POKOLENIE SOCIAL MEDIA - WSZYSCY JESTEŚMY UZALEŻNIENI?
18.04.2016

POKOLENIE SOCIAL MEDIA - WSZYSCY JESTEŚMY UZALEŻNIENI?

 

 

 

 

www.edytaprusinowska.pl

 

 

 

W niektórych szkołach mówią jeszcze o uzależnieniach od telewizora wśród młodych ludzi na co tylko wzdychamy i w duszy wiemy, że ta era skończyła się już dawno. Śmiejemy się nieco, gdy osoby nie zaznajomione z naszym pokoleniem starają się nam przypodobać mówiąc "w naszym języku". Nie, nie mówi się już, że ktoś "jest na czasie", albo że "coś jest cool" czy też "fajowskie" albo "w dechę". Nasze pokolenie traktuje te słowa jak archaizmy. Znać znamy, ale wyszły już z użytku. W mądrzejszych placówkach mówią nam o uzależnieniu od internetu, telefonu a my grzecznie przytakujemy i stwierdzamy, że jest to rzeczywisty problem po czym wracamy do naszego życia - tam - w telefonie. Gdy starsi słuchają naszych rozmów o lajkach, serduszkach, followersach, naklejkach na snapie, trofeach za punkty zdobywane za wysyłanie snapów do jak najwiekszej liczby znajomych, nowych emotikonach na facebooku czy też narzekaniu na ciągłe aktualizacje to często po prostu łapią się za głowę, a co niektórzy mniej ogarnięci myślą, że mówimy w innym języku. W sumie i słusznie - bo mówimy.

 

 

 

sheinside: KLIK

 

Wbrew pozorom istnienie w internecie ma też swoje plusy. Ciągłe obcowanie z różnymi aplikacjami z pewnością pomaga naszemu angielskiemu. Ilość słówek i pojęć jakich nauczyłam się dzięki internetowi nie może się nawet równać z tymi nauczanymi w szkole. Po za tym to nasze pokolenie jest najbardziej na bieżąco. Nie ważne czy z polityką czy z aktualnie śmiesznymi memami na facebooku. O wypadkach czy bombach na lotnisku np. w Brukseli dowiadujemy się pierwsi. Internet ma niezwykłe pole rażenia i informacje z całego świata otrzymujemy bezpośrednio po wydarzeniach.

 

 

 

 

 

 

Po za tym jesteśmy hipokrytami. Często natykamy się na obrazki mówiące jak to kiedyś było fajniej. Jak bawiliśmy się na trzepaku. Jak całe dnie spędzaliśmy na dworze. Albo marudzimy, że kiedyś my cieszyliśmy się z nowej zabawki a dzisiaj dzieci cieszą się z nowych Iphone'ów. A najśmieszniejsze, że swoje żale wylewamy poprzez swój profil na fejsie w internecie, a po napisaniu lajkujemy owy obrazek i scrollujemy dalej. Co do powyższego faktu z Iphone'ami no cóż z pewnością to prawda, ale dzieje się tak dlatego, że świat się zmienia. Pokolenia starsze od nas pewnie powiedzą, że oni to cieszyli się z czekolady na urodziny, a nie to co my z nowych zabawek. Jeszcze starsze pokolenia powiedzą co innego i tak dalej. Świat się zmienia, technologia idzie do przodu i nie pozostaje nic innego jak to zaakceptować.

 

 

 

 

 

O naszym pokoleniu - pokoleniu social media - można by jeszcze się długo rozwodzić, ale myślę że reszta jest tematem na osobny post. Tymczasem trzymajcie się i jak prawdziwi ludzie XXI wieku dajcie mi follow na wszystkich moich social media do których linki macie na czarnym pasku u góry jak i dodajcie mnie snapchata: @edziulka (żebym zdobyła nowe trofeum ;) Trzymajcie się! xx Edyta

ps. nowy filmik na youtube o nauce do egzaminów już tutaj: KLIK

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko
1

Super post:-*

odpowiedz

Oliwia-Głuszko
1

Super post:-*

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda