DDOB Shop
DDOB Shop
Małpy krzyczące z bólu, bolesne zastrzyki i zatrucia. Tak wygląda rzeczywistość w niemieckich laboratoriach
16.10.2019

Małpy krzyczące z bólu, bolesne zastrzyki i zatrucia. Tak wygląda rzeczywistość w niemieckich laboratoriach

autor
Do internetu przeciekły nagrania z ukrytej kamery, wnoszonej do labolatorium w gminie Neu Wulmstorf w Niemczech przez działacza na rzecz praw zwierząt.

Przedstawiciel organizacji Cruelty Free International i Soko Tierschutzn przeprowadził śledztwo, które zdemaskowało nieludzkie traktowanie zwierząt przez pracowników niemieckiego laboratorium. Działacz zatrudnił się tam na kilka miesięcy i był świadkiem prowadzonych testów toksykologicznych na małpach, kotach, psach i królikach.
 

To, co zobaczył i uwiecznił na video, zszokuje nawet osoby o stalowych nerwach.
 

Małpy trzymane w ciasnych klatkach, umieszczane są w specjalnych stelażach z uprzężą na szyi, które zmuszają je do stania przez wiele godzin. Inną metodą jest związywanie taśmą klejącą ich nóżek i przyklejanie łapek do krzesła, by nie mogły się poruszyć.

Na filmie widać także, jak jeden z pracowników umyślnie uderza główką zwierzęcia o framugę drzwi.
 

Nagranie pokazuje także okrutne praktyki na innych zwierzętach.
 

Koty otrzymują po 13 bolesnych zastrzyków w ciągu zaledwie 10 godzin. Beaglom wkładane są rurki do gardła, przez które podawane są leki. Po testach wiele zwierząt krwawi, leżąc samotnie w swoich klatkach, pozostawione bez jakiejkolwiek opieki i bez udzielenia pomocy.
 

Oglądasz na własną odpowiedzialność!

Sprawa została zgłoszona na policję

Zostało wszczęte dochodzenie, czy zwierzęta traktowane są wbrew obowiązującemu prawu. Jak twierdzą działacze organizacji, niemieckie przepisy dotyczące ochrony zwierząt przed eksperymentami nie są niestety wystarczająco surowe.
 

./uploads/aszkiladz/07ca9240d99f01e05a2fb85c9e86d60f.png

Według Cruelty Free International, testy przeprowadzane w danym labolatorium maja na celu sprawdzenie, jaka dawka leków będzie bezpieczna dla ludzi. Aby to zmierzyć, zwierzęta otrzymują takie ilości toksyn, aż pojawią się efekty uboczne podania leków lub zostaną całkowicie zatrute.
 

Laboratorium Farmakologii i Toksykologii (LPT) prowadzi takie testy dla firm farmaceutycznych, przemysłowych i agrochemicznych z całego świata. Każdego roku poddaje się nim 12 tys. zwierząt. (źródło: o2.pl)

 

1 komentarzy

Amelia2002k
1

Powinni sobie wstrzymujących te zastrzyki a nie na naiwnych zwierzątkach 😠

odpowiedz

Amelia2002k
1

Powinni sobie wstrzymujących te zastrzyki a nie na naiwnych zwierzątkach 😠

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda