Artykuł 13 - czyli ACTA 2
21.03.2019

Artykuł 13 - czyli ACTA 2

Już 25 marca nastąpi głosowanie i wszystko wskazuje na to, że ta dyrektywa przejdzie. Jako internetowi twórcy możemy zabrać w tym głos, a że są tworzone petycje i protesty, to możemy coś wspólnie zdziałać.
O ARTYKULE 13
./uploads/klaudia-jadzia-ceyrowska/019c570bd1e9a1b59b8d1b255bcab8cb.jpg
Przede wszystkim dla nas najważniejsze są konsekwencje, które w pewnych przypadkach mogą być drastyczne.

Jak wyglądają konsekwencje?:
- bezwarunkowa odpowiedzialność za publikowane treści w internecie z twórców na portale społecznościowe;
- w powiązaniu do punktu powyższego, portale (chociażby Youtube) będzie zmuszony do prewencyjnej cenzury wszystkich umieszczonych materiałów, treści;
- oprócz tego może nastapic długotrwała weryfikacja tych treści przed ich publikacją.

Sytuacja jest o tyle nieciekawa, że twórcy bedą musieli oczekiwać na to, kiedy ich materiał zostanie opublikowany, a to gryzie się z zaplanowanymi (chociażby) filmami na Youtubie czy wpisami na blogi.


Jak mogę nagłośnić sprawę?:
1. Podpisanie petycji, która znajduje się pod tym linkiem;
2. Przyjść na protest i przy tym zachęcić innych do tego samego działania. Protesty odbywają się w całej Europie już 23 marca, a dokładną lokalizację możecie znaleźć TUTAJ;
3. najprostszy i również efektywny sposób wrzucanie story, postów, filmów, wpisów w formie nagłośnienia sprawy. Prowadzisz blog? Super! Przekaż informację o tej sprawie. Nagrywasz na Youtubie? Świetnie! Wspomnij słowem o całej akcji! Każda chęć pomocy jest na wagę złota i wszystko jest bardzo ważne.

Dzięki hashtagom #wolnesocialmedia oraz #saveyourinternet możesz okazać sprzeciw wobec nowej dyrektywie. Wszystko jest w naszych rękach. Jest to tak naprawdę ostatni moment na jakiekolwiek działanie. W grupie możemy zdziałać więcej, dlatego tak ważne jest nagłaśnianie sprawy i zachęcanie innych do niej.

Dołączysz do nas? Zespół DDOB już planuje nagłaśniać sprawę, tym wpisem również próbuję Wam przekazać o co chodzi. Wy możecie to zrobić choćby na instagramie.

Liczymy na Was!
źródła zdjęć:
zdjęcie pierwsze: http://skynity.pl/wp-content/uploads/2015/05/apps.jpg
cover: https://www.kaspersky.com/blog/how-to-stay-secure-on-tumblr/11504/
7 lubi to
0
193
  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda