Zdrowe włosy? To proste!
16.02.2020

Zdrowe włosy? To proste!

Chyba każda kobieta chce, by jej włosy były zdrowe, gładkie i lśniące.
Wystarczy zmienić kilka nawyków, aby to osiągnąć — bez wydawania fortuny!

Zazwyczaj pierwszym krokiem do pięknych włosów musi być... ich drastyczne ścięcie!
ŻADNA odżywka czy maska nie naprawią istniejących zniszczeń — a jeśli się ich nie pozbędziemy, to rozdwajający się włos, pomimo najlepszej pielęgnacji, będzie nadal się rozdwajał coraz wyżej. 

Dlaczego zatem po użyciu odżywki wydaje nam się, że włosy są w lepszej kondycji? Ponieważ jej składniki oblepiają włos, uzupełniają ubytki — do czasu, aż nie umyjemy włosów mocniejszym szamponem. Jeśli używasz odżywki po każdym myciu, stosujesz delikatny szampon: zrób prosty eksperyment. Umyj włosy mocniejszym szamponem, nie nakładaj odżywki przez kilka kolejnych myć. I jak, widzisz różnicę?

./uploads/NieTylkoBestsellery/a86eb868569d2e2220b585fdae8a32a0.jpg

Kiedy już zetniemy zniszczone włosy — czas na wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji. 

Ochrona!
Żadne sposoby na wzmocnienie włosów nie pomogą, jeśli nie zaczniemy równocześnie chronić włosów przed szkodliwymi czynnikami.

Odżywki bez spłukiwania, jedwab (pamiętajcie, by nie było w nich alkoholu!) dobrze sprawdzą się jako ochrona włosów. 
Suszarka? Niekoniecznie od razu wyrzucajmy ją do kosza, ale po pierwsze: korzystajmy z wyłącznie niej wtedy, kiedy naprawdę musimy. Po drugie — w miarę możliwości używajmy najchłodniejszego powietrza.

Tarcie wrogiem włosów!
Wszelkie sytuacje, kiedy narażamy włosy na tarcie, zdecydowanie zwiększają ryzyko uszkodzeń. Niestety nie możemy ich uniknąć - w końcu zimą nie obejdziemy sie bez czapki, a i spać każda z nas musi. Tak - sen bywa jednym z największych wrogów włosów. Przez sen kręcimy się, zmieniamy pozycję: i trzemy włosami o poszewkę - która nam może wydawać się miła w dotyku, a dla włosów jest jak tarka. Dlatego warto wymienić poszewki na satynowe a włosy zaplatać w warkocz (lub kilka mniejszych). Dla prawdziwych włosomaniaczek powstały również satynowe czepki do spania, które dodatkowo chronią włosy.

./uploads/NieTylkoBestsellery/cde3c190d747b4979660f084cba4b5e4.jpg

Jednak prawdziwą troską należy przede wszystkim otoczyć skalp (czyli skórę głowy).  W końcu tam mieści się mieszek włosowy — serce włosa! Kiedy skóra jest zdrowa i odżywiona — włosy rosną mocniejsze, grubsze, przestają mieć skłonność do wypadania.

Po pierwsze - peeling!
Tak, skóra głowy również go potrzebuje. Doskonale sprawdzi się tu kawa mielona, zarówno sucha, jak i fusy pozostałe po jej zaparzeniu. Warto do niej dodać glinkę, dopasowaną do potrzeb Waszej skóry. Możecie także dodać niewielką(!) ilość cynamonu lub imbiru, które poprawiają krążenie: dzięki takiemu dodatkowi składniki odżywcze, zarówno te z krwi, jak i te wcierane w skórę, będą się lepiej wchłaniały.

Domowe i naturalne "kosmetyki"
Chyba każda z nas ma w domu jajka, cebulę lub drożdże. Są one bomba witamin i minerałów dla skóry głowy! Inne niedrogie i łatwodostępne składniki, które pomogą nam w walce o zdrowe włosy to kozieradka, skrzyp, pokrzywa. Sprawdzą się także olejek rycynowy, olej z czarnuszki czy miód. Wszystkie te produkty są idealne do przygotowania masek lub wcierek.

Dieta
Włosy będą nam wdzięczne za białko i witaminy, przede wszystkim te z grupy B. Ryby będą świetnym źródłem zdrowego tłuszczu. Warto pić kefir, a także... drożdże. Jednak z produktów wymienionych wyżej - nie tylko one sprawdzą się również wewnętrznie. Pijmy w formie herbatek skrzyp oraz pokrzywę. 

Inne produkty, które pomogą zadbać o włosy:

./uploads/NieTylkoBestsellery/855706e6930c780021af5879822040ea.jpg

Żródło 

6 lubi to
4
26
4 komentarzy

1999
2

Super post ! Ta tabela z witaminami to strzał w dziesiątkę i aż zrobiłam jej zdjęcie :)

odpowiedz

stomatostudent

senenia89
0

Super

odpowiedz

senenia89
0

Super

odpowiedz

stomatostudent

1999
2

Super post ! Ta tabela z witaminami to strzał w dziesiątkę i aż zrobiłam jej zdjęcie :)

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda