PROJECT OXFORD
05.02.2016

PROJECT OXFORD

 

 

 

 

 

Brzmi tajemniczo? Pojawiają się wam w głowie myśli o Projekcie Manhattan? Spokojnie! Projekt Oxford nie ma nic wspólnego z wojskowością, przynajmniej na razie…
 

 

Zespół z firmy  Microsoft przygotował narzędzie korzystające z identyfikacji czynników zewnętrznych. O jakich czynnikach mowa? W tej sytuacji firma Billa Gatesa przygotowała program, który potrafi rozpoznać… ludzkie emocje!

 

 

 

Przygotowane przez Microsoft narzędzia przeznaczone są dla programistów, którzy nie muszą koniecznie specjalizować się w dziedzinie sztucznej inteligencji, ale chcą w swoich aplikacjach uwzględnić możliwości rozumienia mowy i wzroku.

 

 

 

 

 

   Pierwszy zestaw narzędzi został wydany wiosną ubiegłego roku, a ludzie odpowiedzialni za projekt twierdzą, że od momentu wejścia na rynek, produkt spotyka się z dużym zainteresowaniem. Przyciąga on zarówno dużych graczy, najbogatszych z najbogatszych, jak i małe, rodzinne firmy oraz start - upy, które nie dysponują wyspecjalizowanymi zasobami. Ryan Galon, starszy menedżer programu technologii i badań grupy Microsoft mówi:

 

Ekscytujące było to z jakim zainteresowaniem spotkał się nasz produkt i jak zróżnicowane reakcje są z nim związane.”

 

 

 

 

 

W przypadku rozpoznawania twarzy, system może nauczyć się odróżniać pewne cechy ze szkoleniowego zestawu zdjęć (wcześniej otrzymanego), a następnie wykorzystać te informacje do określenia cech i emocji na twarzach, które w danej chwili „obserwuje”.

Narzędzie do odczytywania emocji rozpoznaje 8 podstawowych stanów: gniew, pogardę, strach, wstręt, radość, smutek, zdziwienie lub stan neutralny. Galon stwierdził, że to narzędzie może być wykorzystywane w marketingu jako sposób oceny efektywności danych zabiegów reklamowych lub reakcji na dane produkty. Z drugiej strony może być dobrym narzędziem do budowania bazy konsumentów poprzez dostosowywanie funkcji danych aplikacji do nastroju człowieka, który z nich korzysta i widnieje na zdjęciu profilowym. 

 

 

 

 

 

Technologia Projektu Oxford może być przydatna w wielu innych aspektach i służyć, np. do grupowania zdjęć na podstawie twarzy osób, które na nich widnieją.  Może być używana również w celach rozrywkowych. Microsoft wypuścił aplikację służącą do rozpoznawania i oceny…zarostu. 

 

 

imeworldwide.com

  • udostępnij
1 komentarzy

3000kcal
0

świetne, pomysł bardzo mi się podoba :)

odpowiedz

3000kcal
0

świetne, pomysł bardzo mi się podoba :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda