Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Filmy, które musisz obejrzeć!
12.03.2020

Filmy, które musisz obejrzeć!

Przed tobą dwa tygodnie przerwy od szkoły i obawiasz się nudy? Nic dziwnego, jednak mam kilka propozycji dla osób nie lubiących bezczynności, a także tych, dla których filmy, to drugie życie.

After

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/66d7bfbb80b099045ab124e034c7cb20.jpg

Pilna uczennica i oddana córka Tessa Young zaczyna pierwszy rok college’u z wielkimi ambicjami. Doskonale wie, co chce osiągnąć, jaką drogą ma podążać i kim powinna się stać. To uporządkowane życie rozpadnie się jak domek z kart w chwili, gdy Tessa spotka tajemniczego Hardina Scotta. W jego spojrzeniu kryje się mrok, jego ciało pokrywają tatuaże, a jego zachowanie pełne jest buntu. Hardin jest wszystkim, czego Tessa starała się unikać w dotychczasowym życiu, ale po jednym spotkaniu nad jeziorem stanie się wszystkim, czego Tessa będzie odtąd pragnąć. Chłopak otworzy przed grzeczną i do bólu przyzwoitą Tessą, świat uczuć, doznań i namiętności o jakie nigdy wcześniej, by siebie nie podejrzewała. Odtąd nic już nie będzie takie samo… szczególnie, że wkrótce na jaw wyjdzie tajemnica z przeszłości Hardina Scotta.

The kissing both

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/e51d8a7742483b307f543725c396ce2b.jpg

Rochelle Evans: ładna, popularna dziewczyna, która jeszcze nigdy się nie całowała.

Noah Flynn: nieprzewidywalny, atrakcyjny podrywacz.

Kiedy Elle postanawia zorganizować na szkolnym festynie budkę z całusami, nie ma pojęcia, że sama w niej usiądzie – ani że swój pierwszy pocałunek przeżyje z aroganckim Noah. Jej życie wywraca się do góry nogami. Czy ten romans przyniesie Elle happy end czy złamane serce?

Bez mojej zgody

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/9c5fe4b6eaaf3c30fa4bedb416131d83.jpg

Annie (Abigail Breslin) nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku jedenastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, aby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate (Sofia Vassilieva), która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę. Anna została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Aż do tej pory akceptowała tę życiową rolę. Teraz Anna, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Różnica pomiędzy nią a większością nastolatków polega na tym, że przez całe życie postrzegano ją wyłączne przez pryzmat siostry i tego co dla niej robi. Anna dojrzewa do podjęcia decyzji, która może podzielić jej rodzinę...

Five feet apart

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/04e2678217253f488c867fc21c1e0e3e.jpeg

Five Feet Apart to dramat, opowiadający historię dwójki chorych na mukowiscydozę nastolatków, Willa i Stelli, którzy poznają się w szpitalu i zakochują w sobie.

Gwiazd naszych wina

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/bdafa70c283fa4194fb7f18598d3256f.jpg

Gwiazd naszych wina to historia nastoletniej Hazel (Shailene Woodley), która lata temu zachorowała na raka tarczycy. Nowotwór rozprzestrzenił się na płuca, doprowadzając do trudności w oddychaniu, wycieczki do Disneylandu i rodziców stwierdzających, że „może przestać walczyć”. Hazel nie przestała i kilka lat później jest dziewczyną, która wszędzie musi taszczyć butlę z tlenem, ogląda kilka reality shows dziennie, na pamięć zna książkę An Imperial Affliction i marzy o tym, by dowiedzieć się, co stało się z jej bohaterami po śmierci głównej postaci. Jak sama twierdzi, jest granatem, który pewnego dnia wybuchnie, niszcząc wszystko dookoła. Codzienność Hazel całkowicie się zmienia, gdy na jednym ze spotkań grupy wsparcia poznaje Gusa, byłego koszykarza z amputowaną (oczywiście z powodu raka) nogą. Gus (Ansel Elgort) jest osobą obdarzoną niesamowitym poczuciem humoru, która posługuje się papierosami jako metaforą, chce poznać historię Hazel a nie jej raka i zdecydowanie nie może usiedzieć w miejscu. I chociaż o szczęśliwym zakończeniu nie może być tu mowy, historia dwójki dotkniętych przez los nastolatków chwyta za serce.

Ostatnia piosenka

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/e0d4d77b6fd344f7d6b26275f6372d5e.jpg

Życie siedemnastoletniej 'Ronnie' (Miley Cyrus) zostaje wywrócone do góry nogami po wstrząsającej informacji o rozwodzie rodziców i przeprowadzce ojca (Greg Kinnear) z Nowego Jorku na Tybee Island w Georgii. Trzy lata później bohaterka nadal czuje złość i alienuje się od rodziców. Matka (Kelly Preston) uważa, że najlepszym pomysłem dla córki, będzie wyjazd do ojca i spędzenie z nim lata. Ojciec Ronnie, były pianista i nauczyciel, wiedzie spokojne życie pochłonięty tworzeniem dzieła sztuki, które stanie w centrum lokalnego kościoła.

Love, Rosie

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/e610fb797178d8f35cadb1182ac426a3.jpg

Film opowiada o Rosie Dunne (Lily Collins), która wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Alexem (Sam Claflin) planuje naukę w jednym z uniwersytetów USA . Wszystko przewraca się do góry nogami, kiedy po szalonej nocy z najpopularniejszym chłopakiem w szkole Rosie odkrywa, że jest w ciąży. Mimo wszystko, namawia Alexa do wyjazdu, a sama przygotowuje się do macierzyństwa.

Tmte dni, tamte noce

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/6f083017bfe38e7bedd976931e7f90c7.jpg

Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Obycie i wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

Aż do kości

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/c390bfae14e91126036ad4223d33f07f.jpg

Ellen to krnąbrna 20-letnia anorektyczka, która swoje nastoletnie lata spędziła na pielgrzymkach od jednego specjalisty do drugiego tylko po to, aby po każdej wizycie schudnąć jeszcze o parę kilo. Jej dysfunkcjonalna rodzina pragnie ostatecznie uporać się z problemem i wysyła dziewczynę do ośrodka dla młodzieży prowadzonego przez lekarza stosującego dość niekonwencjonalne metody. Ellen, która jest zaskoczona niezwykłymi zasadami i urzeczona zachowaniem innych pacjentów, musi odkryć, jak poradzić sobie z dręczącą ją chorobą, zaakceptować samą siebie i pokonać własne demony. Marti Noxon to weteranka telewizji, która swój talent do snucia wyjątkowych opowieści przenosi do świata filmów fabularnych. Jej godny uwagi debiut porusza problemy związane z poczuciem własnej wartości, operując przy tym ożywczym humorem, który miesza się jednak z bolesną szczerością. W „Aż do kości” można podziwiać przełomową kreację Lily Collins, a także Keanu Reevesa, Carrie Preston i Lily Taylor w świetnie skrojonych rolach drugoplanowych. Błyskotliwy scenariusz stanowi gwarancję nieoczekiwanych zwrotów akcji, zaś sam film w wyraźny sposób pokazuje, z jakimi trudnościami muszą się mierzyć młode dziewczyny pragnące sprostać zarówno własnym, jak i społecznym oczekiwaniom na temat piękna.

Do wszystkich chłopców, których kochałam

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/a994e427908e80233f6eecf8d47829a8.jpg

Sekretne listy miłosne nastolatki Lary Jean zostają odkryte i zaczynają siać spustoszenie w jej życiu miłosnym

Charlie st. Cloud

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/1ac21004dd4ed69e4030905e0ce3513f.jpg

Charlie St. Cloud to obiecujący młody żeglarz, który w wyniku tragicznego wypadku traci brata. Nie mogąc się z tym pogodzić, porzuca swoje dawne życie i podejmuje pracę na cmentarzu.

LOL

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/d49bcee796de5fb9a586c1f5a630a4c7.jpg

Piętnastoletnia Lola (Miley Cyrus), zwana przez przyjaciół LOL, to zwyczajna nastolatka, która mieszka razem z matką Anne (Demi Moore) oraz z młodszą siostrą. Anne rozwiodła się z mężem (Thomas Jane), ale Lola odkrywa, że rodzice znów potajemnie się ze sobą spotykają. Nie jest to dla niej problemem, o wiele większe ma w szkole, do której wraca po letnich wakacjach. Jej ukochany Chad (George Finn), chłopak, z którym myślała, że będzie już na zawsze, jak gdyby nigdy nic pierwszego dnia szkoły oznajmia LOL, że na wakacjach przespał się z inną dziewczyną. Dla Loli to cios, ale nie daje tego po sobie poznać. Przeciwnie, udaje, że nic się nie stało i informuje Chada, że ona również przeżyła letni romans. Nie jest to prawdą, LOL wciąż jest dziewicą. Najlepszymi przyjaciółmi Loli są Emily (Ashley Hinshaw), Janice (Lina Esco) oraz Kyle (Douglas Booth). Kyle jest muzykiem w licealnym zespole No Shampoo, z którym doszedł do półfinału ważnego konkursu muzycznego. Jednak na jego ewentualną karierę muzyka nieprzychylnym okiem spogląda ojciec, dla którego ważne są jedynie dobre stopnie syna, które umożliwią mu studia na prestiżowej uczelni. Zraniona Lola odkrywa, że darzy Kyle'a uczuciem, którego do tej pory nie była świadoma. Chciałaby zacząć z nim chodzić, ale sytuację komplikuje fakt, że wokół Kyle'a kręci się zdecydowana na wszystko Ashley (Ashley Greene). Sprawy nie ułatwia także Chad, który zaczyna być zazdrosny o byłą dziewczynę. Kłopoty sercowe w szkole zaczynają się coraz częściej przekładać na problemy w domu. LOL często kłóci się z matką, która również stanęła przed miłosnym dylematem. Dać szansę byłemu mężowi czy może zacząć spotykać się z przystojnym policjantem Jamesem (Jay Hernandez).

Love, Simon

./uploads/Wiktoria_Wojtkowiak/c5d31b0fb7ae0e4c6a850c256fecf60e.png

Ekranizacja bestsellerowej powieści Becky Albertalli "Simon oraz inni homo sapiens", zabawna i wzruszająca opowieść o dorastaniu, poznawaniu prawdy o sobie i pierwszym uczuciu. Każdy zasługuje na wielką miłość. Historia siedemnastoletniego Simona Spiera jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Simon jest bowiem gejem, ale nie powiedział o tym jeszcze nikomu ze swego otoczenia, ani rodzicom, ani przyjaciołom. Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w internecie. Rozwiązanie tej niezwykłej sytuacji obfitować będzie w wydarzenia zarówno komiczne, jak i przerażające, które na zawsze zmienią życie tytułowego bohatera.

3 lubi to
2
5458
2 komentarzy

szymon-pawlowski
1

W 1000000% polecam Tamte dni,Tamte noce ( Call me by your name ) i love Simon  (: 

odpowiedz

Mleko_z_kawą
0

Oglądalam i są świetne :)

odpowiedz

Mleko_z_kawą
0

Oglądalam i są świetne :)

odpowiedz

szymon-pawlowski
1

W 1000000% polecam Tamte dni,Tamte noce ( Call me by your name ) i love Simon  (: 

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda