Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
4 PRZYDATNE TRICKI NA SZYBKIE I PROSTE UPORZĄDKOWANIE SWOJEGO POKOJU
13.05.2020

4 PRZYDATNE TRICKI NA SZYBKIE I PROSTE UPORZĄDKOWANIE SWOJEGO POKOJU

autor
Cześć!

Z porządkami jest jak z porannym wstawaniem. Niby wiesz, że musisz to w końcu zrobić, ale totalnie nie masz na to ochoty. Aby ułatwić ci to arcytrudne zadanie przychodzę z kilkoma pomocnymi radami, dzięki którym w końcu uporządkujesz swoją przestrzeń szybciej i dokładniej. Pamiętaj, że w czystym i zorganizowanym domu będziesz czuć się po prostu lepiej. Zaczynajmy!

./uploads/1900/61be0ae21997a345f223e9683fb208cf.png

Każda rzecz ma swoje miejsce - prawdopodobnie zdajesz sobie z tego sprawę, ale i tak rzadko, kiedy o tym pamiętasz. No bo przecież dużo łatwiej jest wrzucić kolejne pudła do szafy i żyć w przekonaniu, że skoro bałaganu nie widać, to znaczy, że go wcale nie ma. To tak nie działa. Pomyśl, że kiedy najdzie cię potrzeba znalezienia jednej małej rzeczy, to będziesz zmuszona przekopywać się przez to co wrzuciłaś do tej niesczęsnej szafy podczas "porządków" w efekcie czego znów będziesz zmuszona sprzątać. Znalezienie odpowiedniego miejsca na swoje rzeczy jest łatwiejsze, gdy zastanowisz się nad tym, czego potrzebujesz częściej (korzystasz z tego codziennie/co dwa dni) a czego rzadziej (raz w tygodniu/miesiącu). Ważne, aby przedmioty, po które sięgasz często znalazły swoje miejsce gdzieś na widoku, a te, po które sięgasz dosłownie raz na miesiąc możesz ukryć gdzieś na dnie szafy.

./uploads/1900/2b8abd47f155d5bca78901a7b62ac78b.png

Reklama w telewizji podczas oglądania ulubionego programu, przerwa na nałożenie maski na twarz, czekanie aż zagotuje się woda na makaron... Podczas wszystkich tych czynności zazwyczaj cierpliwie czekamy na ich zakończenie, ale przecież możemy wykorzystać ten czas zupełnie inaczej - np. na sprzątanie! Nie mówię tu oczywiście o myciu okien czy szorowaniu podłogi, ale o ogarnięciu drobniejszego bałaganu, który narobiliśmy wcześniej. Oglądałaś film i jadłaś popcorn? Umyj miskę, wytrzyj stolik, pozbieraj resztki. Robiąc posiłek nabrudziłaś w kuchni? Schowaj do szafy niepotrzebne przedmioty, odłóż składniki na swoje miejsce, wstaw brudne naczynia do zlewu... Sama widzisz, że to wcale nie jest trudne. Zawsze znajdziemy jakiś mały przedział czasowy, podczas którego tak naprawdę się nudzimy, a jest on idealny na zorganizowanie małych porządków. Nie będziesz musiała się później martwić o bałagan i będziesz mogła po prostu odpocząć.

./uploads/1900/c4dfdff0be66ff7f8120170424dd5567.png

Kojarzysz przeźroczyste pudełka z zamknięciem, do których możesz wrzucić wiele drobnych rzeczy mając pewnośc że te nigdzie się nie zgubią? Jeśli nie to koniecznie musisz zaprzyjaźnić się z taką formą przechowywania drobiazgów. Osobiście uwielbiam je z kilku powodów. Po pierwsze - mogę posegregować je tematycznie, dzięki czemu wiem, w którym z pudełek trzymam stare zeszyty ze szkoły, a w którym biżuterię. Po drugie podczas wycierania powierzchni wystarczy zdjąć pojemnik, odkurzyć pojemnik i półkę i odłożyć pojemnik z powrotem - to dosłownie 10 sekund! A po trzecie i najważniejsze - są przeźroczyste, więc szybko podejrzymy co jest w środku, bez zaglądania i buszowania. Koniecznie spraw sobie takie pojemniki i trzymaj w nich wszystko co zalega na półkach.

./uploads/1900/0adfbbeac1118fb9a72240e15cc7aadb.png

Istnieją na tym świecie osoby, które uwielbiają gromadzić zbędne rzeczy. Oczywiście nie mówię tu o pamiątkach, ale o przypadkowych przedmiotach, które często trzymamy tylko dlatego że szkoda nam je wyrzucić. Zazwyczaj stoją one na wierzchu, kurzą się i są nieprzydatne do absolutnie niczego, przez co nie tylko zajmują miejsce, ale również utrudniają sprzątanie, bo musisz poświęcić im specjalnie dodatkowy czas. Pomyśl o przekazaniu komuś takich przedmiotów. Jeśli coś jest zepsute lub nie nadaje się do użytku, po prostu to wyrzuć. To może wydawać się oczywiste, ale jesteśmy istotami nostalgicznymi i czasami trzymamy się rzeczy z przeszłości, chociaż nie są nam potrzebne i po prostu zagracają naszą przestrzeń.

./uploads/1900/c17d6705052de3bee3d9916d77d23bc0.png

które znajdziesz klikając TUTAJ! Będę również bardzo wdzięczna za dodanie mnie do obserwowanych - w ten sposób nie ominie cię żaden artykuł, który napisałam. Do następnego!

./uploads/1900/0f12877756aa1c21728e27b200e55586.png
4 lubi to
3
2892
3 komentarzy

Rosie_Gold
0

Proste, a więc dobre :)

odpowiedz

Agggaaaa
0

Super wpis ♥️

odpowiedz
1900
0

Dziękuję :) 

Odpowiedz

Rosie_Gold
0

Proste, a więc dobre :)

odpowiedz

Agggaaaa
0

Super wpis ♥️

odpowiedz
1900
0

Dziękuję :) 

Odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda