Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
5 powodów, przez które nie możesz schudnąć
06.02.2020

5 powodów, przez które nie możesz schudnąć

autor
Odchudzanie i dążenie do wymarzonej sylwetki to zawsze ciężka praca. Wiele osób nie wytrzymuje walki i poddaje się, ponieważ nie widzi zadowalających efektów. Szkoda, bo często niewielka zmiana stylu życia lub żywienia może zdziałać cuda. Sprawdź, gdzie najczęściej popełniamy błędy, przez które nie chudniemy.
./uploads/zuzamt/5b74a9f768246655a1f49050c848af49.jpg

Fot: weheartit.com

Nie jesteś na redukcji kalorycznej

 Niestety dopóki nie będziesz na redukcji, nie schudniesz. Jest to najczęściej występujący powód, dla którego diety kończą się niepowodzeniem. Może Ci się wydawać, że trzymasz dietę, jesz mało, ale mimo to waga stoi w miejscu. Widocznie nadal spożywasz więcej kalorii (lub tyle samo) niż spalasz w ciągu doby. Aby schudnąć Twoja dieta musi dostarczać Ci przynajmniej 300 kcal mniej niż wynosi Twoje dobowe zapotrzebowanie. Jak to zrobić? Najlepiej zasięgnąć porady u doświadczonego dietetyka, który dokładnie oszacuje Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i ułoży Ci dietę redukcyjną, dopasowaną do Twoich potrzeb. Jeśli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalistę, możesz spróbować sama ułożyć dla siebie jadłospis. W internecie znajdziesz specjalne kalkulatory, które oszacują Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Pamiętaj, aby nie zawyżać swojej aktywności fizycznej, ponieważ wyjdzie, że powinnaś spożywać więcej kalorii. Następnie ułóż swoją dietę w oparciu o tabele kaloryczne. Przy przygotowaniu posiłków pamiętaj, aby wszystkie składniki dokładnie ważyć. Dzięki temu będziesz miała pewność, że spożywasz porcje odpowiedniej wielkości.

---

 

./uploads/zuzamt/17f0518f8952186cc10a1dbfbe341b3e.jpg

Fot: weheartit.com

Twój cheat-meal zamienia się w cheat-day

 Nawet przy najbardziej restrykcyjnej diecie (jeśli jest odpowiednio ułożona i dopasowana do Ciebie) pozwolenie sobie na cheat-meal nie powinno wpłynąć na efekty. Niestety często nie kończy się tylko na jednym posiłku. Pamiętaj, że w diecie chodzi o bilans kaloryczny i jeżeli zrobisz sobie cały dzień lub cały weekend wolny od diety, efekty nie będą zadowalające. Dużo łatwiej jest zaplanować jeden „oszukany” posiłek w ciągu tygodnia niż cały dzień pełen niezdrowego, tuczącego jedzenia.

---

 

./uploads/zuzamt/4a7f2f82c1a6d2609b78ff3ae662595a.jpg

Fot: weheartit.com

Myślisz, że ćwiczenia wystarczą

 Częstym błędem w dążeniu do wymarzonej sylwetki jest skupienie się tylko na ćwiczeniach i nie trzymanie diety. Mówi się, że trening to zaledwie 30% sukcesu, a cała reszta to dobrze zbilansowane, zdrowe odżywianie. Oczywiście może się okazać, że jeśli nie planujesz zrzucić 30 kg i nie będziesz się objadać, to same ćwiczenia będą wystarczające, jednak najczęściej trzeba zadziałać kompleksowo i ze zdwojoną siłą.

---

 

./uploads/zuzamt/dc90173264e6cbfbe34ac9309dae270d.jpg

Fot: weheartit.com

Za mało jesz

 Brzmi niewiarygodnie, ale prawda jest taka, że jeśli chcesz schudnąć, to musisz jeść (oczywiście zdrowo). Wszelkie głodówki i detoksy działają tylko na chwilę i zazwyczaj kończą się ogromnym efektem jo-jo. Ponadto regularne dostarczanie organizmowi pożywienia podkręca metabolizm, dlatego jeśli chcesz schudnąć, nie możesz się głodzić i drastycznie ograniczać ilości spożywanych kalorii. Na dietach cud można wytrzymać kilka/kilkanaście dni, ale później organizm zacznie się domagać większej ilości jedzenia, co może skutkować efektem jo-jo.

---

 

./uploads/zuzamt/a78a719a6cc9cab9ea23b7e0495a6014.jpg

Fot: weheartit.com

Brak Ci cierpliwości

 Niestety aby schudnąć, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na pierwsze, widoczne efekty będziesz musiała poczekać przynajmniej miesiąc. Mówi się, że zdrowe, fizjologiczne chudnięcie nie powinno odbywać się zbyt szybko, a najbardziej optymalne jest zrzucanie maksymalnie 4 kilogramów miesięcznie. Bądź cierpliwa i nie zrażaj się, jeśli waga nagle stanie w miejscu. Możliwe, że dzięki ćwiczeniom nabierzesz tkanki mięśniowej, która waży więcej niż tłuszcz, dlatego zacznij mierzyć obwody zamiast ważyć się. Takie pomiary będą bardziej wiarygodne.

---

 

12 lubi to
1
433
1 komentarzy

Cichocki
0

.

odpowiedz

Cichocki
0

.

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda