Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Zapadła decyzja o zamknięciu szkół. Dotyczy całego kraju
11.03.2020

Zapadła decyzja o zamknięciu szkół. Dotyczy całego kraju

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zapadła decyzja o zamknięciu szkół, uczelni i przedszkoli. Na razie działalność placówek zawieszono na dwa tygodnie.

- Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich. Takimi skupiskami ludzkimi są również placówki oświatowe. Dlatego na spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych a także szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku - poinformował premier na konferencji 11 marca. W czwartek i piątek (12, 13 marca) w szczególnych przypadkach rodzice będą mogli przyprowadzić dziecko do szkoły, jednak nie będą odbywały się w niej lekcje.

./uploads/KatarzynAp/764d7fcf5ff8fe13d82442a9c2e8e43b.jpg

- Dla naszych dzieci najlepsze wyjście dzisiaj to jest niewychodzenie z domu, ponieważ dzieci są nośnikami, mogą w bardzo łatwy sposób przenosić, zakażać, zarażać innych - dodał premier. Najmłodsi przechodzą chorobę raczej w łagodny sposób, jednak mogą na przykład zarazić swoich dziadków.

Aktualnie (poranek 11 marca) w Polsce potwierdzono 25 przypadków zarażenia wirusem COVID-19. Minister edukacji stwierdził, że aby ograniczyć skutki czasowego zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych, mogą być one prowadzone zdalnie - nawet jeżeli ten sposób prowadzenia zajęć nie został przewidziany w programie danego kształcenia. 

Zamykane są także obiekty kultury: muzea, galerie, czy kina.

9 lubi to
2
866
2 komentarzy

Cichocki
0

Uu

odpowiedz

SaraCzarnawska
0

Wowow

odpowiedz

Cichocki
0

Uu

odpowiedz

SaraCzarnawska
0

Wowow

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda