NAJLEPSZE KOMEDIE ŚWIĄTECZNE
27.11.2019

NAJLEPSZE KOMEDIE ŚWIĄTECZNE

autor
Jaką komedie warto obejrzeć w nadchodzące święta ?

Świąteczna gorączka

./uploads/fab_iss/71ed636213c4592a1a1efcadf7904646.jpg

Arnold Schwarzenegger w pewnym momencie swojej kariery odstąpił od kina akcji, na rzecz kina familijnego. Już samo wrzucenie słynnego kulturysty w rodzinną scenerię wywoływało uśmiech na twarzy. W filmie „Świąteczna gorączka” Arnie wcielił się biznesmena, który nie ma czasu dla swojej rodziny. W ostatniej chwili przypomina mu się, że obiecał synowi w prezencie figurkę Turbo-Mana. Żeby uratować święta i opinię dobrego ojca, postanawia zdobyć bezcenny skarb. A trzeba dodać, że na hitową zabawkę polują setki innych ojców w podobnej sytuacji. Arnold musi stoczyć wyjątkowo trudną walkę.

Grinch: Świąt nie będzie

./uploads/fab_iss/3ca70d5fdd2d28676cba2ffe1f632ae1.jpg

Zielony Grinch przenosi nas w baśniową scenerię. W małym miasteczku o nazwie Ktosiowo święta są obchodzone, jak nigdzie indziej. Dekoracje, kolędowanie i świąteczne spotkania wydają się nie mieć końca. Zgryźliwemu Grinchowi trudno to znieść. Skoro on jest nieszczęśliwy, wszyscy powinni być i postanawia ukraść święta. Ten z rozmachem i fantazją nakręcony film zwyczajnie bawi. Jest to jedna z tych pozycji do oglądania całą rodziną.

Firmowa gwiazdka

./uploads/fab_iss/1e624833834381b554c02fb547f5fc31.jpg

Zdecydowanie mniej rodzinny charakter ma ta świąteczna komedia. „Firmowa gwiazdka” jest zarezerwowana dla starszych widzów, szczególnie tych, którzy sami brali udział w podobnych wydarzeniach. Świąteczne spotkania firmowe to raczej przymusowy rytuał będący mieszanką pracowniczego rozczarowania i chęci odreagowania frustracji. Nie inaczej jest i tutaj. Niektórzy z pracowników pozwalają się nieco ponieść, co prowadzi do absurdalnych zdarzeń. Atutem tego obrazu jest znakomita obsada: Jennifer Aniston, Jason Bateman i Olivia Munn.

Cicha noc

./uploads/fab_iss/7583c5c16484b471a54d5ea4d3ac5e3e.jpg

Kolejna świąteczna komedia w imprezowym klimacie to film o zwodniczym tytule „Cicha noc”. Tutaj wszak nie będzie ani cicho, ani spokojnie. Trójka przyjaciół przed świętami co roku organizuje imprezę. Jest to jedna z tych imprez, jakie wspomina się przez kolejnych 12 miesięcy. Ta jednak ma być wyjątkowa, bo ostatnia. Dlatego trzej kumple chcą, żeby stała się naprawdę niezapominana. Podczas tej jednej nocy dzieje się naprawdę wiele. Komedia jest kolejną, całkiem udaną próbą odejścia od dość sztampowych świątecznych produkcji.

Holiday

./uploads/fab_iss/4915be80ed03da8ba0e813ef79921917.jpg

Film ten ma już status bożonarodzeniowego klasyka. Opowiada historię dwóch kobiet z przeciwległych krańców globu, które na święta zamieniają się domami. I tak wzięta producentka zwiastunów filmowych trafia do zasypanej śniegiem, angielskiej wioski. A skromna redaktorka do słonecznej Kalifornii. Jak się można domyśleć dla obu jest to swoista ucieczka przed sercowymi rozterkami. Cały film jest niezwykle wdzięczny i bezwiednie wywołuje uśmiech na twarzy.

To właśnie miłość

./uploads/fab_iss/d40fddc346b2a2f5263b9a2f4d981bdf.jpg

Jest to komedia romantyczna, która tak jak powyższy film pokazuje historie kilkunastu luźno związanych ze sobą osób, w tym premiera brytyjskiego. Obserwujemy ich losy w ciągu pięciu tygodni poprzedzających święta. Komedia jest utrzymana w idealnym tempie, miesza śmiech ze wzruszeniem w doskonałych proporcjach i ma ten niewymuszony rodzaj humoru właściwy Brytyjczykom. Można ten film oglądać na okrągło.

W krzywmy zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju

./uploads/fab_iss/6310953247ebcb206f77797d3e573f01.jpg

Perypetie rodziny Griswaldów od lat niezmiennie śmieszą. Jest to obraz rodzinnych świąt, z jakim każdy może się identyfikować. Tutaj bowiem nie wszystko idzie zgodnie z planem. Choinka jest za duża, lampki nie chcą się zapalić, nikt tak naprawdę nie chce siedzieć przy świątecznym stole i nikt chyba tak naprawdę się nie lubi. Odrobina Griswaldów jest prawdopodobnie w każdym z nas, dlatego ta komedia zasługuje na miano numeru jeden.

4 lubi to
0
77

Zobacz także

0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda