Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Kylie Jenner zostaje miliarderką. Jej kosmetyki przejmie duża korporacja
19.11.2019

Kylie Jenner zostaje miliarderką. Jej kosmetyki przejmie duża korporacja

Kylie Jenner sprzedała udziały swojej firmy Kylie Cosmetics. Teraz będą one należały do koncernu Coty, który jest właścicielem takich marek jak: Rimmel, Sally Hansen, czy Wella.

Kylie poinformowała, iż nawiązała współpracę z amerykańską firmą Coty. To jeden z największych koncernów kosmetycznych na świecie. Możecie kojarzyć go między innymi, z takich marek jak Rimmel, Sally Hansen, Bourjois, Miss Sporty, czy Max Factor. Teraz dołączy do nich Kylie Cosmetics. Gigant przejmie 51 proc. udziałów tej marki. Zostały one wycenione na... 600 milionów dolarów, co z kolei oznacza wycenę jej marki na około 1,2 miliarda dolarów.

Celem współpracy jest rozszerzenie biznesu Kylie na skalę potężnej, światowej marki. Mają się pojawić również nowe kategorie produktów. Celebrytka będzie odpowiedzialna za związane z produktami działania kreatywne oraz za ich promocję. Z tą ostatnią nie powinno być problemu, bowiem na Instagramie śledzi ją ponad 150 milionów osób.

Coty zajmie się rozwojem portfolio Kylie Cosmetics o nowe produkty oraz ich produkcję, wdrożenie, dystrubucję i marketing. Poza tym korporacja ma władać licencją na kosmetyki Kylie, przeznaczone do paznokci, ochrony skóry i perfumy.

./uploads/KatarzynAp/0fa3f87087f99af33a3a0854d0986ca8.jpg

W ubiegłym roku magazyn Forbes ogłosił, że Kylie Jenner prawdopodobnie zostanie "najmłodzą miliarderką". Jej firmę wyceniono na 900 milionów dolarów. Fani Kylie zorganizowali wówczas internetową zbiórkę, aby udało się szybko pozyskać "brakujące" 100 milionów.

0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda