Jak szczęśliwie przeżyć kolejny rok
12.01.2016

Jak szczęśliwie przeżyć kolejny rok

 

 

 

Aby coś osiągnąć musimy być konsekwentni w naszych działaniach, gotowi i pełni odwagi, by móc zdobyć nawet to, co często tylko z pozoru wydaje nam się niemożliwe. W życiu nie chodzi o to, aby planować wszystko w ten sposób, by być szczęśliwymi w przyszłości, powinniśmy robić wszystko co w naszej mocy, by już teraz być blisko szczęścia. Przeszłość jest nam dobrze znana, więc nie warto po raz kolejny tam wracać. Skupmy się zatem na tym, co jest teraz, nie odbiegajmy zbyt daleko w przyszłość, ponieważ najważniejszym miejscem jest teraźniejszość -  ona stanowi fundament naszego życia, gdyż tylko dzięki niej jesteśmy gotowi stworzyć naszą przeszłość i układać przyszłość wedle własnych pragnień. Każdy z nas jest zdolny do wielkich osiągnięć, lecz musimy zdobyć w sobie wystarczająco dużo siły, by podołać stawianym przez nas samych wyzwaniom i móc spełniać swoje marzenia. Kolejny zaczynający się rok jest idealnym momentem, by w końcu zrozumieć, jak wiele w naszym życiu zależy od nas samych w tym również samo pragnienie tego, aby rok 2016 był jednym z najlepszych.
 
 

 

 

 

 

 


USTAL LISTĘ PRIORYTETÓW I CELÓW
Lepiej zawsze rozgraniczać wszystko na rzeczy ważne i mniej ważne, aby być później zdolnym do podejmowania właściwych decyzji. Nie warto skupiać się na wyznaczaniu ciężkich do osiągnięcia postanowień. Wypisz najistotniejsze cele, do których osiągnięcia dążysz i rozpisz plan tego, co będziesz robić w kierunku ich realizacji. Istotne jest jednak, aby zamienić zamiary na działania i aby wszystko to nie zakończyło się tylko na pustym planowaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

UWIERZ W SIEBIE, KSZTAŁTUJ SWÓJ CHARAKTER
Bez wiary w siebie nie jesteśmy w stanie zbyt wiele osiągnąć. Musimy zauważać nasze słabości i skutecznie z nimi walczyć lub nie dopuścić do tego, aby ograniczały one nasze codzienne działania. Niezwykle ważne jest, aby stale kształtować swój charakter, swoją osobowość. Nikt lepiej od nas samych nie zna naszej wartości i tego, jak wiele potrafimy osiągnąć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROZWIJAJ SWOJE PASJE, NIE REZYGNUJ Z NICH
Pod żadnym pozorem nie rezygnuj z rzeczy, które sprawiają Ci radość i pozwalają poczuć choć przez chwilę szczęście. Rozwijaj swoje umiejętności i bądź gotów na to, aby stawać się coraz lepszy. Każdą wolną chwilę w pełni poświęcaj swoim pasjom.

 

 

 

 

 

 

NIE MARNUJ ŻADNEJ CHWILI. ZACZNIJ JUŻ TERAZ
Nie przekładaj nic na jutro. Skup się na teraźniejszości i ciesz się w pełni każdą chwilą. Zacznij już teraz spełniać swoje marzenia. Koniec z narzekaniem i wątpliwościami, że czemuś nie podołamy. Nie marnuj czasu, przejmując się drobnostkami. Staraj się robić wszystko, co w Twojej mocy, aby każda chwila stała się niesamowitym wspomnieniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OTWÓRZ SIĘ NA NOWE WYZWANIA
Bądź gotów na to, aby czasem zdecydować się na podjęcie nowych, ciekawych wyzwań. Nie obawiaj się zmian. Otwórz się na to, co nieznane. Jeśli nie spróbujesz nigdy nie dowiesz się, czy było warto. Rozwijaj się w wielu kierunkach i postaw na wszechstronność. Wykorzystuj również wszelkie okazje, które mogłyby się w pewien sposób przyczynić do Twojego rozwoju. Nie bój się często zaryzykować.

 

 

 

 

 

 

 

 

BĄDŹ BLISKO LUDZI
Spędzaj jak najwięcej czasu z ludźmi, którzy potrafią zamienić jeden z Twoich najgorszych dni w najlepszy. Staraj się dbać o dobre kontakty z innymi i nie bój się zawierać nowych znajomości. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być przez nich traktowany. Unikaj konfliktów, a wszelkie nieporozumienia staraj się spokojnie wyjaśniać. Bądź otwarty wobec innych i szczerze mów o swoich uczuciach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
NIE PLANUJ WSZYSTKIEGO
Najpiękniejszych chwil w naszym życiu często nie da się zaplanować. Nie bój się czasem postawić na spontaniczność. 

 

 

 

 

 

 

 

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ
Jeśli już coś sobie postanowiłeś to konsekwentnie dąż do realizacji wyznaczonych przez siebie celów. Nie ulegaj zwątpieniu, nigdy się nie poddawaj i nie rezygnuj z marzeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

ŻYJ W PEŁNI WŁASNYM ŻYCIEM
Nie spoglądaj na innych i do nikogo się nie porównuj. Kieruj się w życiu własnym sercem i rozumem, ponieważ to Ty znasz siebie najlepiej. Każdy z nas jest wyjątkowy. Nie bójmy się bycia sobą i w pełni korzystajmy z życia, ciesząc się każdą chwilą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAMIĘTAJ O UŚMIECHU I POZYTYWNYM NASTAWIENIU
Pozytywne nastawienie stanowi podstawę wszelkich naszych działań. Dostrzegaj zalety i to na nich skupiaj się najbardziej. Nie ulegaj nigdy zdołowaniu. Szukaj zawsze odpowiedniego sposobu na zmotywowanie się i na to, aby nigdy nie tracić uśmiechu.

 

 

 
Ten rok w pełni należy do Ciebie. Nie bój się i pozwól mu stać się jednym z najwspanialszych w Twoim życiu.  

Powyższych zasad nie stosuj tylko w jednym roku, staraj się je wdrążyć w całe swoje życie.

Źródło inspiracyjnych obrazków: we heart it
 
 
 
  • udostępnij
1 komentarzy

angelrebelde
0

świetne rady ;)

odpowiedz

angelrebelde
0

świetne rady ;)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda