Powraca kultowy komiks Czarodziejki W.I.T.C.H.! Kiedy i gdzie będzie można go kupić?
31.01.2021

Powraca kultowy komiks Czarodziejki W.I.T.C.H.! Kiedy i gdzie będzie można go kupić?

W.I.T.C.H. to seria komiksowa o przygodach pięciu dziewczyn: Will, Irmy, Taranee, Cornelli oraz Hay-Lin, które mieszkają w fikcyjnym miasteczku Heatherfield. Z pozoru wiodą zwyczajne, nastoletnie życie, jednak posiadają magiczne moce i są Strażniczkami Sieci. Muszą zamykać portale, przez które z Meridianu przedostają się niechciani goście. Komiks był wydawany przez Egmont Polska od 2002 roku w dwutygodniowym cyklu. Łącznie opublikowano 231 numerów. Teraz kultowa seria powraca!
./uploads/jeilliebean/335745cb1acf7e73a2aee8c91e321268.jpeg

Powrót W.I.T.C.H!

To wspaniała informacja dla wszystkich fanów przygód kultowych czarodziejek. 21 kwietnia 2021 roku wydawnictwo Egmont wypuści nowe wydanie komiksów. Książki będą dostępne w twardej oprawie. Pierwsza z nich zawiera sześć tomów oryginalnych serii (ponad 300 stron komiksów!). W premierowym wydaniu pojawi się także wstęp ze wspomnianiami ówczesnej redaktorki serii - Agnieszki Wielądek. 

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1 można już zamówić w przedsprzedaży. Warto dodać, że pierwotne wydania były prawdziwym bestsellerem na całym świecie. Nowe wersje z pewnością spodobają się fanom pierwozworów, ale także nowym czytelnikom. Autorką komiksów są Elisabetta Gnone oraz Francesco Artibani i Bruno Enna.

./uploads/jeilliebean/4380cb029a2d09d3294b621548346ba2.jpg

O czym są komiksy W.I.T.C.H. Czarodziejki?

W opisie wydawcy możemy przeczytać:

W położonej pośrodku nicości twierdzy Kondrakar mieszka Wyrocznia – potęga pilnująca równowagi we wszechświecie. Co jakiś czas wyznacza nowe Strażniczki, które mają strzec Sieci oddzielającej świat ludzki od Innego Świata zamieszkanego przez potwory. Jednak Sieć staje się coraz słabsza i przez kolejne portale przedostają się do naszej rzeczywistości siły zła… Zadaniem Strażniczek jest odnajdywanie i zamykanie tych przejść, a także walka z niechcianymi gośćmi z Innego Świata. Tym razem rola obrończyń przypada pięciu nastolatkom, które nie zostały do tej misji wyszkolone, ale i tak muszą stawić czoło straszliwemu zagrożeniu. Cztery z nich dostają władzę nad żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem i wodą, a piąta, Will, otrzymuje moc najważniejszą, tkwiącą w talizmanie zwanym Sercem Kondrakaru. Od tej pory wybranki losu będą musiały poznać swoje moce i stanąć na straży pokoju!

Życie pięciu dziewczyn nie składa się tylko z pilnowania Sieci i pojedynków z bestiami. Mają też własne problemy rodzinne, muszą sobie radzić z chuliganami, starają się dobrze uczyć, a przede wszystkim powoli wchodzą w dorosłe życie. Doceniają wagę przyjaźni i poznają smak pierwszej miłości. Jak widać, kłopotów im nie brakuje, na szczęście wszystkie mają duże poczucie humoru i lubią się śmiać – a wraz z nimi śmieją się czytelnicy!

./uploads/jeilliebean/0e9c7204398b06bc7fb37db8f237b377.jpg

Bestsellerowa seria komiksów W.I.T.C.H powraca

Warto wspomnieć, że w 2002 roku cykl W.I.T.C.H. oraz jego autorzy otrzymali prestiżową włoską nagrodę komiksową Topolino. Elegancka edycja będzie wspaniałym prezentem dla każdego miłośnika czarów, niezwykłych przygód, dobrego humoru oraz opowieści o miłości, przyjaźni. To także prawdziwa gratka dla dorosłych już dziś fanów serii!

./uploads/jeilliebean/fec7405c3a59f3a6ba33e6bf85fc426d.jpg

Cieszycie się z powrotu Czarodziejek?

1 lubi to
0
2910
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda