Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Fryzury głównych bohaterek Gry o Tron mają ukryte znaczenie!
22.05.2019

Fryzury głównych bohaterek Gry o Tron mają ukryte znaczenie!

autor
Nie da się ukryć, że ma to sens...

Gra o Tron to jedna z najważniejszych produkcji XXI wieku nie tylko ze względu na urzekającą fabułę, charyzmatyczne postacie oraz zapierającą dech w piersiach scenerię. To także (lub przede wszystkim?) źródło inspiracji urodą i odwagą głównych bohaterek!
Długie włosy są symbolem mocy bohaterek Gry o Tron?Rudawy odcień włosów Cersei Lannister, platynowa grzywa Daenerys Targaryen, bordowe loki Melissandre... Każda z tych bohaterek jest potężna i charyzmatyczna. Warto zauważyć, że objawia się to właśnie w ich fryzurach – wygląda na to, że długie włosy są symbolem mocy, władzy i pewności siebie. Najlepszy przykład? Sansa Stark. Całkowicie zmieniła fryzurę, jak tylko objęła tron i została Królową Północy.
Zmiana fryzury za każdym razem symbolizuje duże zmiany w życiu bohaterki – Cersei publicznie upokorzono i obcięto włosy za karę, a Arya Stark uratowała się, kreując się na chłopca. Jednak Lannister triumfuje w sezonie 6., a Arya udowadnia, że jest bohaterką w najwyższym stopniu. Kobiety z Gry o Tron ucieleśniają więc siłę płci pięknej bez względu na długość włosów.
Fryzury bohaterek Gry o TronDa się też zauważyć, że w serialu produkcji HBO zdecydowanie rządzą... warkocze! Od dziewczęcej wersji na głowie Sansy Stark, przez klasyczną fryzurę Nymerii Sand, po kaskadę z warkoczyków Daenerys Targaryen. Zresztą, jeśli chodzi o Daenerys, nic nie jest przypadkowe: każdy kolejny warkocz zapleciony na głowie Matki Smoków symbolizuje wygraną bitwę. Spójrz tylko na jej fryzurę w ostatnim sezonie... Wygląda na to, że wszystko jest logiczne. Jaka inna fryzura tak doskonale łączy styl i wygodę? Włosy w oczach podczas walki są po prostu nie do przyjęcia!

13 lubi to
1
111
1 komentarzy

ksanaru
0

no ciekawe 

odpowiedz

ksanaru
0

no ciekawe 

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda