Dlaczego kłótnie w związku są ważne
14.09.2019

Dlaczego kłótnie w związku są ważne

autor
Chociaż możesz nie chcieć kłócić się z bliską Ci osobą, prawdopodobnie czasami się to wam zdarza . Ale istnieje kilka powodów, dla których kłótnie mogą być dobre dla twojego związku.

1. Kłótnie pozwalają zakomunikować swoje potrzeby partnerowi

./uploads/aneczkai/0197cdea8dc435d34b5c405bf2037240.jpg

Jak być może wiesz ze swojego romantycznego związku, przeszłości lub teraźniejszości, kłótnie mają różne kształty i rozmiary. „Mówię moim klientom, aby pokazali swoim partnerom swoją złość”, mówi Bustle Courtney Watson, LMFT i Seksuolog, Doorway Therapeuting Services. „Kłótnie są zdrowe, ponieważ możesz komunikować swoje frustracje i potrzeby swojemu partnerowi. Kłócenie się nie musi być złośliwe ani okrutne - możesz mieć konflikt pełen miłości i współczucia. Gniew jest naturalną emocją i ostrzega nas, informując nas, że coś nie jest dla nas dobre, i że dobrze jest poinformować partnera. ”

2. Kłótnie oczyszczają atmofserę w związku

./uploads/aneczkai/d56bef64a36990d2e50b0ab055dba955.jpg

Nawet jeśli nie masz ochoty rozmawiać ze swoim partnerem o czymś, co Cię denerwuje, warto. „Jeśli tego nie powiesz, odegrasz to” - mówi Maxfield. „Kiedy ludzie nie wyrażają swoich obaw, obawy ujawniają się na inne sposoby - stają się bardziej gwałtowne, lekceważące i niegrzeczne. Rozwiązaniem jest mówienie o tym w sposób uczciwy, szczery i pełen szacunku. Dialog jest rozwiązaniem. Cisza powoduje, że problem się utrzymuje. ”

3. Kłótnie pomagają ci poznać partnera

./uploads/aneczkai/858d14a11912412b20346c513b686c36.jpg

Czasami twoja kłótnia może odkryć, co mu przeszkadza, a ty nawet o tym nie wiedziałeś. „Kłócenie się - o ile odbywa się to bez pogardy, krytyki i obrony - może w rzeczywistości wzmocnić romantyczny związek” - dr Laura VanderDrift, profesor psychologii w College of Arts and Sciences Uniwersytetu Syracuse i dyrektor laboratorium Close Relationships Lab w Syracuse University, mówi Bustle. „Dzięki rozwiązywaniu konfliktów interesów (które występują w każdym związku) dowiadujemy się o motywach naszego partnera. Aby czerpać tę korzyść, należy starać się pozostać bezstronnym podczas kłótni - badania pokazują, że przyjęcie neutralnej perspektywy strony trzeciej może pomóc, tj. Pomyśleć o tym, co zrobiłby jeden z twoich wspólnych znajomych (kto chce dla was obu tego, co najlepsze) powiedz o swoim sporze. Jeśli możesz to zrobić, to ty i twój partner dowiecie się o sobie więcej i będziecie mogli znaleźć sposoby na kompromis i rozwiązanie konfliktu, który wzmacnia związek. Z czasem rozwiązanie konfliktów interesów w ten sposób zapewnia zarówno większą wiedzę o sobie, co sprawia, że ​​przyszłe konflikty stają się mniej częste i mniej szkodliwe dla relacji ”.

4. Kłótnie pomagają dowiedzieć się, co to jest "prawdziwy " problemem
Wiesz, jak czasami ty i twój partner się kłócisz, ale tak naprawdę nie kłócisz się o ten problem? Jednak im więcej mówisz, tym bardziej docierasz do tego, co naprawdę się dzieje? „Aby dowiedzieć się, na czym tak naprawdę polega walka, musisz porozmawiać”, dr Tina B. Tessina (alias „Dr. Romance”), psychoterapeuta i autor książki How to be Happy Partners: Wspólne wypracowanie, mówi Bustle. „Na przykład: dlaczego Twój partner chce, aby„ X ”było zrobione w taki sposób? Jak oni myślą, że należy to zrobić? Gdy poznasz konkretne przyczyny preferencji partnera, dowiesz się, jak rozwiązać problemy, o których istnieniu nie wiedziałeś. Czy istnieje konkretny powód - to znaczy wygodniej, oszczędzając pieniądze? - czy to tylko to, czego nauczyli się od mamy i taty? Po wzajemnym zrozumieniu powodów łatwiej będzie ci znaleźć rozwiązanie ”.

5. Kłótnie pomagaja wam dorosnać

./uploads/aneczkai/acefab20e164f4786921b2302d80a4a5.jpg

W krótkim okresie, choć łatwiej jest nie dyskutować i po prostu zignorować cokolwiek, co się dzieje, kłótnie w rzeczywistości pomagają tobie i twojemu partnerowi ewoluować - indywidualnie i w ramach twojego związku. „Kolejną dobrą rzeczą w kłótniach jest to, że możesz z tego wyrosnąć, niezależnie od tego, czy uczysz się wyzwalaczy, czy wyzwalaczy partnera, odkrywasz ukryte krzywdy lub uczysz się, jak możesz być krzywdzący” - mówi Watson. „Wzrost następuje, gdy weźmiesz informacje z argumentu i konstruktywnie zastosujesz je do naprawy relacji. Na przykład powiedz: „Nie wiedziałem, kiedy zamykam się i nie rozmawiam, co sprawia, że ​​czujesz się ignorowany i lekceważony. To nie było moim zamiarem. Od teraz mogę ci powiedzieć, kiedy czuję się przytłoczony i muszę zająć trochę miejsca - więc nie zamykam się, a ty nie czujesz się ignorowana ”.

6. Kłótnie mogą uratować twój związek zamiast go zniszczyć.
Kiedy sizdenerwujemy czesto wychodizmy gdzieś aby zaznać trchę ciszy..Jednak nie jest to najlepsza "droga" do wyboru. „Cisza nie jest złotem” - mówi Maxfield. „Kiedy ludzie unikają rozmowy i nie wyrażają swoich obaw, ich obawy schodzą do podziemia. Stają się bezdyskusyjni - słonie w pokoju. Eskalują i mogą zniszczyć związek ”.

15 lubi to
3
557
3 komentarzy

ddent
0

:)

odpowiedz

aneczkai
0

a jak jest u was ?

odpowiedz
ddent
0

:)

Odpowiedz

ddent
0

:)

odpowiedz

aneczkai
0

a jak jest u was ?

odpowiedz
ddent
0

:)

Odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda