Pokemon Go –  jak grać, by szybko levelować | poradnik dla początkujących i zaawansowanych, ciekawostki
29.07.2016

Pokemon Go – jak grać, by szybko levelować | poradnik dla początkujących i zaawansowanych, ciekawostki

 

 

 

 

 

 

Jeśli tu jesteś, z pewnością albo już od dawna grasz w Pokemony, albo po długim opieraniu się przed zainstalowaniem sobie tej aplikacji i straceniu paczki znajomych (bo przecież nie wyjdziesz z nimi na wspólne polowanie) dałeś za wygraną i postanowiłeś szybko nadrobić i doścignąć kumpli w poziomie levelów. Z myślą o tej pierwszej grupie, jak i o tych całkowicie zagubionych w nowym, pokemonowym świecie, stworzyłam mini poradnik, w którym dowiesz się o podstawowych elementach gry i co powinieneś robić, aby efektywnie łapać Pokemony, zdobywać dośwadczenie i osiągać coraz wyższe levele.

Jeśli jesteś totalnie zielon/a i nie wiesz o co chodzi w tej grze, koniecznie zapoznaj się z podstawami. Wstydem jest nie wiedzieć, czym jest Pokéstop lub Lure Module.

 

 

 

 

 

Podstawowe pojęcia:

 

 

Trener Pokemonów – jest to po prostu osoba zbierająca Pokemony, walcząca i pielęgnująca je. Tak więc - jeśli grasz w Pokémon Go, możesz śmiało nazywać siebie trenerem.

 

Pokéstop – jest to miejsce, w którym możemy zaopatrzyć się w potrzebne nam gadżety, takie jak PokéBalle, inkubatory, mieszanki zapachowe przyciągające Pokemony, czy lekarstwa uzdrawiające ranne Pokemony po walce. Zazwyczaj są to miejsca historyczne, zabytki, małe pomniki i figurki, malowidła ścienne. Każdy PokeStop może być odwiedzany przez Ciebie niezliczoną ilość razy – w odstępach czasu nie krótszych niż 5 minut. Z reguły im wyższy posiadasz level, tym lepsze gadżety (tzw. Itemy) wypadają z PokéStopa.

 

 

 

Gym – tak jak w świecie rzeczywistym - jest to miejsce, w którym Pokemony trenują swoje skille, a Ty zdobywasz doświadczenie.  Jeśli Gym jest pusty (czy w ogóle istnieją jeszcze puste Gymy?) możesz go zająć, zostawiając w nim przynajmniej jednego Pokemona. Jeśli Gym jest zajęty, musisz pokonać wszystkie znajdujące się w nim Pokemony.

Walczyć możesz zarówno w Gymie kontrolowanym przez Twój Team, jak i przejętym przez przeciwną drużynę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Triki, które powinieneś znać:

 

 

Łapiąc pokemona, najlepiej utrzymuj go na środku ekranu. Łatwiej będzie Ci go złapać.

 

Pamiętaj o zakładce „Nearby”! Wyświetla ona Pokemony, które znajdują się najbliżej Ciebie. Warto sprawdzać! (dla kompletnie zielonych – ilość łapek przy danym Pokemonie oznacza odległość, w jakiej się one znajdują. Im więcej łapek, tym dalej jest Pokemon).

 

Odwiedzaj jak najwięcej Pokestopów i zbieraj Pokeballe. Na początku wydaje się, że jest ich bardzo dużo, ale z czasem może się okazać, że zabraknie Ci Pokeballi w takcie gry. W trakcie ziększania swoich leveli, z Pokestopów zaczną wypadać Greatballe, Ultraballe, czy Masterballe.

 

Używaj Incense, jeśli wyruszasz na łowy. Zwiększa to szanse na złapanie większej ilości stworków.

 

 

 

 

Każdy Pokemon ma swoje cechy, na które trzeba zwracać uwagę. Oglądając profil danego stworka, najważniejszą daną jest ilość punktów CP, czyli Combat Power. Im wyższy CP, tym silniejszy jest Pokemon. Kolejna wartość to HP – Hit Points. Określają stan zdrowia stworka.

Kolejne dwie wartości to Stardust i Candy. Gwiezdny Pył i Cukierki są potrzebne do ewoluowania Pokemona (zielony przycisk Evolve – uaktywnia się, jeśli zbierzesz wystarczającą ilość Candies), dodania mu mocy (przycisk Power Up) oraz do trenowania.

Biały półkrąg określa stopień mocy Pokemona i zapełnia się w trakcie trenowania.

Jeśli masz dużo Pokemonów jednego gatunku, pamiętaj zawsze, że możesz je transferować do profesora. Transferuj te najsłabsze, a zostawiaj sobie te zdrowe i mocne. Transferowanego stworka nigdy już nie odzyskasz, za to otrzymasz dodatkowego Candy, który przyda Ci się do ewoluowania lub  Power Up’owania mocnego Pokemona.

 

 

Biegnij łapać pokemony tam, gdzie widzisz odpaloną Lurę Modulę! Jest ona widoczna jako rój serduszek w danym Pokestopie i jest aktywna przez pół godziny. W tym miejscu zwabiana jest większa ilość stworków. Jeśli sam/a chcesz odpalić Lurę, podejdź do PokeStopa, otwórz go i naciśniej na białe pole nad okrągłym zdjęciem przedstawiającym miejsce Poke Stop.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli ciężko Ci odnaleźć nietypowe Pokemony, szukaj w parkach, terenach zielonych, a nawet w okolicach zbiorników wodnych – spotkasz tam nietypowe, dzikie gatunki.

 

 

Wykorzystuj Lucky Eggs! Otrzymasz je na poziomie 9, 10 i 15. Takie jajo zwiększa dwukrotnie zdobywanie doświadczenia przez 30 minut. Kiedy je odpalisz, warto łapać te pomniejsze Pokemony – takie jak Pidgeye czy Caterpie, ponieważ je można jak najszybciej ewoluować. Jeśli posiadacie Pokemony, które można już ewoluować, zachowajcie te ewolucje na czas odpalenia Lucky Egg. Wtedy zgarniecie podwójną ilość punktów exp.

 

To chyba wszystkie podstawy, które powinieneś/powinnaś znać, chcąc szybko levelować w tej grze.

 

 

 

 

 

Poniżej przedstawiam Wam jeszcze kilka ciekawostek:

 

 

Pokemon Go Plus – jest to gadżet stworzony przez Nintendo, który ma za zadanie łączyć się z naszym telefonem za pomocą Bluetooth. Gadżet będzie wyposażony w diody i wibracje i ma nas informować o pojawieniu się pokemona, bez konieczności zaglądania do telefonu. Premiera oraz cena Pokemon Go plus nie jest jeszcze znana.

 

 

 

Na stronie eurogamer.pl można znaleźć typy Pokemonów, które mają duże znaczenie przy wyborze zawodnika do walki w Gymie. Rożne typy graczy są silne przeciwko innym.

Typy Pokemonów:

 

Normalny (Normal) 
Silny przeciwko: -
Wrażliwy na: Fighting

Ognisty (Fire) 
Silny przeciwko: Grass, Ice, Bug, Steel
Wrażliwy na: Water, Ground, Rock

Wodny (Water) 
Silny przeciwko: Fire, Ground, Rock
Wrażliwy na: Electric, Grass

Elektryczny (Electric) 
Silny przeciwko: Water, Flight
Wrażliwy na: Ground

Trawiasty (Grass) 
Silny przeciwko: Water, Ground, Rock 
Wrażliwy na: Fire, Ice, Poison, Flight, Bug

Lodowy (Ice) 
Silny przeciwko: Grass, Ground, Flight, Dragon
Wrażliwy na: Fire, Fight, Rock, Steel

Walczący (Fight) 
Silny przeciwko: Normal, Ice, Rock, Dark, Steel
Wrażliwy na: Flight, Psychic, Fairy

Trujący (Poison) 
Silny przeciwko: Grass, Fairy
Wrażliwy na: Ground, Psychic

Ziemny (Ground) 
Silny przeciwko: Fire, Electric, Poison, Rock, Steel
Wrażliwy na: Electric, Ice, Rock

Latający (Flight) 
Silny przeciwko: Grass, Fight, Bug 
Wrażliwy na: Rock, Steel, Electric

Psychiczny (Psychic) 
Silny przeciwko: Fight, Poison
Wrażliwy na: Bug, Ghost, Dark

Robak (Bug) 
Silny przeciwko: Grass, Psychic, Dark 
Wrażliwy na: Fire, Flight, Rock

Skalny (Rock) 
Silny przeciwko: Fire, Ice, Flight, Bug
Wrażliwy na: Water, Grass, Fight, Ground, Steel

Duch (Ghost) 
Silny przeciwko: Psychic
Wrażliwy na: Dark

Smoczy (Dragon) 
Silny przeciwko: Dragon
Wrażliwy na: Ice, Fairy

Mroczny (Dark) 
Silny przeciwko: Psychic, Ghost
Wrażliwy na: Fight, Bug, Fairy

Stalowy (Steel) 
Silny przeciwko: Ice, Rock, Fairy 
Wrażliwy na: Fire, Fight, Ground

Bajkowy (Fairy) 
Silny przeciwko: Fight, Dragon, Dark
Wrażliwy na: Poison, Steel

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy można zarabiać na Pokemon Go?

Gwałtowny wzrost popularności gry doprowadził do tego, że wiele osób znalazło sposób na zmonetaryzowanie boomu na Pokemony. Pewien chłopak rozpoczął sprzedaż nasion, z których rzekomo można wyhodować różę w kolorach Pokeballa. Pewnie zauważyliście także, że wiele firm i agencji zatrudnia trenerów Pokemonów, płacąc im realne pieniądze za granie. Coraz częściej pojawiają się też oferty sprzedaży kont wysoko doświadczonych graczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy istnieją dodatkowe aplikacje przydatne w grze Pokemon Go?

 

Tak. Znajdziecie je w TYM artykule.

 

 


 

Czy ludzie nazywają swoje dzieci imionami Pokemonów?

 

Niestesty... tak. Portal babycenter.com prowadzi ranking imion nadawanych przez rodziców swoim dzieciom w USA. Jak się okazuje, rodzice powariowali na punkcie Pokeomonów - coraz wiekszą popularnością cieszą się imiona takie jak Ash, Onyx, Eevee, czy Star.

 

Czekamy, aż trend dotrze nad Wisłę. ;)

 

 

 

źródło:http://pokemon.wikia.com/wiki/Eevee

... i jak tu nie nazwać swojego malucha imieniem słdkiego Eevee?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda