Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Uber wprowadza samobieżne pojazdy! Gdzie pojedziemy autem bez kierowcy?
24.01.2020

Uber wprowadza samobieżne pojazdy! Gdzie pojedziemy autem bez kierowcy?

autor
Wydawać by się mogło, że samochody, które potrafią samodzielnie dojechać na wskazane przez nas miejsce, to odległa przyszłość. Jednak to fakt! Uber planuje wprowadzić samosterujące pojazdy. Gdzie będziemy mogli skorzystać z automatycznego przejazdu?

Uber testuje automatyczne pojazdy już w tym roku!
 

Uber zapowiedział, że zaczyna dokładnie mapować ulice miasta już w tym roku. Trzy pojazdy wyposażone w kamery i czujniki spędzą kilka tygodni na jeździe po mieście i gromadzeniu danych. Mapy w wysokiej rozdzielczości będą niezbędne do prowadzenia pojazdów samobieżnych. Dzięki nim pojazdy będą „wiedzieć”, gdzie się dokładnie znajdują i unikną pomyłek w czasie jazdy.

./uploads/aszkiladz/aba7efbc72478754e71b9c8b6eb4a2a5.jpg

.

Gdzie rozpoczną się testy samobieżnych pojazdów?
 

Uber ukończył mapowanie Dallas, San Francisco i Toronto. Jednak jego pojazdy działają obecnie autonomicznie tylko w Pittsburghu, gdzie mieści się zespół samokierujący.

Kolejne testy zaplanowane są w Waszyngtonie. Uber wybrał właśnie to miasto ze względu na jego rozwój technologiczny w celu rozwiązania problemów związanych z mobilnością. DC było szybsze niż większość miast, jeśli chodzi o udostępnianie rowerów czy skuterów.

Uber planuje przetestować swoje autonomiczne pojazdy w DC  w tym roku, ale nie podał dokładnego harmonogramu. Dane z mapowania pozwolą mu stworzyć wirtualną mapę miasta i sprawdzić, jak jego pojazdy poradzą sobie z nimi w symulowanym środowisku.

Uber przeprowadzał już testy w zakresie prowadzenia pojazdów w Arizonie, ale został zmuszony do zatrzymania ich w marcu 2018 r. po tym, jak jeden z jego autonomicznych pojazdów uderzył i zabił pieszego.

4 lubi to
0
59
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda