Kozie kremy - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Kozie kremy - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Kot w bloku – 5 rad dla początkujących
29.01.2019

Kot w bloku – 5 rad dla początkujących

autor
Myślisz nad mruczącym czworonogiem? Mamy dla Ciebie niezbędne rady jak zacząć opiekę nad kociakiem mieszkając w bloku! Oto one :)

#1 ZAPEWNIJ BEZPIECZNE WARUNKI

 Koty kochają zabawę i polowanie. Trzymane w mieszkaniu w bloku nie mają możliwości wyjścia na zewnątrz. A tak bardzo je kuszą fruwające ptaki za oknem… Pamiętaj, przed wietrzeniem mieszkania, musisz zaopatrzyć się w specjalne siatki bądź blokady. Mocuje się je w oknie, by bez problemu móc je otworzyć, bez obaw, że kotek zatrzaśnie w nim łapkę lub w jeszcze gorszym wypadku – pyszczek. Jeśli dodatkowo posiadasz balkon, nie obędzie się też bez specjalnej siatki mocowanej do balustrady i „sufitu”. Pamiętaj – bezpieczny kot to szczęśliwy kot.

./uploads/ddob/1597fa6554f3a0b46fe044c97f4c30b7.jpg

#2 GÓROWANIE

 Mruczące pupile uwielbiają także oglądać wszystko z góry – kochają się wspinać, skakać z półki na półkę, a czasem próbować wskoczyć na grzbiet drzwi. Dlatego rozplanuj w swoim mieszkaniu miejsca na wysokości, najlepiej w jednym ciągu.
Pamiętasz grę z dzieciństwa „podłoga to lawa”? Wyobraź sobie, że kociak właśnie w taką zabawę się angażuje. ;) Do dyspozycji masz wiele artykułów. Interesującym i praktycznym rozwiązaniem są specjalne rozbudowane drapaki z siedziskami i budkami. Mruczek będzie mógł się po nim spinać, chować i ścierać pazurki.

./uploads/ddob/c00690140608db9e6b5293b432cc591a.jpg

#3 WŁAŚCIWE PODEJŚCIE

Koty mają specyficzny charakter. Nie wszystkie są takie same. Możesz trafić na ogromnego mruczka, kanapowca, wesołka uwielbiającego zabawy, towarzyskiego, diabła wcielonego bądź żarłoka (albo wszystko naraz). Koty nigdy nie są złośliwe, wbrew popularnym opiniom. Zachowania pupila, które ludzie określają, jako wredne, często wskazują na jakiś problem (często zdrowotny) lub potrzebę uwagi i miłości. Dlatego niezwykle ważne jest właściwe podejście do zwierzęcia – nie krzyczymy i nie karzemy (!).
Koty są naprawdę czułe!:-*

./uploads/ddob/3176a1387b5b7f3c458c78051ebca2a1.jpg

#4 HIGIENA I PIELĘGNACJA

Mieszkania w bloku mają zwykle niewielki metraż. Dlatego dobrze rozplanuj i sprawdź, gdzie ustawić kuwetę. Najczęściej umieszcza się ją w łazience. Pamiętaj, że kuweta powinna być codziennie czyszczona z kocich odchodów, a co jakiś czas dezynfekowana wrzątkiem. Żwirek wymieniany co 3-4 tygodnie. 
Miski z jedzeniem ustaw w wygodnym miejscu – zwykle jest nim kuchnia. Ważne, by naczynia na karmę były w pewnej odległości od naczyń z wodą do picia. Koty są czyściochami i nie znoszą zanieczyszczonej wody, nawet jedzeniem. Miski z karmą i wodą stawiamy w dużej odległości od kuwety!
Mruczki z długą sierścią wymagają regularnego czesania – zaopatrz się w specjalną szczotkę.
Możesz też pielęgnować nią kociaki z krótszą sierścią. Przygotuj się na to, że i tak Twoje mieszkanie będzie ciągle we włoskach. Nie nadążysz ze sprzątaniem! ;)
Koty potrzebują także innych zabiegów pielęgnacyjnych – choć raz w miesiącu podcinaj im pazurki. Być może ochronisz swoje meble przed zarysowaniem. Dodatkowo koniecznie „udekoruj” mieszkanie drapakami.

./uploads/ddob/9d6eede9553572e05ac39c6e25f2bd3f.jpg

#5 ZABAWA

Mruczące zwierzęta nie znoszą nudy. Dlatego musisz przygotować się na to, by raz dziennie poświęcać chwilę na zabawę ze swoim pupilem. Koty kochają polowanie i bieganie. Zainwestuj więc w wędki, myszki, piłeczki, laser. Niektórym mruczkom wystarczają… ręcznie robione zabawki, np. kulki z folii aluminiowej. ;)
Koty lubią być w centrum zainteresowania, kochają długie figle i wymagają naszej codziennej uwagi. Dlatego każdego dnia poświęcaj swojemu zwierzakowi co najmniej 15 minut zabawy.

./uploads/ddob/939f784466a4298d1402c173c3df7e03.jpg
18 lubi to
1
216
1 komentarzy

Glassy
0

👍

odpowiedz

Glassy
0

👍

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda