Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Gdyby wyłączyli internet - jak influencerzy zarabiają poza przeglądarką?
13.02.2020

Gdyby wyłączyli internet - jak influencerzy zarabiają poza przeglądarką?

autor
W przypadkach jednych możemy mówić o pięciu minutach sławy, w przypadku innych w błyskach fleszy kąpią się już od wielu lat. Jak zabezpieczyć się na wypadek, jakby internet nagle wysiadł? Przeczytajcie jak biznesy poza Chrome, Safari czy Firefox’em i innymi robią ci, których bardzo dobrze znacie z kart przeglądarek.

Influencerzy to nie tylko twórcy internetowi. Często za kulisami kręci się biznes. Sprawdź jaki!

Wersow

Oprócz tego, ze jest youtuberką i dziewczyną Friza, założyła też niedawno swoją markę odzieżową (i nie tylko, w asortymencie znajdziemy też dodatki). Oprócz rzeczy, które są zawsze w ofercie (t-shirty, czapki i drobne gadżety), są też produkty z kolekcji premium, czyli odblaskowy dres You’re my wifi oraz szlafrok #TEAMSÓWKI (produkty wykonane z poliestru). Ceny wahają się od 15 zł (plastikowe lusterko ze szczotką) do 448 zł za cały dres.


 

Stuu

Zdobywał popularność jako Polski Pingwin, chociaż od tego czasu zdążyło się wiele zmienić. Wiedzieliście, że Stuu jest współzałożycielem agencji influencer marketingowej Spotlight, w ramach którego ruszył też niedawno sklep z merchem Team X? Można w nim kupić między innymi silikonowe opaski na rękę (15,99 zł), koszulki z bawełny z domieszką elastanu za 69 zł i bluzy z tego samego materiału za ok. 200 zł.

Jemerced

Jess jest jedną z najpopularniejszych polskich influencerek, tak naprawdę zasłynęła z bloga i przez pewien czas tylko prowadziła kanał na youtube, jednak na pewno warto o niej wspomnieć w kontekście biznesów prowadzonych przez infduencerów, ponieważ jako pierwsza influencenka w Polsce (znana tylko ze swojej działalności w internecie) założyła swoją markę modową. Ogromny plus za to, że wkłada w to całe serce i stawia na lokalną produkcję, jednak pewnie na upgrade jakości z poliestru i wiskozy będziemy musieli jeszcze poczekać, Veclaim dopiero raczkuje. Ceny wahają się od 49 zł (za bawełnianą torbę z printem) do 850 zł (za sukienkę).

Andziaks

Jedna z najpopularniejszych polskich youtuberek, niedawno ogłosiła też, że zostanie mamą, także możemy spodziewać się zmian w kontekście contentu, z jakim będziemy mieli u niej do czynienia. Ale czy wiedzieliście, że Andziaks jest córką właścicieli ekskluzywnych hoteli Rezydencja Gubałówka oraz SixtySix i zajmuje się współtworzeniem strategii social mediowych dla tych marek oraz jest założycielką firmy produkującej świece zapachowe Twinkle Candle?

Abstrachuje

Kiedyś najpopularniejsi komedianci polskiego youtube’a, teraz najpopularniejszy kanał spośród założonej w 2016 roku Grupy Abstra, czyli spółki zrzeszającej 16 kanałów, między innymi abstrachuje.tv, Beksy, Dla Pieniędzy czy Nieprzygotowani. Swego czasu mieli też podejście do prowadzenia własnej restauracji (Om Nom Nom w centrum Warszawy, na Kruczej), jednak legenda głosi, że ktoś zdążył w niej zjeść, nim została zamknięta (utrzymała się tylko przez pół roku).

2 komentarzy

Meadowfeelings
0

👍🏻

odpowiedz

stomatostudent

Meadowfeelings
0

👍🏻

odpowiedz

stomatostudent

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda