I ETAP
Zwróć uwage na kilka czynników: otoczenie, organizacja czasu, motywacja, metody uczenia dostosowanie sie do typu osobowości
II ETAP HAŁAS
Dochodzące do nas z zewnątrz dźwięki, takie jak sygnał smsa czy Messengera, rozpraszają naszą uwagę, pogarszając tym samym efekty naszej pracy. Wycisz telefon, zamknij kartę Facebooka – nie będą Ci teraz potrzebne.
III ETAP ŚWIEŻE POWIETRZE
Nie od dzisiaj wiadomo, że nasz mózg potrzebuje tlenu, by mógł prawidłowo funkcjonować. Niedostateczne dotlenienie go powoduje szybsze zmęczenie. Pamiętaj więc o tym, by odpowiednio często wietrzyć pomieszczenie, w którym się uczysz.
IV ETAP PORA
Pora nauki jest sprawą indywidualną i nie powinno narzucać się żadnych wytycznych. Dla niektórych czasem najwyższego skupienia są poranki, dla innych późna noc. Pamiętaj jednak o tym, że organizacja dnia i nocy obowiązuje też uczniów, więc najlepiej kończyć naukę przed 3:00 nad ranem.
V ETAP CZAS
Długotrwałe uczenie się jest męczące i nie przynosi efektów. Po 1,5 godziny wysiłku koncentracja znacznie spada. Najbardziej efektywny dla mózgu układ to 30 minut nauki / 5 minut odpoczynku. Przeglądanie Facebooka w przerwach niczemu nie pomoże, ponieważ dodatkowy napływ informacji zakłóci usystematyzowanie wcześniej przyswojonej wiedzy.
Przed rozpoczęciem nauki powinniśmy zawsze wyznaczyć sobie cel. Może to być na przykład opracowanie rozdziału lub kilku tematów. Wyznaczanie sobie celów pozwala na lepsze zorganizowanie czasu. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę! Jeśli już musisz opanować jakiś materiał – rób to sukcesywnie i skutecznie. Nauka na ostatnią chwilę to tak zwana metoda ZZZ (zakuj, zdaj, zapomnij).
Warto przedstawić samemu sobie korzyści, jakie uzyskamy z nauki danego materiału. Może to być na przykład pozytywna ocena na sprawdzianie albo zaliczenie roku. Poza tym z każdej lekcji, nawet najbardziej abstrakcyjnej, można wynieść jakieś profity. Spróbuj dostrzec w biologii coś ciekawego. Może kiedyś uda Ci się zaimponować wiedzą Twojej sympatii?
CO UŁATWIA NAUKĘ
Gorzką czekoladę – ten wszystkim znany produkt jest bogaty w magnez, cynk i selen, co znacznie ułatwia przyswajanie czytanych informacji i zapamiętywanie.
Orzeszki ziemne – ich bogaty w lecytynę skład pobudza układ nerwowy i ułatwia myślenie.
Wodę – odpowiednie nawodnienie organizmu pozytywnie wpływa na percepcję i samopoczucie.
Sen
Nie powinniśmy uczyć się, gdy jesteśmy zmęczeni. Potrzeba snu uniemożliwia nam przeniesienie nauczonych treści z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej. Lepszym rozwiązaniem od zmuszania się do uczenia późną nocą jest pójście spać i zaplanowanie nauki na najbliższy poranek.
Zobacz także
Lifestyle
ddob
youtube
MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
- 09.05.2019TIKTOK W PRAWDZIWYM ŻYCIU
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - MAMA W CIĄŻY: BĘDZIESZ MIAŁA SIOSTRĘ! | Światopoblond
- 09.05.2019TIKTOKER ROZSYŁA NAGIE ZDJĘCIA?! - TRUDNE PYTANIA
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - WYCIECZKA KLASOWA🇫🇷 🗼🥐 | Światopoblond
1 komentarzy
Zgłoś nieodpowiedni post
Zgłoś nieodpowiedni post