Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
12 rzeczy, których nie wiecie o kotach
28.02.2020

12 rzeczy, których nie wiecie o kotach

autor
Zabawne fakty o kotach, które musisz poznać

Zabawne fakty o kotach, które musisz poznać:

1. Najstarszy znany kot istniał 9500 lat temu
Ten interesujący fakt dotyczący kotów z pewnością zachwyci Cię podczas następnej kolacji. Czy wiesz, że pierwotnie sądzono, że Egipcjanie udomowili kota? Ale w 2004 r. Francuscy archeolodzy odkryli grób kota na 9500 lat na Cyprze. To sprawia, że ​​jest to najstarszy znany kot domowy i wyprzedza egipską sztukę o kotach o ponad 4000 lat.

2. Koty spędzają 70% swojego życia śpiąc
Gdybyś myślał, że koty spędzają dużo życia śpiąc, miałbyś rację. Według Veterinary Hub, koty spędzają 70% swojego życia śpiąc, co daje około 13-16 godzin dziennie.

3. Kot był burmistrzem miasta Alaski przez 20 lat
Pomarańczowy pręgowany kot o imieniu Stubbs był burmistrzem Talkeetna, małego miasteczka na Alasce od 20 lat! Miał kilka niekwestionowanych wyborów i chociaż nie posiadał żadnej władzy ustawodawczej, był kochany zarówno przez mieszkańców, jak i turystów.

4. Rekord najdłuższego kota w historii wynosi 48,5 cala
Koty domowe są zwykle uważane za dość małe i delikatne stworzenia. Ale czy wiesz, że najdłuższym kotem na świecie był Maine Coon o imieniu Stewie i mierzono go na 48,5 cala? Natomiast rekord najwyższego kota należał do Arcturusa o wzroście 19,05 cala! To są duże koty.

5. Najbogatszy kot na świecie miał 7 milionów funtów
Najbogatszym kotem na świecie według Guinness World Records jest Blackie. Kiedy jego milioner-właściciel zmarł, odmówił uznania swojej rodziny w testamencie i zamiast tego przekazał Blackiemu swój majątek o wartości 7 milionów funtów! Nie możemy uwierzyć w ten interesujący fakt kota! Rodzina w testamencie i zamiast tego przekazała Blackiemu swój majątek o wartości 7 milionów funtów! 

6. Koty chodzą jak wielbłądy i żyrafy
Czy zauważyłeś kiedyś, że koty chodzą jak wielbłądy i żyrafy? Ich sekwencja chodzenia jest najpierw obiema prawymi stopami, a następnie obiema lewymi stopami, więc jednocześnie przesuwają połowę ciała do przodu. Wielbłądy i żyrafy to jedyne inne zwierzęta, które chodzą tą drogą.

7. Isaac Newton wynalazł drzwi kota
Naukowiec jest najbardziej znany z obliczonej grawitacji, ale uważa się również, że Isaac Newton wynalazł drzwi dla kota. Jak pisze Stuff Works, gdy Newton pracował nad eksperymentami na uniwersytecie w Cambridge, ciągle przeszkadzały mu jego koty drapiące się w drzwi. Zadzwonił więc do cieśli z Cambridge, aby zobaczył dwie dziury w drzwiach, jedną dla kotki matki i jedną dla kociąt! Najwyraźniej dziury te nadal można dziś zobaczyć na uniwersytecie.

8. W 1963 r. Kot poleciał w kosmos
Słyszeliście o małpach i psach w kosmosie, ale czy wiedzieliście, że kot też znosił wielką niewiadomą? 18 października 1963 r. Felicette, znana również jako „Astrocat”, była pierwszym i jedynym kotem, który poleciał w kosmos.

9. Starożytni Egipcjanie golili brwi, gdy umarły ich koty
Według Encyklopedii starożytnej historii Herodot napisał w 440 rpne, że kiedy zwierzę domowe zmarło w czasach starożytnego Egiptu, członkowie rodziny zgoliliby brwi.

10. Koty domowe mają 95,6% swojego kodu genetycznego z tygrysami
Ten fakt kota naprawdę zaskoczy Cię. Badanie wykazało, że nasze małe koty domowe mają 95,6% swojego kodu genetycznego z tygrysami! Łączy ich też wiele takich samych zachowań, jak znakowanie zapachu i moczu, prześladowanie ofiar i rzucanie się.

11. Kot domowy może osiągnąć prędkość do 30 mil na godzinę
Jeśli oglądałeś, jak mały kotek szarżuje po salonie, gdy czują się ożywieni, wiesz, że koty są dość szybkie, ale nie uwierzysz w ten fakt. Mogą osiągać prędkości około 30 mil na godzinę, co jest tak szybkie, że mogą pokonać Usaina Bolta w biegu na 200 metrów!

12. Najstarszy kot na świecie miał 38 lat!
Najstarszy kot, jaki kiedykolwiek żył, miał 38 lat i 3 dni, kiedy zmarł. Crème Puff, urodzony 3 sierpnia 1967 r., Żył do 6 sierpnia 2005 r., A jego właściciel Jake Perry był także właścicielem poprzedniego rekordzisty kotów, dziadka Rexa Allena, który zmarł w wieku 34 lat.

3 lubi to
3
16
3 komentarzy

aneczkai
0

lubie koty 

odpowiedz

marcjamea
0

co o tym myślicie? :D

odpowiedz
aneczkai
0

lubie koty 

Odpowiedz

aneczkai
0

lubie koty 

odpowiedz

marcjamea
0

co o tym myślicie? :D

odpowiedz
aneczkai
0

lubie koty 

Odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda