18 lat Harrego Pottera - co się teraz dzieje z głównymi bohaterami filmu?
20.12.2019

18 lat Harrego Pottera - co się teraz dzieje z głównymi bohaterami filmu?

autor
Harry Potter stał się już filmowym „hitem naszego dzieciństwa”. Tak tak - dzieciństwa, bo od emisji pierwszej części przygód młodego czarodzieja upłynęło już 18 lat! Ciężko uwierzyć, że nasi ulubieni bohaterzy wyrośli już ze swoich czarodziejskich szat, są w związkach, przeżyli skandale, uzależnienia. Czym teraz się zajmują?

DANIEL RADCLIFFE (Harry Potter)

Ten słodki chłopiec w okrągłych okularach i blizną na czole, którego pamiętamy z filmu, w tym roku skończył już 30 lat! Seria o Harrym Potterze przyniosła mu nie tylko sławę, ale i duże pieniądze. W wieku 21 lat Daniel stał się jednym najbogatszych nastolatków w Wielkiej Brytanii, a jego majątek opiewał na 48mln funtów.
 

Czym teraz zajmuje się Daniel? Młody aktor nie spoczął na laurach i wciąż działa w branży filmowej. W 2016 roku zagrał główną rolę w filmie „Imperium” a w tym roku został nominowany do nagrody Teen Choice za rolę w serialu „Cudotwórcy” jako „ulubiony aktor w serialu komediowym”!

./uploads/aszkiladz/335f1e615c5250d4146d857650bf95d9.jpg

kadr z filmu "Imperium"

Życie prywatne Daniela: odtwórca głównej roli Harrego niewiele zdradza na temat swojego życia prywatnego. Tworzy wieloletni związek z aktorką Erin Darke, którą poznał na planie filmu „Na śmierć i życie” w 2013 roku. Para żyje z dala od blasku fleszy w mieszkaniu na Manhattanie. Od kilku lat krążą plotki o rzekomym cichym małżeństwie, jednak para jest tylko zaręczona.

View this post on Instagram

The opening night @lifespanofafact

A post shared by Daniel Radcliffe (@daniel9340) on

Popularność ma też swoje ciemne strony.

Jako nastolatek Daniel czuł się wiecznie obserwowany. Wiedział, że nie wejdzie, tam wszyscy się na niego patrzą. Miał to ciągle  tyłu głowy. „Najszybszym sposobem na zapomnienie o tym, było upicie się” – aktor przyznał się do problemów alkoholowych, które towarzyszyły mu od 18. roku życia. Czuł presję, że powinien być cały czas szczęśliwy, bo jest popularny i zarabia duże pieniądze. Że powinien chodzić na imprezy i być przebojowy. Dlatego upijał się coraz częściej, żeby udawać „życie gwiazdy”. Na szczęście dzięki pomocy najbliższym, alkoholizm ma już za sobą. Przestał żyć jak typowy celebryta, ponieważ, jak sam uznał, to nie było jego życie.


 

EMMA WATSON (Hermiona Granger)

Czarodziejka – prymuska została wybrana do swojej roli w wieku dziecięciu lat. Od tego czasu wiele się zmieniło w życiu aktorki – już wieku 13 lat znalazła się w rankingu najseksowniejszych nastolatek, mając 15 lat pojawiła się na okładce Teen Vogue, a jako 19 – latka rozpoczęła karierę modelki, stając się twarzą Burberry!

./uploads/aszkiladz/455b8d1b284435dcdcc0c5ac6533321b.jpg

Showbiznes nie sprawił jednak, że Watson zapomniała o swoim wykształceniu. Emma może pochwalić się ukończeniem prestiżowego Brown Uniwersity w Nowym Jorku na kierunku literatura angielska. Wciąż możemy zobaczyć ją na dużym ekranie – w 2017 roku zdobyła nagrodę MTV za najlepszą rolę w filmie „Piękna i Bestia” (nie obyło się też bez potknięć – rok później została nominowana do Złotej Maliny za film „The Circle. Krąg”).

./uploads/aszkiladz/baa2f18ddd98b6798e98d34547ce12b0.jpeg

Emma w stroju absolwentki.

Życie prywatne Emmy: filmowa Hermiona bywała w związkach (m.in. z aktorem Chrodem Overstreetem), ostatnio paparazzi przyłapało ją na pocałunku z tajemniczym mężczyzną.  Jednak sama aktorka zdradziła na łamach Vogue, że jest szczęśliwą singielką. Początkowo odczuwała silną presję posiadania męża i dzieci przed 30stką, by w końcu pogodzić się z obecnym stanem rzeczy.
 

„Uświadomiłam sobie, że wszyscy podświadomie odbieramy sygnały dookoła nas. Jeśli nie wybudowałaś domu, nie masz męża i dziecka, ani ugruntowanej pozycji zawodowej przez 30stką...dla większości osób oznacza to, że coś z nimi nie tak. To wywołuje ogromną presję" – powiedziała Emma.
 

Działania charytatywne

Aktorka od wielu lat walczy o równość płci. Jest Ambasadorką Dobrej Woli ONZ, podjęła się przeprowadzenia kampanii HeForShe, która aktywizowała mężczyzn do wsparcia feminizmu. Rok temu, podczas gali rozdania Złotych Globów poruszyła temat przemocy wobec kobiet.
Emma Watson przekazała również okrągłą sumę na rzecz pomocy ofiarom molestowania – aktorka przelała na konto organizacji Justice And Equality Fund milion funtów!
 

Jednocześnie podpisała (wraz z innymi aktorkami i kobietami związanymi z przemysłem filmowym) list otwarty, który porusza temat nierówności płci w środowisku pracy. Ze statystyk wynika, że różnica wysokości wynagrodzenia kobiet i mężczyzn jest pięć razy większa niż sześć lat temu, a ponad polowa kobiet w Wielkiej Brytanii padła ofiarą napaści seksualnej w miejscu pracy.

 

TOM FELTON (Drako Malfoy)

Dwukrotny zdobywca nagrody MTV Movie Awards za najlepszy czarny charakter wcale nie jest taki zły, jak go malują! Prywatnie Tom świetnie dogaduje się z Danielem Radcliffem; działa nie tylko aktorsko, ale i muzycznie. Tom Felton śpiewał od siódmego roku życia w chórze i swoją przyszłość wiązał nie z aktorstwem, lecz ze śpiewaniem.
Obecnie pracuje na planie „The Forgotten Battle” którego premierę zaplanowano na listopad 2020.

View this post on Instagram

Quick learner x

A post shared by Tom Felton (@t22felton) on

Tom Felton i Emma Watson - spotkanie po latach

Życie prywatne Toma: Ostatnio szum w mediach wywołały donosy o rzekomym romansie filmowych bohaterów: Malfoya i Hemiony. Plotki zostały potwierdzone przez odtwórcę Roma Wesleya (Rupert Grint): ponoć między dwójką aktorów zawsze coś iskrzyło! Para jednak nigdy nie została „prawdziwą” i oicjalną parą.
 

Aktor aktywnie udziela się w social mediach. Możecie śledzić go na Instagramie, gdzue publikuje kulisy nagrywek nowego serialu, wydarzenia z życia prywatnego, a także swojego ukochanego psa Willowa: https://www.instagram.com/t22felton/

 

RUPERT GRINT (Ron Weasley)

Czy wiecie, w jaki sposób Rupert zdobył rolę Rona – sympatycznego rudzielca, najlepszego przyjaciela Harrego? Chłopiec wpadł na pomysł nagrania utworu hiphopowego, w którym wyjaśniał dlaczego to on powinien zostać wybrany. Jego kreatywność została nagrodzona i dostał się do obsady!

Obecnie Rupert wciąż pracuje jako aktor, jednak jego portfolio nie opiewa w wybitne role i nagrody filmowe. W 2013 roku dostał się do obsady „Charlie musi umrzeć” a w 2017 zagrał w filmie „Przekręt”. Zobaczyć go możemy także w teledysku do piosenki Eda Sheerana „Lego House”. Oprócz tego udzielił głosu w dwóch produkcjach animowanych. Rupert występuje również w serialu o mrocznej fabule – „Servant”. Obejrzeć możecie go na Apple TV+.

./uploads/aszkiladz/89312d352a4d41c128ce0c134367ba95.jpg

Rupert wystąpił w teledysku Eda Sheerana. Wyglądają jak bracia!

Życie prywatne Ruperta: od 2011 roku związany jest z Georgią Groome. Niechętnie dzieli się szczegółami swojego związku i ceni sobie prywatność.
 

./uploads/aszkiladz/6ec2458949061db2ec12c07889e25fbe.jpg

Przyjaźń Harrego i Rona w realu

W 2012 roku odtwórca Harrego (Daniel Radccliffe) wyznał mediom, że nie utrzymują kontaktu z Rupertem. Wydawać by się mogło, że ta dwójka jest nierozłączna, lecz w realnym świecie chłopcy nigdy szczególnie za sobą nie przepadali. Daniel był imprezowiczem obracającym się w towarzystwie celebrytów, podczas gdy Rupert unikał skandali i żył z dala od blasku fleszy.
 

3 komentarzy

marcjamea
0

wow

odpowiedz

jeilliebean
0

Ale super wpis, miło powspominać :)

odpowiedz
marcjamea
0

:)

Odpowiedz

marcjamea
0

wow

odpowiedz

jeilliebean
0

Ale super wpis, miło powspominać :)

odpowiedz
marcjamea
0

:)

Odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda