DDOB Shop
DDOB Shop
POWRÓT DO SIEBIE PO ZERWANIU? (PRAKTYCZNE PORADY!)
12.08.2019

POWRÓT DO SIEBIE PO ZERWANIU? (PRAKTYCZNE PORADY!)

autor
Życie nie jest łóżkiem róż i jest to jedno prawdziwe stwierdzenie, które ma zastosowanie na każdym etapie życia. My, jednostki, jesteśmy niczym innym jak wiązką emocji. Każdy z nas różni się od siebie pod względem emocji, które pokazujemy i połączonej mocy mentalnej. Rzadko żyjemy samotnie. Na każdym etapie życia otaczają nas relacje istotne dla tego konkretnego etapu, którego doświadczamy. Relacje różnią się intensywnością i intymnością w zależności od ich natury. Niektóre relacje podróżują z nami przez całe życie, a część z dala od nas w połowie naszej podróży. Ale powszechna rzecz, większość relacji, których doświadczamy, przechodzi przez wysokie i niskie spadki. W scenariuszu przypływu emocje i poczucie bycia kochanym nie mają granic. Jednak, gdy związki szaleją, czujemy się załamani. Poczucie „bycia zawiedzionym”, którego doświadczamy, kiedy czujemy się załamane, zależy od bliskości, jaką dzielimy w danym związku.

Jak naprawić zakończoną relację?

./uploads/inspire/07217a3eac49af2d3a443f6f68f5ccb3.jpg

Niektóre związki mogą trwać w życiu na stałe. Jednak niektóre relacje muszą być znoszone z jednego lub drugiego powodu do końca naszego życia. Dobre relacje uczą nas wielu pozytywów, a zerwane relacje uczą nas, jak wybierać dobre. Niektóre zerwane relacje muszą zostać naprawione dla naszego dobra i na czas, zanim sprawy wymkną się spod kontroli. Dlatego spójrzmy na sposoby naprawienia zerwanego związku.

Sposoby naprawienia relacji:

./uploads/inspire/a119b0116da79f820c3c98dc0454748c.jpg

Oto kilka sposobów naprawienia zerwanego związku i odtworzenia pasji w utraconej miłości:

1. Przemyśl jeszcze raz-  Większość szczerych relacji przetrwa burze życia w udany sposób, gdy wysiłki na rzecz tego samego podejmują wszyscy zainteresowani. Relacje dają wartość dodaną do twojego życia, gdy szacunek i miłość są wzajemne. Gdy rozdarta szmatka nie zostanie zszyta na czas, uszkodzenie staje się dłuższe, co czyni ją bezużyteczną. W ten sam sposób, kiedy związek się nie udaje, zastosuj swój umysł do szczegółów w nim zawartych i spróbuj go rozwiązać.

2. Szczera rozmowa- Pomyśl o sytuacjach lub słowach, które spowodowały nieprzyjemną przepaść w twoim cennym związku. Niezależnie od tego, kto był powodem rozstania lub jakiegokolwiek uzasadnienia, które masz ze swojej strony, idź na otwartą rozmowę. Ukrywanie swoich prawdziwych emocji przed drugą osobą powoduje wiele problemów w związku. Kiedy rozmawiasz ze sobą przejrzyście, pękasz ego, które uniemożliwiło ci rozwijanie relacji do tego czasu. Pamiętaj, że kiedy zdecydujesz się zadzwonić do drugiej osoby w celu otwartej rozmowy, aby odbudować zerwane relacje z nimi, bądź otwarty. Nie obwiniaj drugiej osoby za wszystko, co się wydarzyło. Przyjmij swoje szaleństwa z wdziękiem. Jeśli odwzajemnią ten sam poziom pozytywności, niech zrozumieją, co poszło nie tak i jak można było tego uniknąć. Jeśli inna zaangażowana osoba jest tak samo zainteresowana naprawą zepsutego związku, jak ty, otwarta rozmowa może być najlepszym rozwiązaniem.

3. Słuchaj uważnie-  Komunikacja jest kluczem do udanych relacji. Przekazywanie właściwych rzeczy we właściwy sposób i we właściwym czasie utrzymuje nienaruszone relacje. Tymczasem przekazywanie właściwych rzeczy w niewłaściwych terminach psuje zdrową relację, której nie da się ograniczyć. Oznacza to, że komunikacja i empatia to dwie różne rzeczy, które są ze sobą ściśle powiązane. W szczególności, gdy próbujesz naprawić zepsuty związek, komunikacja bez empatii i odwrotnie działa jak psota. Empatia jest bezpośrednio związana ze słuchaniem, które jest jedną z kluczowych umiejętności w komunikacji. Dlatego bądźcie empatyczni, słuchając drugiej osoby, która próbuje wyjaśnić swoją część historii. Słuchanie ich z pełną empatią i pozytywnym tonem zwiększa ich zaufanie do ciebie. Kiedy słuchasz ich w autentyczny sposób, druga osoba rozumie twoje zainteresowanie związkiem. Wtedy tłumiona miłość pojawia się na nowo, naprawiając automatycznie zepsutą relację. Co jeszcze może być lepszym sposobem naprawienia zerwanego związku niż rozpalenie miłości ukrytej pod egoistycznymi powodami?
 
4. Zapomnij o przeszłości-  Jedną z kluczowych kwestii, którą należy zwrócić uwagę, kiedy podejmujesz wysiłki, aby naprawić zepsuty związek, jest: Nigdy nie doprowadzaj do przeszłej goryczy między wami w teraźniejszości. Traktuj obecną sytuację w ręku w ekskluzywny sposób. Unikaj mówienia o przeszłości tylko po to, by wygrać z argumentem. Pamiętaj, że próbujesz naprawić zepsuty związek, w którym ciągnięcie w przeszłości może spowodować więcej obrażeń niż pożytku. Kiedy zdecydujesz się podjąć wysiłki w celu naprawienia zerwanego związku, pamiętaj, aby nie wprowadzać przeszłych wydarzeń do obecnej sytuacji. Ta przejrzystość pomoże ci szybko i łatwo naprawić zerwane relacje.

5. Zaufaj- Wszystkie relacje oparte są na zaufaniu. Każdy, kto chce zachować związek na całe życie, musi wykazywać się wysokim poziomem wzajemnego zaufania. Zaufanie jest tam, gdzie zaczyna się miłość. Zaufanie to siła, która zachowuje miłość poprzez swoje korzenie. Nieposkromione zaufanie sprzyja niezłomnym relacjom, dzięki czemu przetrwa najgorsze burze, z jakimi mamy do czynienia w życiu. Uwierz drugiej osobie, jeśli naprawdę jesteś zainteresowany naprawą zerwanego związku. Pokaż drugiej osobie swoje prawdziwe zainteresowanie relacjami, którymi się z nimi dzielisz. Wyraź swoje zaufanie do nich w żywym stylu i powiedz im, że kochasz ich za to, kim są. Daj im nadzieję, że nigdy nie pozwolisz im odejść z tego, co może przyjść w życiu. Pokaż im wysoki poziom zaufania, jaki w nich masz i wyrażaj swoją potrzebę bycia zaufanym na tym samym poziomie. Wzajemne zaufanie wymieniane między sobą w związku utrzymuje go w stanie nienaruszonym przez długi czas i czyni go boskim.
 

11 lubi to
0
215
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda