IDEALNE ZDJĘCIE NA INSTAGRAM TELEFONEM?
23.04.2019

IDEALNE ZDJĘCIE NA INSTAGRAM TELEFONEM?

autor
Marzysz o idealnym wyglądzie swoich zdjęć na Instagramie a nie chcesz wydawać fortuny na profesjonalny sprzęt? Idealnie się składa, bo przygotowałam kilka wskazówek, które udowodnią Ci, że można zrobić równie dobre zdjęcie telefonem jak i aparatem. Wystarczy tylko spełnić kilka wspomnianych przeze mnie wskazówek. Powodzenia! :)
SYMETRYCZNOŚĆ
./uploads/kaaaro_z/ea254e69129c7a92b55c76660951e029.jpg
Symetryczne obrazy są atrakcyjne, ale większość obrazów nie jest idealnie symetryczna. Nie ustawiaj automatycznie obiektu pośrodku, co może stworzyć bezmyślny obraz bez poczucia energii i kierunku. Kiedy patrzymy na zdjęcie, nasze oko jest naturalnie rysowane liniami. Myśląc o tym, w jaki sposób umieścisz te linie wiodące w swojej kompozycji, możesz wpłynąć na sposób, w jaki postrzegamy obraz, wciągając nas w obraz, w stronę tematu lub w podróż “przez” scenę.
PUNKT WIDZENIA
./uploads/kaaaro_z/dc376f6b0fbe8dcd384321a03371d0de.jpg
Przed fotografowaniem przedmiotu, zastanów się, skąd go sfotografujesz. Nasz punkt widzenia ma ogromny wpływ na skład naszego zdjęcia, w wyniku czego może znacząco wpłynąć na przekaz, który przekazuje zdjęcie. Zamiast strzelać tylko z poziomu oczu, rozważ fotografowanie z wysoko nad ziemią, z dołu, z boku, z tyłu, z daleka, z bliska, i tak dalej.
GŁĘBOKOŚĆ
./uploads/kaaaro_z/ecc9dfda24e8abee5149b7188eb45ff4.jpg
Ponieważ fotografia jest medium dwuwymiarowym, musimy starannie wybrać kompozycję, aby przekazać poczucie głębi, która była obecna w rzeczywistej scenie. Możesz utworzyć głębię na zdjęciu, włączając obiekty na pierwszym planie, na drugim poziomie i na tle. Kolejną przydatną techniką kompozycji jest nakładanie, w której celowo częściowo zaciemniasz jeden obiekt innym. Ludzkie oko naturalnie rozpoznaje te warstwy i mentalnie je oddziela, tworząc obraz z większą głębią.
ROLA ŚWIATŁA
./uploads/kaaaro_z/9e3c22f52cbcad530607c924b7888654.jpg
 Zamiast tego czym robić zdjęcia na Instagram pomyśl o prawidłowym oświetleniu obiektu, który zamierzasz fotografować. Oświetlenie jest kluczowym czynnikiem w tworzeniu udanego obrazu. Bo niby jak robić zdjęcia na Instagram? kiedy fotografia jest tak ciemna, że nic na niej nie widać. Oświetlenie określa nie tylko jasność i ciemność, ale także ton, nastrój i atmosferę. Dlatego konieczne jest prawidłowe kontrolowanie i manipulowanie światłem, aby uzyskać najlepszą teksturę, jaskrawość kolorów i jasność obiektów. Dzięki dokładnemu rozdzielaniu cienia i świateł można tworzyć stylizowane profesjonalnie wyglądające fotografie. Jeżeli nie wiesz jak robić zdjęcia na Instagram telefonem pamiętaj by zwracać uwagę, szczególnie na oświetlenie dzienne. Źródło, z którego pochodzi twoje światło, ma ogromny wpływ na to, jak wpływa ono na twój temat. Światło pochodzące zza aparatu i skierowane bezpośrednio do przodu zapewnia bardzo płaskie oświetlenie. Spowoduje to również, że cienie padną w tle obrazu. Oświetlenie boczne wytwarza znacznie ciekawsze światło, ponieważ znacznie ukazuje kształt obiektu i rzuca go w cień, nadając mu bardziej dramatyczny wygląd. Oświetlenie Rembrandta jest skutecznym częstym przykładem tego typu oświetlenia. Oświetlenie pochodzące z tyłu obiektu daje efekt alternatywny. Tym razem większość światła trafia w bok obiektu, dzięki czemu jest jaśniejsza, co tworzy bardziej charakterystyczne i dramatyczne zdjęcie.
22 lubi to
3
1628
  • udostępnij
3 komentarzy

femmind
0

Bardzo fajny konkretny wpis :)

odpowiedz

sarenka559
0

genialne 

odpowiedz

happybunny
0

Telefonem da się dużo zdziałać:)

odpowiedz

happybunny
0

Telefonem da się dużo zdziałać:)

odpowiedz

sarenka559
0

genialne 

odpowiedz

femmind
0

Bardzo fajny konkretny wpis :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival
Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival

ddob
youtube

Moda