Zdrowe i mocne włosy na jesień/zimę: jak uchronić je przed mrozem?
07.10.2016

Zdrowe i mocne włosy na jesień/zimę: jak uchronić je przed mrozem?

 

 

 

 

 

 

Nie oszukujmy się – zima nie jest najlepszą porą roku dla kondycji naszych włosów. Jednak świadoma pielęgnacja i ochrona pomoże Ci oszczędzić zmartwień i zmagania się z problemem wypadania, łamliwości i ich suchości .

 

 

 

Dlaczego powinnyśmy chronić włosy przed mrozem?

 

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego w okresie zimowym częściej wypadają Ci włosy? To właśnie mróz jest tego przyczyną. Regularne wychładzanie skóry głowy powoduje uszkodzenie cebulek, co w rezultacie prowadzi do nadmiernego wypadania włosów. Ponadto, częste wychodzenie z nagrzanych pomieszczeń na dwór, gdzie jest zimno, sprawia, że Twoje włosy stają się łamliwe i tracą swój naturalny blask. Gorące powietrze przesusza Twoje włosy, a mróz... jeszcze bardziej.

 

 

 

 

Tumblr.com

 

 

 

 

Jak w takim razie zabezpieczyć włosy przed szkodliwym działaniem mrozu?

 

Przede wszystkim – noś czapkę!  Ochroni Twoją skórę głowy przed wychłodzeniem, co zabezpieczy cebulki i mieszki włosowe. Nie jest to idealna ochrona, ponieważ włosy w czapce szybciej się przetłuszczają, ale z pewnością lepsza ciepła czapa niż wymarznięta skóra głowy!

Niestety włosy pod czapką lubią się elektryzować, a częste ocieranie się o materiał może je dodatkowo uszkodzić. Wybieraj więc czapki z naturalnych tkanin. Syntetyczne materiały nie pozwalają Twojej głowie oddychać. Warto jest po wypraniu nakrcia głowy wypłukać je w zmękczaczu tkanin, tak by czapka była jeszcze bardziej miękka i delikatna.

 

 

 

Tumblr.com

 

 

 

 Regularnie myj głowę. Częściej niż to robiłaś do tej pory, ponieważ przetłuszczanie się skróy głowy pod czapką i w ciepłych pomieszczeniach może doprowadzić do zmian łupieżowych. Po umyciu stosuj maski nawilżające. Używaj również natłuszczających kosmetyków, które przywrócą blask Twoim włosom, a także unikaj tych na bazie alkoholu, które działają wysuszająco.

 

 

Pamiętaj również o podcinaniu końcówek (nie tylko jesienią i zimą). Stosuj te proste zasady i ciesz się z pięknej jesieni! ;)

 

 

 

 

Ola

 

 

 

 

https://www.instagram.com/amberfillerup/

 

 

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko
0

😉

odpowiedz

Oliwia-Głuszko
0

😉

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda