Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Światowe marki, które są polskie
19.03.2020

Światowe marki, które są polskie

autor
Te polskie marki są znane nie tylko w naszym kraju, ale także odnoszą ogromne sukcesy na rynkach zagranicznych. Widać to szczególnie w branży modowej i kosmetycznej. Czy jesteś ciekawa, które polskie firmy królują za granicą? Sprawdź i przekonaj się, czy kojarzysz wszystkie z nich.
./uploads/zuzamt/7fbc338634e7a953a1d2a85296ed74f9.jpg

Fot: pinterest.com

LPP

Do spółki LPP S.A. należą takie marki, jak: Reserved, Mohito, Cropp, House i SinSay. Chyba każda z nas kojarzy ich butiki i nieraz w nich kupowała. Od kilku lat LPP stawia nie tylko na rozwój na rynku polskim, ale także inwestuje w ekspansję zagraniczną. Aktualnie pod szyldami wyżej wymienionych marek sprzedaje w ponad 20 krajach w Europie, Azji i Bliskim Wschodzie, m.in.: w Niemczech, Anglii, Chorwacji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Słowacji i wielu innych. Jednym z największych sukcesów LPP było otwarcie w 2017 roku flagowego salonu Reserved w Londynie przy jednej z najbardziej prestiżowych ulic – Oxford Street. W związku z tym, twarzą kampanii była sama Kate Moss. Reserved może się pochwalić także innymi, doskonałymi kampaniami. W 2019 roku ich twarzą była Kendall Jenner.

---

 

./uploads/zuzamt/258486a7f9f1f4992b08e580037a60b0.jpg

Fot: pinterest.com

 
CCC

Sklepy CCC można spotkać w prawie każdej galerii handlowej. Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu dokonał w nich zakupu. Jednak firma CCC znana jest nie tylko w naszym kraju, ale mocno rozwija się także w innych, europejskich państwach. Ich sklepu możemy znaleźć np. w Czechach, Słowacji, Słowenii, Niemczech, Chorwacji, Rosji czy Austrii. Ponadto w 2016 roku wykupiła ponad 75% udziałów w spółce eobuwie.pl S.A. i pod tą marką także zdobywa zagraniczne rynki.

---

 

./uploads/zuzamt/3438e5b6643c02bb6559accec652994e.png

Fot: weheartit.com

Inglot

Marka Inglot jest jedną z najbardziej znanych polskich marek kosmetycznych za granicą. Nic dziwnego, że zyskała zaufanie milionów makijażystów, influencerów i youtuberów na całym świecie, ponieważ w parze z doskonałą jakością idzie przystępna cena. Inglot ma na swoim koncie także świetną współpracę z Jennifer Lopez, która swoim nazwiskiem sygnowała jedną z kolekcji kosmetyków. W tej chwili sklepy i wyspy marki Inglot można znaleźć w ponad 800 lokalizacjach. Do najbardziej prestiżowych można zaliczyć: Oxford Street w Londynie, Times Square w Nowym Jorku czy Piazza Del Duomo w Mediolanie, a to jeszcze nie koniec, ponieważ władze spółki planują dalszą ekspansję na rynkach zagranicznych.

---

 

./uploads/zuzamt/58331965835899d03bc834e8a8ad8f42.jpg

Fot: pinterest.com

MISBHV

MISBHV jest jedną z najbardziej znanych polskich marek streetwearowych na świecie. Za sukces odpowiada Natalia Maczek i Tomek Wirski, którzy swoją działalność rozpoczęli od tworzenia T-shirtów dla znajomych. Dziś mogą się pochwalić udziałem w fashion weekach w Paryżu i Nowym Jorku, a ich projekty noszą największe gwiazdy, m.in.: Kylie Jenner, Rihanna, Miley Cyrus, Chris Brown czy A$AP Rocky.

---

 

./uploads/zuzamt/980688586c322ce31f0e2dd535ebadfe.jpg

Fot: weheartit.com

Gino Rossi

Wiele osób jest zdziwionych, słysząc, że Gino Rossi jest polską marką. Firma została założona w ramach współpracy polskich i włoskich partnerów, a jej nazwa pochodzi od nazwiska jednego z założycieli. Wszystko rozpoczęło się w 1992 roku w Słupsku, gdzie do dziś mieści się główna siedziba i fabryka obuwia i galanterii Gino Rossi. Jednak sukcesy na terenie Polski nie są jedyny sukcesami, którymi mogą pochwalić się założyciele firmy. Marka Gino Rossi dysponuje szeroko rozbudowaną siecią salonów także za granicą, m.in.: w Pradze, Berlinie i Rydze.

---

 

./uploads/zuzamt/887c50e83aadbe4d275b1d1243028abf.gif

Local Heroes

Za międzynarodowym sukcesem marki Local Heroes stoją Areta Szpura i Karolina Słota, przyjaciółki, które w 2012 roku założyły małą firmę produkującą T-shirty z zabawnymi nadrukami. Nikt nie spodziewał się ogromnego sukcesu za granicami naszego państwa, dopóki w T-shircie ich projektu nie pojawił się… Justin Bieber. Jak to się stało? Pewnego dnia dziewczynom udało się zdobyć adres Justina i postanowiły wysłać mu paczkę z koszulką z nadrukiem „Doing Real Stuff Sucks”. Od tego czasu ich rozpoznawalność wzrosła, a ilość dziennych zamówień przekraczała setki. To nie koniec sukcesów Local Heroes. Marka ma na swoim koncie także współprace z Reebokiem i Disneyem, a ich projekty noszą takie gwiazdy, jak: Cara Delevigne, Rita Ora, Kylie Jenner czy Miley Cyrus!
 
---

 

10 lubi to
4
1085
4 komentarzy

Meadowfeelings
0

👍🏻

odpowiedz

Cichocki
0

Super wpis! Zapraszam do mnie 🔥

odpowiedz

Juliaaa321
0

💓

odpowiedz

SaraCzarnawska
0

😍

odpowiedz

Meadowfeelings
0

👍🏻

odpowiedz

Cichocki
0

Super wpis! Zapraszam do mnie 🔥

odpowiedz

Juliaaa321
0

💓

odpowiedz

SaraCzarnawska
0

😍

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda