Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Już nie kupisz Playboya, Joy i Cosmopolitan. Kultowe magazyny zamykają działalność.
13.11.2019

Już nie kupisz Playboya, Joy i Cosmopolitan. Kultowe magazyny zamykają działalność.

autor
Dzisiaj (13. istpopad) Marquard Media (wydawca takich tytułów jak Playboy, CKM, Cosmopolitan, Harpeer’s Bazaar, Joy, Esquire) wydał oświadczenie, w którym ogłosił zamknięcie wszystkich tytułów prasowych, jakie do tej pory się ukazywały.

Polski miesięcznik Playboy wydawany był nieprzerwanie od 1992 roku. Polski odpowiednik kultowego wydania amerykańskiego uchodził za prestiżowy magazyn dla mężczyzn.

„Glamour”, „Joy”, czy „Harpeer’s Bazaar” to zaś chętnie czytane magazyny dla kobiet. Grudniowe wydania będą ostatnimi w historii na naszym rynku.
 

./uploads/aszkiladz/6b666fe5dc51b5ac7db282730b3414e3.jpg

W wyniku zamknięcia wszystkich magazynów, pracę straci prawdopodobnie 70% pracowników Marquard Media.

Decyzja o podjęciu tak radykalnego działania jest konsekwencją tego, że coraz rzadziej kupujemy i czytamy drukowane czasopisma. W ubiegłym roku Marquard odnotował spadek przychodów sprzedażowych o 24,3%.

 

- Marquard Media Polska jest ostatnim podmiotem z całej grupy, w którym segment prasy pochłania tak duże zasoby, mimo że w przeszłości przeprowadziliśmy szereg działań restrukturyzacyjnych, mających na celu jego uzdrowienie. Niewielka skala działalności, bardzo konkurencyjny rynek, duża zależność od tytułów wydawanych na licencji i niedoskonały model biznesowy w tym obszarze zmusiły nas do zerwania z tą tradycyjną częścią biznesu - komentuje tę decyzję Bijan Khezri, CEO oraz współwłaściciel Marquard Media Group. (źr. Wirtualne Media)

 

Zostają serwisy online: Papilot, Kozaczek, Zeberka
 

Koniec magazynów drukowanych jest równoznaczny z zamknięciem ich serwisów internetowych (z wyjątkiem CKM.pl). Marquard postawi na działalność swoich pozostałych witryn: Zeberka.pl, Kozaczek.pl, Papilot.pl, a także uruchomi nowe, poświęcone m.in., macierzyństwu i motoryzacji.

 

Będziecie tęsknili za tymi magazynami? A może od dawna nie kupujecie już czasopism?

7 lubi to
0
962
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda