Kolejny wirus w Chinach zwany hantawirusem!! Wirus  nie przenosi się z człowieka na człowieka.
25.03.2020

Kolejny wirus w Chinach zwany hantawirusem!! Wirus nie przenosi się z człowieka na człowieka.

autor
Świat nie uporał się jeszcze z Koronawirusem, a Chiny informują o kolejnym wirusie zwanym hantawirus. Chiny twierdzą, że wirus nie przenosi się z człowieka na człowieka.

Świeża informacja z Chin o tym, że robotnik z prowincji Junnan padł ofiarą choroby zakaźnej - hantawirusa - wywołała obawy wielu osób na świecie. Pojawiły się pytania, czy w dobie pandemii koronawirusa nie mamy do czynienia z nowym groźnym wirusem. Naukowcy uspokajają, że hantawirus jest znany od dziesięcioleci, nie przenosi się z człowieka na człowieka i jest na niego szczepionka.

./uploads/paula569/63f152ccff2e1db2dc5776b8bbad0ccc.jpg

Zmarł jeden mężczyzna
Chińska gazeta Global Times poinformowała, że z powodu hantawirusa zmarł ​​jeden mężczyzna w drodze do pracy w prowincji Shandong. Informacja dotycząca tej historii została udostępniona prawie 15 tysięcy razy na samym Twitterze, a w konsekwencji najprawdopodobniej została rozpowszechniona na całym świecie jako rzeczywiście obrazująca powagę sytuacji. Chociaż raport o śmierci jest prawdziwy, wszelkie sugestie, że hantawirus jest podobny do koronawirusa, są na razie bezpodstawne.Jednak hantawirus to bez wątpienia bardzo poważna rodzina chorób. Objawy mogą być bardzo poważne i wiadomo, że powodują zgony.

Czym charakteryzuje się hantawirus?
Hantawirusy to rodzina wirusów rozprzestrzeniających się za pośrednictwem różnych gryzoni – takich, jak myszojeleń – i wywołujących różne zespoły chorobowe. Zakażenie może prowadzić do jednej z wielu różnych chorób, z których każda ma własnego gospodarza spośród gryzoni i są one typowe dla określonych regionów geograficznych. Chociaż hantawirusy występują w obu Amerykach, Europie i Azji, prowadzą do różnych chorób i objawów.
Zakażenie zwykle powstaje w wyniku spożycia moczu, kału lub śliny gryzoni, rzadziej może być spowodowane ugryzieniem. Ludzie są szczególnie narażeni na te wirusy, jeśli mieszkają w zanieczyszczonych obszarach, w których występuje wiele gryzoni.W przeciwieństwie do koronawirusa, którego objawami są kaszel, gorączka i trudności w oddychaniu, hantawirus doprowadza do organizmie do uszkodzenia nerek, krwawienia.Często po kilku dniach pojawiają się też wybroczyny i wysoka gorączka. Najczęstszą z chorób jest hantawirusowy zespół płucny, jego śmiertelność kształtuje się na poziomie 50 procent.Dlatego w tych regionach Chin, gdzie dochodzi najczęściej do zakażeń hantawirusem już od 2008 roku szczepienia przeciwko wirusowi są obowiązkowe. A sama szczepionka znana jest już niemal od 20 lat.

3 lubi to
2
133
2 komentarzy

NieTylkoBestsellery

Meadowfeelings
0

:/

odpowiedz

Meadowfeelings
0

:/

odpowiedz

NieTylkoBestsellery

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda