Jak zrobić idealne zdjęcie? 10 sposobów na ładne zdjęcia
12.08.2019

Jak zrobić idealne zdjęcie? 10 sposobów na ładne zdjęcia

.........
ZASADA 1: ŚWIATŁO! ​​​​​​
Światło jest jedną z kluczowych czynników wpływających na jakość zdjęcia. Przy dobrym świetle, nawet nie zauważysz kiedy znikną ci worki pod oczami czy inne niedoskonałości jakie masz! 

Wypróbuj ustawienia przy oknie (przodem do niego lub leciutko bokiem) z wykorzystaniem światła, które wpada do wnętrza, albo wyjdź na zewnątrz i włącz filtr przeciwsłoneczny. Dobre zdjęcia nie lubią bezpośrednich promieni – niech światło mieni się na twojej twarzy. Możesz wziąć białą kartkę i trzymać ją pod brodą – zadziała jak naturalne odbicie światła.

ZASADA 2 WYJDŹ Z CIENIA 

Cień dołoży ci cienie pod oczami. Nie będzie to dobrze wyglądało. Staraj się również nie robić sobie zdjęć, kiedy słońce jest wysoko, około południa, bo ukaże ono światu wszystko, co chciałabyś ukryć. Fotografowie mówią o złotych godzinach, mając na myśli dwie godziny po wschodzie słońca i dwie przed jego zachodem – sekret tkwi w tym, że wtedy słońce oświetla cię ciepłą, piękną barwą. 

ZASADA 3 Z BŁYSKIEM 
Chcesz robić fajne zdjęcia, kiedy jest ciemno albo w domu brakuje naturalnego światła? Użyj lampy błyskowej, ale nie licz na ideał (zawsze będzie miało niebieski odcień). Poza tym flesz sprawia, że twarz wychodzi nieco blada, płaska, może się też świecić. Najlepiej, jeśli robiąc wieczorem zdjęcia w pomieszczeniu doświetlisz je, zapalając jak najwięcej lamp. Wtedy zdjęcia będą bardziej doświetlone.

ZASADA 4 KADR JAK Z FILMU 
Czasami pewnie słyszysz aktorki mówiące, że jeden profil mają lepszy od drugiego i tylko tym właściwym ustawiają się do zdjęć. Ba, nawet starają się tylko nim grać w filmach. Większość ludzi nie ma symetrycznej twarzy, to zdarza się bardzo rzadko, wybierz więc swoją „lepszą stronę” metodą prób i błędów. Podobno lewy profil zazwyczaj wypada korzystniej. Pamiętaj o tym, jeśli chcesz mieć dobre selfie. Zrób sobie tysiąc zdjęć: przechylaj głowę w różnych kierunkach, aż znajdziesz to najlepsze ustawienie. 

ZASADA 5 ZAWSZE Z GÓRY 
Nie bez powodu gwiazdy selfie podnoszą zawsze rękę z telefonem wyżej. Chodzi o zamaskowanie niepożądanego drugiego podbródka. Nigdy nie fotografuj się więc z perspektywy żaby, czyli od dołu. Telefon trzymaj lekko pochylony w swoim kierunku tak, aby jego dolna krawędź była na wysokości oczu. 

ZASADA 6 BĄDŹ NATURALNA 
Zbyt wystudiowana poza, która aż krzyczy, że spędziłaś na jej tworzeniu dwie godziny, zepsuje wrażenie. Żeby uzyskać efekt zdjęcia zrobionego od niechcenia, niektórzy zalecają lekkie rozchylenie ust i wciągnięcie powietrza tuż przed przyciśnięciem migawki (łagodzi napięcie twarzy), inni zamknięcie oczu i otworzenie ich dopiero do zdjęcia (świeże spojrzenie)  jak to robią fotografowie na sesjach z gwiazdami

ZASADA 7 NIE TYLKO TY 
Pokaż ciekawe, piękne tło za plecami. Ono też "pracuje". Ustaw się tak, żeby można było podziwiać miejsce, w którym akurat jesteś. Tu pomocny będzie kijek do selfie. Możesz również coś wkomponować w zdjęcie dzięki aplikacji, o których więcej przeczytasz w punkcie 9.

ZASADA 8 DZIUBEK NIE DLA KAŻDEGO 
Nigdy nie zmuszaj się do gwiazdorskiego uśmiechu. Zamiast zbytnio kombinować, postaw na naturalność. Ona jest bezcenna. Poćwicz przed lustrem ciepłe spojrzenie, taki rodzaj „uśmiechu oczami”. Przetestuj też w samotności, czy wszechobecny dziubek w twoim przypadku jest korzystny.

ZASADA 9 ZRÓB SIĘ NA BÓSTWO 
Zastanawiasz się jak twoi znajomi czy gwiazdy, które obserwujesz wyglądają na zdjęciach które wstawiają tak oszałamiająco? 
To proste! Wystarczy zainstalować aplikacje do obróbki zdjęć. Niektóre dodają makijaż,wyszczuplają, a inne wprowadzają filtry i barwy twoim zdjęciom. To zagwarantuje Ci, że twoje zdjęcia będą o niebo lepsze! 

ZASADA 10 NIE PRZESADŹ 

Jak zrobić dobre selfie, ale nie przegiąć? Aplikacje mają nieograniczone możliwości – uważaj, żeby nie dać się ponieść chęci odmładzania i upiększania. Po prostu nie wykorzystuj ich maksymalnych możliwości, a uda ci się zrobić naprawdę ładne zdjęcia!​​
12 lubi to
2
74
2 komentarzy

parabole
1

Przydatne! :)
 

odpowiedz
_kadia_222
0

:*

Odpowiedz

parabole
1

Przydatne! :)
 

odpowiedz
_kadia_222
0

:*

Odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda