DLACZEGO TAK CZĘSTO POPEŁNIAMY BŁĘDY?
31.03.2016

DLACZEGO TAK CZĘSTO POPEŁNIAMY BŁĘDY?

 

 

 

 

 

 

 

 

Błędy towarzyszą nam od początku naszego życia. Wiadomo, że kiedy byliśmy młodsi, nawet tego nie zauważaliśmy. Z wiekiem częściej zwracamy na nie uwagę. Może to dlatego, że z latami zmieniają się wraz z nami, naszymi potrzebami i oczekiwaniami. 

Czasami jeden błąd może zmienić tak wiele. Jesteśmy tylko ludźmi. Nikt nie jest idealny. Musimy mieć odwagę przyznać się do czegoś, co robimy źle. Najgorsze jest to, kiedy nie dostrzegamy swoich błędów, tylko wytykamy je innym. Twierdząc, że my robimy wszystko dobrze. 

Trzeba mieć też odwagę popełniać błędy, jeśli rozumiecie co mam tutaj na myśli. Często nas ranią. Jednak życie już tak wygląda. Cały czas się uczymy, podejmujemy decyzję, a błędy są na to idealnym dowodem. Nikt nie powiedział, że te dobre decyzje nie będą nas ranić, prawda?

Trzeba starać się wszystko naprawić. Przecież tak naprawdę o to tutaj chodzi. 

Należy nauczyć się ponosić porażki. Widziałam wiele sytuacji, w których ludzie zwyczajnie się załamywali po tym, kiedy zrobili coś źle i nie potrafili sami sobie pomóc. Pamiętajmy, że coś, co dało nam szczęście, nie zawsze jest błędem.

                                                 ''Każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać''. 

Każdy z nas czegoś żałuje. '' Co nas nie zabije, to nas wzmocni''. Myślę, że wszyscy powinniśmy się tego trzymać. Bo największym sukcesem jest to, że potrafimy wyciągnąć wnioski, z różnych sytuacji, które miały miejsce. Są to lepsze powody do działania. 

 

Chciałabym jeszcze dodać coś trochę w innym temacie, tzn. podobnym. Często chcemy, aby nam wybaczano błędy, a sami nie potrafimy tego dokonać.  Tutaj też uważam, że powinniśmy się nad tym zastanowić. Każdemu warto dać drugą szansę, dlatego, że nie był gotowy na pierwszą. Musimy być gotowi wybaczyć innym, postawić się w ich sytuacji i starać się zrozumieć. Jednak dopiero po tym, kiedy druga osoba zrozumie swój błąd, wyciągnie wnioski i sama będzie chciała pomóc nam w odbudowaniu tego, co było wcześniej, na lepsze. 

 

Wybaczyć można wiele rzeczy, jednak niczego się nie zapomina. Najważniejsze jest to, że pomimo tylu błędów my nadal próbujemy je naprawić, brnąć do celu bo przecież życiowy priorytet to obrać właściwy kurs i przy okazji zabrać ze sobą tyle najbliższych nam osób ile tylko się da. Samotny statek nigdzie nie dopłynie.     KOSZULA - KLIKNIJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Powody, dla których warto ruszyć się z miejsca - KLIK
2. Peeling kawowy - coś cudownego! Sami oceńcie - KLIK
3. Cudowna sesja od Zuzanny Kowalczyk - KLIK
4. Chcę być dorosła -  Ty też? Ten post jest właśnie dla Ciebie! KLIK

 

 

 

Pooozytywna Blog

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda