Powstaną dwie dodatkowe części sagi
17.08.2020

Powstaną dwie dodatkowe części sagi "Zmierzch"!

Seria powieści o przygodach Belli Swan, która zakochuje się w wampirze Edwardzie Cullenie, doczeka się kontynuacji! Potwierdziła to oficjalnie pisarka Stephenie Meyer. Kiedy możemy spodziewać się kolejnych tomów sagi?

Kontynuacja sagi "Zmierzch"

Cała saga jest opowiedziana w większości z punktu widzenia Belli - oprócz epilogu w trzeciej części - Zaćmienie - oraz 2. księgi czwartej części - Przed świtem. Są one opowiedziane z punktu widzenia Jacoba Blacka. Fani cieszyli się na zaplanowany tom Midnight Sun, który miał opowiadać całą historię oczami Edwarda Cullena. Niestety, autorka zawiesiła pracę po stworzeniu dwunastu rozdziałów z powodu wycieku książki do Internetu. Wydawało się, że cała seria jest skończona i nie zanurzymy się już w świecie Belli i Edwarda - a jednak! Stephenie Meyer ogłosiła, że powstaną dwa nowe tomy!

./uploads/jeilliebean/9c71b6417286abb76cc7a6b85ca65b97.jpeg

Stephenie Meyer potwierdza: będzie kontynuacja "Zmierzchu"!

Stephenie Meyer brała udział w wirutalnym wydarzeniu Books-A-Million. Zdradziła, że obecnie pracuje nad dwiema dodatkowymi częściami z sagi "Zmierzch". Wyznała, że ma stworzony pewien zarys historii i napisany pierwszy rozdział. Niestety, jednocześnie pisarka nie jest obecnie gotowa na kontynuację i chce zrobić coś zupełnie nowego, dlatego na dalsze części przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać. Dodała, że najpierw potrzebuje trochę czasu z dala od Forks. Chce wykreować nowe zasady, nowy świat i nową mitologię.

./uploads/jeilliebean/710355771e0ca634a0df5e01bb01e059.jpg

Stephenie potwierdziła dodanie dwóch nowych tomów, jednak nie podzieliła się tym, czy przejdą one do miejsca, w którym zakończyło się Midnight Sun. Wielu fanów prosiło o kontynuację historii opowiedzianej w całości z perspektywy Edwarda Cullena, jednak autorka nie do końca jest przekonana do tego pomysłu. Wyznała, że opowiadanie z jego punktu widzenia wzbudza w niej dodatkowy niepokój, a cały proces tworzenia nie był zbyt przyjemny. 
 
Chociaż czytelnicy mogą nie mieć szansy, aby przeczytać historię widzianą oczami Cullena, w uniwersum “Zmierzchu” jest jeszcze wiele innych postaci do wyboru. Miejmy nadzieję, że wkrótce przeczytamy nowe tomy!

7 lubi to
0
4952
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda