Kask przyszłości?
20.01.2016

Kask przyszłości?

 

 

 

 

 

 

 

"Technologia do noszenia" kojarzy się nam z biegaczami ubranymi w kompresyjne stroje, podłączonymi do smartwatchy, smartphonów i czujników sprawdzających ich wydajność. Czasami takie nowinki to po prostu kolejne zbędne gadżety, które mają sprawić, że poczujemy się lepiej przygotowani, bardziej zmotywowani, a w rzeczywistości ich jedyną funkcją jest opróżnienie naszego portfela.  

 

 

 

Firma Daqri przygotowała jednak projekt, który może zmienić pojmowanie technologii do noszenia w globalnej skali. Pomysłowy zespół stworzył kask, który w przeciwieństwie do większości dostępnych rozwiązań technologicznych, nie będzie monitorował tego co dzieje się z nami, ale to, co dzieje się wokół nas. Urządzenie wyposażono w kamery nawigacyjne obejmujące kąt 360 stopni, czujniki o wysokiej rozdzielczości, narzędzia do pomiaru głębi i inercji. 

 

 

 

 

To niecodzienne nakrycie głowy śledzi ruch i w czasie rzeczywistym wyświetla w postaci graficznego modelu to na co patrzysz, na wyświetlaczu HD z podwójnym ekranem, który dodatkowo jest chroniony przez zewnętrzny wizjer. Kask obsługuje robienie fotografii w HD, nagrywanie video, mapping 3D oraz przechwytywanie danych, a także odczytywanie znaków, parametrów i specyfiki danych instrumentów. Wszystko to działa jak należy dzięki oprogramowaniu Intellitrack, które może nauczyć się rozpoznawać poszczególne narzędzia, urządzenia, czy produkty. Jakby tego było mało kask namierzy zgubione przez nas rzeczy. Daqri Helmet jest najbardziej zaawansowanym technologicznie systemem rozpoznawania i śledzenia aktywności jaki ujrzał światło dzienne.

 

 

 

 

 

 

 

Z inteligentnego kasku będziemy mogli wysyłać instrukcje dotyczące pracy w sposób o wiele bardziej efektywny i prostszy, niż za pomocą standardowych źródeł komunikacji. Dlaczego? Dlatego, że z danych analizowanych przez urządzenie i przez nie wyświetlane może korzystać wiele osób naraz. Główną grupą docelową, do której chcą dotrzeć twórcy Daqri Helmet, są robotnicy pracujący na zaawansowanych budowach. Wszelkiego rodzaju inżynierów, architektów, robotników, nadzorców i kierowników projektów kask ten powinien zainteresować. Kto wie? Może kiedyś uratuje im życie.

 

 

 

 

Zobaczcie, jak wygląd kask w rozłożeniu na części: 

 

 

 

 

iMe Worldwide

  • udostępnij
1 komentarzy

pastimedelicjee
0

Ludzie to magicy :)

www.pastimedelicjee.blogspot.com

odpowiedz

pastimedelicjee
0

Ludzie to magicy :)

www.pastimedelicjee.blogspot.com

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda