WIOSKA MUMINKÓW POWSTANIE W POLSCE!
27.11.2019

WIOSKA MUMINKÓW POWSTANIE W POLSCE!

To już pewne! W małej miejscowości Borowice, która znajduje się niedaleko Jeleniej Góry, powstanie Wioska Muminków. To trzeci taki obiekt na świecie. Jeden istnieje w Finlandii, a drugi w Japonii. Jak będzie wyglądać muminkowy raj w naszym kraju?

Magiczne miejsce na mapie Polski

W Borowicach powstanie wyjątkowe miejsce dla wszystkich fanów Muminków. Będziemy mogli zanurzyć się w niesamowitym świecie bajki. Cała wioska będzie dokładnie odwzorowana, aby turyści mogli się poczuć jak w finlandzkiej kreskówce. Miejsce, w którym ma się znaleźć Wioska Muminków, nie zostało wybrane przypadkowo. Powstanie w Borowicach na terenie lapońskiej wioski Kalevala. Cały projekt jest już gotowy!
 

./uploads/jeilliebean/05ad3cfa5e1dd2ddd9db9eb60f4e8afb.jpg

Wioska Muminków w Polsce 

Muminki są fikcyjnymi postaciami, które zamieszkują nieznaną fińską dolinę. Zostały wymyślone przez Tove Jansson - autorkę książek o Muminkach. W całej Finlandii wizerunki Muminków są traktowane jako narodowe dobro. Od teraz swoje muminkowe miejsce będziemy mieć w Polsce! Pierwsze oficjalne informacje pojawiły się na Facebooku Kalevala. Wiadomo, że powstał już jeden domek! 

Też nie możecie się doczekać, aż odwiedzicie Moomin Valley?

./uploads/jeilliebean/31c75de9fed0e1de0b4a1fb0cb9f37f5.png
6 lubi to
0
1045
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda