DDOB Shop
DDOB Shop
Obalamy najpopularniejsze triki makijażowe, które psują każdy makijaż!
03.06.2020

Obalamy najpopularniejsze triki makijażowe, które psują każdy makijaż!

Znacie takie uczucie, że trik makijażowy, który promuje znana Influencerka w ogole się nie sprawdza? W internecie możemy znaleźć wiele przydatnych informacji i jeszcze więcej sprzecznych teorii! W które z nich warto wierzyć, a które są totalnie bezużyteczne?

1. CZERWONE I ZIELONE CIENIE SĄ PASSEE

Czerwone i zielone paletki do makijażu kojarzą nam się z totalnym bezguściem i tandetą. Kiedy myślimy o takich odcieniach na oczach, od razu przypominamy sobie wszystkie nieudane makijaże jakie widzieliśmy i nieporządany efekt "podbitego oka"
Prawda jest zupełnie inna - te dwa kolory świetnie podkreślają zielone i piwne oczy! Kluczem do sukcesu jest stopniowe nakładanie cienia, mieszanie go z delikatnymi odcieniami i uzyskanie efeku "ombre"

2. BAZY POD MAKIJAŻ, TYLKO NA WIELKIE WYJŚCIE

Bazy pod makijaż, kojarzą nam się z zatykającymi porami i ciężkim makijażem na wielkie wyjścia. Na rynku kosmetycznym dostępne są bazy, które utrwalają makijaż i są idealne na wieczorne makijaże. Dodatkowo, każda firma kosmetyczna oferuje lekkie bazy, które mają różne zastosowania. Bazy są podstawą dobrego makijażu twarzy - jeśli masz cerę tłustą, zastosuj bazę matująca. Dla cery suchej, świetnie sprawdzi sie baza nawilązjąca, a jeżeli masz problem z odcieniem swojej cery, baza rozświetlająca świetnie rozpromieni Twoją twarz i nada jej świeżości! 

3. BIAŁA KREDKA NA LINII WODNEJ POWIĘKSZA OKO

Najpopularniejszym sposobem na powiększenie oka jest biała kreska na linii wodnej - ten zabieg ma na celu optyczne powiększenie gałki oczu. Niestety, często kreska jest zbyt mocno widoczna i uzyskujemy efekt odwrotny do zamierzonego. Do zabiegu powiększania oka polecamy nałożyć kremową kredkę lub jasnego cienia. Kremowa konsystencja sprawi, że produkt lepiej wchłonie sie w skorę. 

4. MATOWE SZMINKI WYSUSZAJĄ USTA

Matowe szminki stały się makijazowym hitem ostatniego sezonu! Największym plusem tego produktu jest trwałość, odporność na ścieranie, deliatna formuła i wydajność. Większość matowych pomadek mocno wysusza usta i sprawia, że po kilku godzinach uzyksujeny efekt skorupy.

Czy istnieją pomadki matowe, które pielęgnują usta?
TAK!
Wszystko zależy od składu - jeżeli pomadka zawiera witaminę E i wyciąg z olejem macadamia, dodatkowo pielęgnuje usta, pozostawiając je nawilżone i wypielęgnowane. 

 

5. POZBĘDZIESZ SIĘ GRUDEK ZE SZCZOTECZKI DO TUSZU, JEŚLI ZANURZYSZ JĄ PONOWNIE W OPAKOWANIU.

To najgorszy mit makijażowy, jaki powstał! Jeśli podczas makijazu oczu, odkryłeś grudki tuszu, oznacza to, że Twój tusz jest nieszczelny i niezdatny do użytkowania. Dobrej jakości tusz nie powienien się "grudkować" Dzieje się to tylko wtedy, jeśli nie zakręcasz dokładnie tuszu lub data ważności się skończyła. Przeterminowany tusz natychmiast uczula i może stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia. Aby uniknąć podobnego problemu, koniecznie kup tusz w szczelnym opakowaniu oraz z odpowiednim składem (ważna jest zawartość oleju arganowego!)

 

6. OBRYSOWANIE UST KONTURÓWKĄ, OPTYCZNIE JE POWIĘKSZY

Obrysowanie ust ciemniejszą konturówką nie zawsze się sprawdza. Czasami obrysowujemy je za mocno, przez co usta wyglądają bardzo sztucznie. Najprostrzą i najskuteczniejszą metodą, jest użycie rozświetlacza. Wystarczy że palcem nałożysz rozświetlacz na łuk kupidyna. Na tak rozświetlone usta zastosuj błyszczyk - pomaluj nim środek dolnej wargi -gwarantujemy, że usta będą wydawać się pełniejsze! :) 
 

7. RÓŻ NALEŻY NAKŁADAĆ NA POLICZKI, UŚMIECHAJĄC SIĘ

To jedna z najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych metod makijażu! Szczególnie w ostatnich latach, kiedy użyanie różu wróciło do trendów! Mało kto wie, że ta metoda nie zdaje egzaminu. Każdy z nas uśmiecha się inaczej, skóra kości policzkowych unosi się na inną wysokość. 
Aby uzyskać efekt naturalnie różowych policzków, najlepiej nałożyć kosmetyk w okolicach górnej części kości policzkowych i delikatnie zblendować je pędzelkiem "taperd brush"

 

Polecamy wypróbować nasze rady, dotyczące mitów kosmetycznych i spróbować zastosować rady, które są w stanie uratować Wasz makijaż! :) 

6 lubi to
2
1507
2 komentarzy

aliska
0

zapraszam do mnie na mój pierwszy wpis o największym trendzie tego lata ⚡️

odpowiedz

Niedoskonała
0

Uwielbiam zielone cienie i jeśli się wie, jak ich używać, to wyjdize dobrze :)
I nigdy też mi się nie zdarzyło, aby matowa szminka wysuszyła mi usta :)

odpowiedz

aliska
0

zapraszam do mnie na mój pierwszy wpis o największym trendzie tego lata ⚡️

odpowiedz

Niedoskonała
0

Uwielbiam zielone cienie i jeśli się wie, jak ich używać, to wyjdize dobrze :)
I nigdy też mi się nie zdarzyło, aby matowa szminka wysuszyła mi usta :)

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda