Jak odróżnić zauroczenie od prawdziwego zakochania?
10.04.2019

Jak odróżnić zauroczenie od prawdziwego zakochania?

autor
Czasem ciężko odróżnić od siebie niektóre uczucia. Część z nich przechodzi kilka faz. Niektóre potrafią doprowadzić nas do zguby. Często na przykład sądzimy, że jesteśmy w kimś ogromnie zakochani. A tymczasem to zwykłe zauroczenie, które może zniknąć w mgnieniu oka. To w takim razie jak je rozpoznać? Jak odróżnić zauroczenie od prawdziwego zakochania?
Sposobów i różnic jest kilka. Grunt to obiektywne podejście do tematu, bez większych emocji. Wszystko musisz przyjąć na chłodno, jeśli chcesz sprawdzić, czy to jest miłość czy tylko zafascynowanie. 
Oczywiście nierzadko zdarza się, że to zauroczenie przeobraża się w zakochanie – to pierwszy etap. 
 
fot.BeMine
./uploads/ddob/7d16643e87c387276eeeac25d0b96267.jpg
1. POSTRZEGANIE INNYCHKiedy jesteś zauroczona, nie dostrzegasz w partnerze żadnych wad. Idealizujesz jego charakter, zachowania. Defekty nie istnieją. Z kolei w głębokiej miłości zna się drugą osobę na tyle dobrze, że widzi się wiele jej wad. Jednak występuje wtedy pełnia ich akceptacji – jesteś ich świadoma, ale wiesz, że to one są częścią całokształtu. Być może bez tych konkretnych defektów mogłabyś czuć, że czegoś Ci w partnerze brakuje… A tak wiesz, że jest Ci przeznaczony, bez względu na jego walory i wady. 
fot.BeMine
./uploads/ddob/2f971c3e29f82582ea93c59c59470741.jpg
2. BRAK SKUPIENIAMotyle w brzuchu, drżenia serca i ciała, szybki oddech… Nie możesz skupić na niczym myśli. Nauka/praca idą w zapomnienie. Liczy się tylko ON. Ba! Czasem nawet zapominasz o jedzeniu i piciu. To efekty silnego zauroczenia – nie zakochania! W miłości nie chodzi o bezustannym myśleniu o drugiej osoby, bez skupianiu się na własnym życiu. Będąc szczerze zakochanym, akceptuje się siebie i swoje priorytety.
fot.BeMine
./uploads/ddob/7f9fd96589202c6f76f46091e9aac9dc.jpg
3. PRZEMIJANIECzym się różni jeszcze zauroczenie od zakochania? To pierwsze dość szybko przemija, miłość zaś jest (prawie zawsze) wieczna. Do tego przebywa długą drogę – dojrzewa wraz z nami. Obdarowuje zakochanych różnymi rodzajami szczęścia na każdych etapach.
 
fot.BeMine
./uploads/ddob/37adbee37abe20a18a3b2f5db5e7d575.jpg
A teraz… przestań się zastanawiać, czy to jest zauroczenie, czy zakochanie. Tylko żyj! Korzystaj z życia i czekaj, jak się rozwinie sytuacja. Bo z małego niewinnego zauroczenia może narodzić się olbrzymia miłość pełna emocjonalnych uniesień. ;)
 
14 lubi to
3
4347
  • udostępnij
3 komentarzy

juliette
0

🥰

odpowiedz

Torioneelo
0

Cute

odpowiedz

eluminiunek
0

Od nienawiści do zakochania jeden krok 😂

odpowiedz

eluminiunek
0

Od nienawiści do zakochania jeden krok 😂

odpowiedz

Torioneelo
0

Cute

odpowiedz

juliette
0

🥰

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda