Randki online? Nie daj się uszukać!
04.03.2020

Randki online? Nie daj się uszukać!

autor
Dzięki najnowszym wiadomościom o dokananiach oszustów internetowych łatwo obawiać się, że zostaniesz oszukany przez związek online.
Oto najlepsze wskazówki dotyczące unikania oszustów, abyś mogła cieszyć się cyfrowymi randkami:

Dzięki najnowszym wiadomościom o dokananiach oszustów internetowych łatwo obawiać się, że zostaniesz oszukany przez związek online. 
Oto najlepsze wskazówki dotyczące unikania oszustów, abyś mogła cieszyć się cyfrowymi randkami:

1. Kontrola faktów.
Nie bój się Google, kogoś, kogo właśnie spotkałeś online. Jeśli spotkałeś się za pośrednictwem Facebooka, użyj funkcji Google „szukaj po obrazie”, aby sprawdzić wiele profili na Facebooku za pomocą tego samego zdjęcia. Jeśli osoba, która do Ciebie pisze, nie jest jedyną osobą o danym zdjęciu, wiesz, że prawdopodobnie patrzysz na fałszywe konto.

2. Bądź mądry.
Fałszywe konta na Facebooku zwykle mają wyjątkowo niską liczbę znajomych, zdjęcia bez tagów (lub tagów prowadzących do rzeczywistych stron Facebooka) oraz zdjęcia, które nie zawierają członków rodziny, przyjaciół ani codziennych przygód. Jeśli każde zdjęcie wygląda tak, jakby pochodziło prosto z portfolio modelek, podnieś czerwoną flagę.

3. Zweryfikuj dalej.
Nawet jeśli Twoje początkowe wyszukiwania w Google nie przynoszą niczego podejrzanego - lub robią to, a nie masz pewności, co zrobić z niepewnością - nie wahaj się zlecić sprawdzenia przeszłości danej osoby. Jeśli dana osoba naprawdę ma na względzie swoje najlepsze interesy, nie odniesie krzywdy, gdy później odkryje, że podjęłaś proaktywne kroki, aby zapewnić ostrożny związek.

4. Zabezpiecz się.
Miej ustawienia prywatności i uważaj, aby nie ujawnić zbyt wielu danych osobowych. Nawet jeśli rozmawiasz z kimś, kto czuje się jak stary przyjaciel, nadal traktuj go jak nieznajomego - bo taki jest. Kiedy w końcu się spotkasz, zrób to w miejscu publicznym. Nie podawaj swojego adresu, dopóki nie nawiążesz osobistego kontaktu.

5. Spotkaj się jak najszybciej.
Zbyt łatwo jest zachować tajemnicę - lub jednoznaczne kłamstwo - gdy związek jest ściśle online, przez SMS lub nawet przez telefon. Jeśli odległość stwarza zbyt dużą przeszkodę, by spotkać się w najbliższej przyszłości, przynajmniej zatrudnij Skype, aby dać obojgu trochę czasu. Jeśli osoba, którą spotkałeś online, waha się spotkać osobiście i nadal usprawiedliwia, dlaczego nie może z Tobą rozmawiać przez Skype, związek prawdopodobnie nie ma przyszłości - i może się wydarzyć coś szkicowego.

6. Jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest.
Ludzie mogą tworzyć wymarzone osobowości online. Jeśli twoja wirtualna randka jest czymś w stylu modelki, chwali się swoim ogromnym luksusowym jachtem i twierdzi, że wynalazła aplikację sprzedającą miliardy, prawdopodobnie kłamie. Jeśli coś brzmi dziwnie lub niewiarygodnie, zadawaj pytania. Jeśli dana osoba jest defensywna, najprawdopodobniej coś.

7. Idź powoli.
Uważaj na przedwczesne deklaracje miłości lub prośby o seksowne zdjęcia z internetowej sympatii. Nie spadaj zbyt szybko dla kogoś, kogo nigdy nie spotkałeś. Nie wiesz, na kogo tak naprawdę się zakochałeś.

8. Nie bój się obrażać lub czuć się niekomfortowo.
Jeśli ktoś ściga cię w Internecie, masz pełne prawo zadać tyle pytań, ile potrzeba, aby się uspokoić. Żądanie dowodu trudnych do uwierzenia informacji nie jest nierozsądne. Jeśli są tymi, za których się podają, sprawienie, że poczujesz się bezpiecznie, będzie dla nich priorytetem.

9. Powiedz znajomym o związku online.
Podziel się szczegółami z najbliższymi znajomymi i zapytaj ich, czy mogą zidentyfikować jakieś czerwone flagi. Jeśli okażą troskę, potraktuj to poważnie.

10. Bądź ze sobą szczery.
Nie ignoruj ​​wahania ani uczucia dyskomfortu. Nie musisz rozmawiać o inwestowaniu w relację z kimś, kogo nie spotkałeś osobiście. Nie pozwól uroczemu nieznajomemu lub zbyt długiej desperacji przekonać cię, byś zaprzeczył swoim przeczuciom na temat obcego, którego właśnie poznałeś.

Ten idiom jest prawdziwy: zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować. Zawsze.
 

6 lubi to
4
81
4 komentarzy

anka_gor
0

:)

odpowiedz

marcjamea
0

co o tym myślicie?

odpowiedz

ddent
0

:)

odpowiedz

Rosie_Gold
0

Świtne porady!

odpowiedz

anka_gor
0

:)

odpowiedz

marcjamea
0

co o tym myślicie?

odpowiedz

ddent
0

:)

odpowiedz

Rosie_Gold
0

Świtne porady!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda