5 RZECZY PO KTÓRYCH POZNASZ PROFESJONALNĄ MAKIJAŻYSTKĘ
15.04.2019

5 RZECZY PO KTÓRYCH POZNASZ PROFESJONALNĄ MAKIJAŻYSTKĘ

Kilka porad dzięki którym dowiesz się jak poznać dobrą i profesjonalną makijażystkę a jakich unikać.
Brak wolnych miejsc i duże zainteresowanie
./uploads/princess69777/aa14004f4c53fdc07e45455eb801b0d8.jpeg
Jeśli dzwonisz aby umówić się na makijaż i słyszysz że wolny termin jest dopiero za 2 lub 3 tygodnie a wszystkie najbliższe dni są zajęte, to może oznaczać że trafiłaś do dobrej wizażystki.
Dobra i profesjonalna makiażystka jest rozchwytywana i ciężko się do niej dostać, a na wizyty trzeba umawiać się z dużym wyprzedzeniem, szczególnie jeśli interesuje Cię konkretny termin.
Powinna mieć dużą wiedzę na temat technik makiażu
./uploads/princess69777/c3269a34b57b8cdafcded81ea2adfad3.jpg
Jeśli podczas makijażu poprosisz makijażystkę o poradę lub zadasz jakieś podstawowe pytanie np. jakich kolorów powinnaś używać do twojego kształtu i koloru oka, makijażystka bez problemu powinna Ci odpowiedzieć i doradzić jak możesz malować się na co dzień, jaki makijaż powiększa Twoje oczy a których kolorów powinnaś unikać. 
Jeśli makijażystka ma problem z odpowiedzią na tak proste i podstawowe pytanie, zastanawia się lub jest nie pewna tego co mówi, oznacza że nie ma nawet podstawowej wiedzy lub duże braki na temat analizy kolorystycznej i technik makijażu.
Brak wiedzy raczej równoznaczy jest też z umiejętnościami, więc większe prawdopodobienstwo że nie byłabyś zadowolona z efektu makijażu.
Powinna być na bieżąco z Trendami
./uploads/princess69777/87e34e3695fd3b90e09b61f045c12541.jpg
Profesjonalna makijażystka wie co jest aktualnie modne, zna najnowsze trendy makjażu, jest na bieżąco z nowościami i cały czas zdobywa nową wiedzę, robi kursy czy szkolenia z nowych technik.
Jeśli umawiając się na makijaż zapytasz wizażystkę przykładowo czy zrobi Ci ,,cut crease'' a ona jest lekko ździwniona i nie wie o co ci chodzi lub prosi o dodatkowe wyjaśnienie lub zdjęcie, to na pewno nie jest na bieżoco i nie zna nowych trendów i technik.
Umie słuchać
./uploads/princess69777/1be0b0b083113044860f5cc01ebf00cf.jpg
Profesjonalna i dobra makijażystka umie słuchać klientek.
Nie każdy czuje się dobrze w mocnym makijażu czy jaskrawych kolorach, szczególnie jeśli dana osoba nie chodzi tak na co dzień lub rzadko się maluje.
Jeśli poprosisz makijażystskę o delikatny makijaż w kolorach brązu i beży, powinna taki wykonać.
Jeśli makijażystka narzuca Ci własną wizję, nie słucha Cię lub wykonuje dużo mocniejszy makijaż lub zupełnie inny niż chciałaś to nie jest to dobra wizażystka.
Makijażystka ma prawo coś zaproponować czy doradzić ale nie narzucać własne zdanie i malować wdług swojej wizji.
Pozytywne opinie i komentarze na stronie nie zawsze znaczą że makijażystka jest dobra!
./uploads/princess69777/924a1f95e0556558b8b895779e3cbc3b.jpg
Dobre i profesjonalne makiajżystki na pewno mają mnóstwo dobrych opinii w sieci i nie tylko.
Ale nie zawsze trzeba się tym sugerować.
Wiele początkujących makijażytek wymienia się ze sobą nawzajem pozytywnymi opiniami na stronie czy komentarzami pod zdjęciami, po to by stworzyć wiarygodny profil.
Jednak nie zawsze pozytywne opinie czy to że i inne osoby ją polecają, są równoznacze z jej umijętnościami i nie świadczą o tym że jest dobra.

Czasem zamiast w sieci lepiej poszukać opini wśród naszych znajomych, przyjaciół osób które znamy i które korzystały z makijażu i podzielą się z nami szczerą opinią.


zdjęcia / źródło: groupon.pl,kobieceporady.pl,kobietamag.pl,prezentmarzen.pl,sztukapiekna.pl,ezebra.pl
17 lubi to
1
2462
  • udostępnij
1 komentarzy

eluminiunek
1

fajnie napisane :D

odpowiedz

eluminiunek
1

fajnie napisane :D

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda