DDOB Shop
DDOB Shop
Te zagraniczne gwiazdy mają polskie korzenie
22.03.2020

Te zagraniczne gwiazdy mają polskie korzenie

autor
Są znani i popularni na całym świecie, ale czy wiedzieliście, że te gwiazdy mają polskie korzenie? Są dumni ze swojego pochodzenia i często podkreślają to w wywiadach. Sprawdź, o kogo chodzi.

Paul Wesley

Paul Wesley naprawdę nazywa się Paweł Tomasz Wasilewski i zyskał ogromną popularność na całym świecie dzięki serialowi „Pamiętniki Wampirów”. Jako Stefan Salvatore skradł serca milionów fanek. Aktor w wielu wywiadach podkreślał, że jego rodzice (Agnieszka i Tomasz Wasilewscy) urodzili się w Polsce i jest dumny ze swojego pochodzenia. Paul przyznaje, że regularnie przyjeżdża do Polski i odwiedza swoich dziadków. Może kiedyś uda nam się go spotkać :)?

---

 

Scarlett Johansson

Dla wielu osób może to być sporym zaskoczeniem, ale dziadek Scarlett od strony matki pochodzi w Polski. Gwiazda przyznaje, że jej mama urodziła się już w USA (dziadek wraz z najbliższa rodziną emigrował do Stanów podczas II wojny światowej), ale często jako dziecko słuchała opowieści o swojej polskiej rodzinie.

---

 

Adrien Brody

Pradziadek tego niezwykle utalentowanego aktora znany przede wszystkim z filmu „Pianista” pochodził z Polski i zmuszony był emigrować do USA przed II wojną światową. Niestety reszta rodziny, która pozostała w Polsce, zginęła w Oświęcimiu.
 
---

 

Natalie Portman

Natalie Portman także ma polskie korzenie. Jej dziadek od strony ojca jest Żydem polskiego pochodzenia i mieszka w okolicach Rzeszowa. Natalie ma także korzenie austriacko-rosyjskie ze strony matki. Niezła mieszanka, prawda?

---

 

View this post on Instagram

PROMO. Fidèlement vôtre. Version Femina 🌟

A post shared by Juliette Binoche (@juliettebinoche) on

Juliette Binoche

Juliette Binoche jest jedną z najbardziej znanych europejskich aktorek. Jej dziadkowie od razu po wybuchu II wojny światowej emigrowali do Francji. Co ciekawe, Juliette jest honorowym obywatelem Częstochowy – miasta, w którym urodziła się jej mama Monika Stalens.

---

 

Mia Wasikowska

Mia największą popularność zyskała dzięki głównej roli w filmie „Alicja w Krainie Czarów”. Jej nazwisko zdradza jej polskie pochodzenie. Jej mama jest Polką. Chociaż Mia urodziła się w Australii, gdy miała 8 lat, przeprowadziła się wraz z rodzicami na rok do Szczecina. Gwiazda przyznaje, że nie umie mówić po polsku tak płynnie, jak jej mama, ale bardzo dużo rozumie i jest w stanie się dogadać w prostej rozmowie.

---

 

Lisa Kudrow

Dla niektórych sporym zaskoczeniem jest fakt, że Phoebe z „Przyjaciół” ma polskie korzenie. Jej przodkowie wyemigrowali z Polski do USA, ale nadal część jej najbliższej rodziny od strony ojca mieszka w Gdyni. Wiedzieliście o tym?

---

 

View this post on Instagram

📍

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Emily Ratajkowski

Emily urodziła się Londynie, ale wychowała w Kalifornii, Irlandii i na Majorce (jako dziecko często zmieniała miejsce zamieszkania ze względu na pracę rodziców). Jest córką malarza polskiego pochodzenia, Johna Ratajkowskiego oraz pisarki Kathleen Balgley. Modelka kilka lat temu odbyła podróż do Polski i zwiedziła Warszawę oraz Kraków. Oba miasta bardzo jej się podobały. W wywiadzie dla Vougue przyznała, że jej rodzice mówią po polsku, ale jej niestety nie udało się nauczyć naszego języka, ponieważ jest bardzo trudny.

---

 

View this post on Instagram

#jesseeisenberg

A post shared by Jesse Eisenberg (@jesse_eisenberg_) on

 
Jesse Eisenberg

Ten popularny aktor urodził się w USA, ale jego rodzice są Polakami, którzy wyemigrowali do Stanów wiele lat temu. Jesse regularnie odwiedza swoją rodzinę w Szczecinie. W jednym z wywiadów przyznał, że czuje się bardziej Polakiem, niż Amerykaninem. Ponadto płynnie mówi po polsku! Wiedzieliście o tym?

---

 

Gwyneth Paltrow

Czy wiedzieliście, że ta popularna aktorka także ma polskie korzenie? Jej dziadek nazywał się Paltrowicz i w 1939 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie na stałe się osiedlił. Gwyneth w jednym z wywiadów powiedziała, że jest dumna ze swojego pochodzenia. Do tego dodała, że ma słabość do polskiego malarstwa. W jej londyńskim apartamencie wiszą prace studentów poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
 
---

 

6 lubi to
5
13816
5 komentarzy

Synowerscy-Studio
0

👍

odpowiedz

SaraCzarnawska
0

😍

odpowiedz

AgaOS
0

:)

odpowiedz

Juliaaa321
0

💓

odpowiedz

Meadowfeelings
0

Super wpis! 

odpowiedz

Synowerscy-Studio
0

👍

odpowiedz

SaraCzarnawska
0

😍

odpowiedz

AgaOS
0

:)

odpowiedz

Juliaaa321
0

💓

odpowiedz

Meadowfeelings
0

Super wpis! 

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda