć już od dawna nie przeglądam, jednak wole ten kontakt z osobą obserwowaną. :)

odpowiedz

Absencia
1

To o czym mówisz to faktycznie fajne wskazówki. Ja akurat osobiście korzystam z Instagrama tylko dla Storys, zdjęć już od dawna nie przeglądam, jednak wole ten kontakt z osobą obserwowaną. :)

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda