Polskie marki, które królują za granicą
10.08.2019

Polskie marki, które królują za granicą

autor
Czy wiesz, że wiele polskich marek jest znanych nie tylko w innych państwach Europy, ale także na całym świecie? W ostatnich latach udało się nam rozszerzyć działalności na inne rynki światowe. Widać to szczególnie mocno w branży modowej. Jesteś ciekawa, które z polskich marek królują za granicą? W tym zestawieniu znajdziesz prawdziwych gigantów, których z pewnością kojarzysz z centrów handlowych, ale także mniejsze firmy dostępne głównie online, które są założone i prowadzone przez młodych i niezwykle przedsiębiorczych ludzi.
./uploads/zuzamt/8d90d9d3dbfcc84e1dfa6ef65142c0ad.jpg
Fot: pinterest.com
CCC

Kto z nas nie kojarzy marki CCC? Chyba większość osób w Polsce przynajmniej raz kupiła buty w tej ogromnej sieciówce. Firma z roku na rok coraz bardziej się rozrasta, przejmując zagraniczne rynki. Już w 2004 roku udało jej się wejść na rynek Czeski, a w 2012 r. Słowacki. W kolejnych latach przyszła kolejna Węgry, Austrie, Chorwacje, Słowenie, a nawet Niemcy. W 2016 roku firma CCC S.A. nabyła 75% udziałów w spółce eobuwie.pl S.A. Widzieliście o tym? Następnie nadal rozszerzała swoją działalność na rynkach takich jak: Bułgaria, Belgrad, Serbia i Rosja.


---
./uploads/zuzamt/3e4f0d2d77de6e349dc6328edd768fd8.jpg
Fot: pinterest.com 
Inglot

Kosmetyki Inglot są uwielbiane przez polskie influencerki, youtuberki i makijażystki. Nic dziwnego, że ta polska marka zaczęła osiągać ogromne sukcesy na rynkach zagranicznych. W tej chwili sklepy Inglota można znaleźć w ponad 800 lokalizacjach na całym świecie! Do tych najbardziej prestiżowych zaliczają się: Oxford Street w Londynie, Piazza del Duomo w Mediolanie, Times Square w Nowym Jorku czy Grand Central Shoppes w Las Vegas. Ponadto marka stale współpracuje ze znanymi projektantami i broadwayowskimi musicalami. Jesteśmy bardzo dumni, że polska marka kosmetyczna osiąga tak wielkie sukcesy międzynarodowe. 


---
./uploads/zuzamt/11ef1bd30373aa14df4be4aaa33c501a.jpg
Fot: pinterest.com
LPP

Pod nazwą LPP S.A. kryją się takie marki, jak: Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay. Chyba każdy z nas zna je wszystkie. Grupa LPP pod szyldami różnych marek sprzedaje odzież w ponad 20 krajach Europy, Azji i Bliskim Wschodzie, m.in. w Niemczech, Anglii, Czechach, Słowacji, Rosji, Chorwacji, Egipcie, Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i wielu, wielu innych.. W ich planach jest dalsza ekspansja na rynki zagraniczne. W 2017 roku LPP otworzyło flagowy salon Reserved w Londynie przy bardzo prestiżowej ulicy – Oxford Street. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i promowanie polskich marek na rynkach światowych.


---
./uploads/zuzamt/fd53a1de8b70661aa55580c658c52a7f.jpg
Fot: pinterest.com
The Odder Side

Marka The Odder Side została założona przez Brygidę Handzelewicz-Wacławek i Justynę Przygońską. Na początku dziewczyny sprzedawały swoje kolekcje na licznych targach modowych i w sklepie internetowym. Największą popularnością cieszyły się oversizowe T-shirty z dekoltem na plecach (do dziś jest to flagowy model tej marki). Dzięki wielkiemu zaangażowaniu udało im się otworzyć butik w Warszawie przy ulicy Koszykowej. Właścicielki same przyznają, że był to przełomowy moment zaistnienia w biznesie modowym. Aktualnie posiadają 3 sklepy w największych miastach polski (w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu) oraz 1 w Paryżu. Ponadto ich kolekcje można znaleźć w sklepach partnerskich na Litwie i w Niemczech. Fanką marki The Odder Side jest m.in. aniołek Victoria’s Secret Rosie Huntington-Whiteley.


---
./uploads/zuzamt/aca654b527a48c921f239894c681cdcf.jpg
Fot: pinterest.com
MISBHV

MISBHV jest jedną z najgorętszych marek streetwearowych na świecie. Wszystko zaczęło się w Krakowie, gdzie Natalia Maczek i Tomek Wirski zaczęli od szycia T-shirtów dla swoich znajomych. Szybko udało im się rozszerzyć działalność i sprzedawać swoje projekty na całą Polskę. Dziś MISBHV jest uwielbiane i cenione na całym świecie. Jako jedna z nielicznych polskich marek może się pochwalić sukcesami na międzynarodowych fashion weekach – m.in. w Paryżu i Nowym Jorku! Ich kolekcje publikowały takie magazyny, jak amerykański Vogue i CR Fashion Book. W kolekcjach MISBHV mogliśmy zobaczyć m.in. Rihanne, Kylie Jenner, Chrisa Browna czy A$AP Rocky. Wow!


---
./uploads/zuzamt/892f3653967fd9e5e32bd3ae2c0c038c.png
Fot: weheartit.com
Local Heroes

O Local Heroes zrobiło się głośno, gdy… Justin Bieber został przyłapany przez paparazzi w ich koszulce. To był ogromny przełom dla tej marki, ale jak to wszystko się zaczęło? W 2012 roku dwie przyjaciółki – Areta Szpura i Karolina Słota założyły małą firmę projektującą T-shirty. Miał to być biznes dla funu, ale wyszedł z tego ogromny międzynarodowy projekt. Na początku miały po kilka zamówień tygodniowo. Któregoś dnia znalazły adres Justina Biebera i postanowiły mu wysłać w paczce T-shirt Doing Real Stuff Sucks. Nie nastawiały się, że paczka faktycznie trafi w ręce Justina, więc gdy zobaczyły go na zdjęciu w swojej koszulce doznały szoku. Udało się! Od tej pory codziennie spływało im po kilkaset zamówień dziennie, a dziewczyny zaczęły coraz bardziej rozwijać firmę. Udało im się stworzyć kolekcję we współpracy z Reebokiem, Disneyem i Conversem! Ich projekty pokochały takie gwiazdy, jak: Cara Delevine, Rita Ora, Miley Cyrus, Bella Hadid czy Kylie Jenner. Pod koniec 2017 roku Areta Szpura zdecydowała się opuścić markę Local Heroes i zostawić ją w rękach Karoliny Słoty, aby zająć się walką o ochronę środowiska.


---
18 lubi to
2
2216
2 komentarzy

Nvth
0

yes

odpowiedz

_kadia_222
0

👌

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

_kadia_222
0

👌

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda