10 kroków w stronę motywacji
06.12.2015

10 kroków w stronę motywacji

 

 

 

 

Motywacja stanowi fundament wszelkich naszych działań. Jeśli nie dostrzeżemy odpowiednich czynników zachęcających nas do zmian, nie podejmiemy się stawianym przez siebie wyzwaniom. Działania spoczną wówczas tylko na bezwartościowych słowach rzucanych na wiatr. Często ciężko odnaleźć nam motywację. Bez niej nasze samopoczucie zaczyna się obniżać, ponieważ po raz kolejny zauważamy, jak ciężko manewrować pojęciami czasoprzestrzeni, zamieniając wbrew wszelkim zasadom - jutro na dzisiaj.
 
 
 
 
 
 
 
 
1. CHĘĆ DO ZMIAN
Pierwsze myśli w głowie, które naradzają się często pod wpływem chwili stanowią istotną odznakę, która wraz z dobrym podejściem potrafi zaprowadzić nas na odpowiednie tory ku realizacji swoich marzeń. Jeśli odczuwamy ochotę do zmian, a nasze myśli wypełniają już pierwsze projekty działań to znaczy, że pora już wykonać tylko niewiele kroków, aby móc wprowadzać swój plan w życie i móc cieszyć się efektami.
 
2. ŚWIADOMOŚĆ WŁASNEJ WARTOŚCI
Pewność siebie to kluczowa cecha, bez której nie zdołamy podjąć się realizacji swoich planów. Samoakceptacja, wiedza o swoich mocnych i słabych stronach pomaga w odnalezieniu własnych celów i dążenia do nich, nie zważając przy tym na otaczające nas przeciwności. Jeśli żyjemy w zgodzie z samym sobą, świadomi własnych wartości, potrafimy podjąć się celów, które przed sobą stawiamy, bo wówczas wiemy, że jesteśmy w pełni możliwości, sił i umiejętności, które pomogą nam podjąć się danym działaniom.
 
 
 
 
 
 
 

3. OSIĄGNIĘCIE CELU = KORZYŚCI
Każdy plan ma swój koniec. Wszystkie utworzone kroki pozwalają się przybliżać się do wyznaczonego celu, za którym stoją liczne korzyści. Musimy być świadomi tego, co nasze działania za sobą niosą - czy cel jest warty naszego wysiłku? jak wiele możemy zyskać? co zamierzamy osiągnąć? Rozwlekła wizja korzyści jest zazwyczaj największym źródłem motywacji.
 
4. SZUKAJ DOBRYCH DRÓG
Gdy znamy już nasz cel, musimy zastanowić się, jakim szlakiem do niego dojść. Musimy wiedzieć, czego potrzebujemy i jakich działań musimy się podjąć. Warto wówczas postawić na skuteczne planowanie, ponieważ dobra organizacja również pomaga nam osiągnąć zamierzony sukces. Organizery, kalendarze, mapy myśli pozwolą nam skupić się na naszych celach.
 
 
 
 
 
 
 
 
5. UWIERZ W SIEBIE I MYŚL POZYTYWNIE
Gdy przyjdą chwile zwątpienia, bo przez długi czas nie będziemy jeszcze widzieć efektów naszej pracy, musimy mimo wszystko się nie poddawać i wytrwale dążyć do naszych celów. Skoro rozpoczęliśmy naszą drogę, nie warto rezygnować. Myślmy wówczas więcej o wyczekiwanych przez nas korzyściach. Nie spoglądajmy na wysiłek, spoglądajmy na pozytywne strony wszelkich działań i spróbujmy wszystko traktować jako nowe wyzwanie, doświadczenie.
 
 
6. MAŁYMI KROKAMI W STRONĘ SUKCESU
Decyduj się początkowo na niewielkie działania, stopniowo zwiększając ich intensywność. Każdy najmniejszy sukces będzie motywacją do kolejnych działań. Warto za nawet najmniejsze osiągnięcie ustanowić dla siebie nagrodę.
 
 
 
 
 
 
 
 
7. ELIMINUJEMY PRZESZKODY
Jeśli zauważamy, że jakiś nasz plan nie potrafi doczekać się realizacji, spójrzmy dokładnie, co jest tego powodem. Starajmy się pokonywać wszelkie przeciwności losu, szukać innych rozwiązań, odsuwać od siebie rzeczy, które ograniczają nasze działania.
 
8. HIERARCHIA WAŻNOŚCI
Osiąganie celów często wymaga poświęceń. Musimy wiedzieć, co jest dla nas ważniejsze, na jak wiele potrafimy się zdobyć, aby sięgać po swoje marzenia. Życie stawia przed nami ciągłe wybory. Realizacja planów często będzie wymagać podejmowania wielu ciężkich decyzji. Określenie hierarchii ważności jest istotną kwestią, która pomoże rozgraniczyć nam rzeczy potrzebne od niepotrzebnych. Skupmy się na rzeczach, które przyniosą nam większe korzyści i mniejsze podejmowanie ryzyka.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9. UCZ SIĘ NA BŁĘDACH
Nauka poprzez doświadczenie jest jedną z jej najlepszych form. Jeśli pierwszy plan się nie uda, szukajmy jego efektywniejszych zastępców. Nie możemy rezygnować po początkowej porażce. Wynieśmy z niej odpowiednie wnioski i unikajmy tych błędów w przyszłości.
 
10. DZIAŁAJ!
Spełniaj wszystkie punkty ze swojej listy działań. Powoli krocz w stronę sukcesu. Musisz wiedzieć, że każdy najmniejszy czyn z Twojego planu, jest kolejnym krokiem, który zbliża Cię do celu. Często potrzeba czasu, aby coś osiągnąć, zatem warto uzbroić się w cierpliwość i spokojnie realizować wszystkie swoje zamiary. Uwierz w siebie i do dzieła! :)
 
 
 
 
 
 
 
Razem z WiktoriąMartynąSarąJessiką i Enią stworzyłyśmy specjalnie dla Was DDOB TAG, w którym umieściłyśmy 17 pytań. Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału! :) Niebawem również sama podejmę się tego wyzwania. Jeśli zdecydujecie się odpowiedzieć na nasze pytania na swoim blogu, koniecznie dajcie znać w komentarzach - chętnie Was odwiedzę i coś po sobie pozostawię :)

 

 1. Czym jest dla Ciebie piękno?
 2. Jakim obrazkiem/zdjęciem/aforyzmem wyraziłbyś/wyraziłabyś swój dzisiejszy humor?
 3. Jaki jest Twój sposób na udany poranek?
 4. Robisz makijaż codziennie?
 5. Jak jest Twoja ulubiona marka kosmetyczna?
 6. Z czego składa się Twoja kosmetyczka?
 7. Gdzie najczęściej szukasz inspiracji?
 8. Jakie 3 rzeczy chciałbyś/chciałabyś zmienić na świecie?
 9. Jaką cechę charakteru w sobie lubisz, a jaką chciałbyś/chciałabyś w sobie zmienić? 
 10. Jaki jest najlepszy sposób na to, aby czuć sie dobrze w własnym ciele i zaakceptować swoj wygląd?
 11. Gdybyś miał/a możliwość cofnięcia czasu lub zobaczenia przyszłości to zdecydowałbyś się użyć którejś z tych opcji?
 12. Jakimi trzema słowami opisałbyś/opisałabyś swoje życie?
 13. Skąd pomysł na założenie bloga?
 14. Jak wiele czasu poświęcasz swojemu blogowi?
 15. Co lub kto daje ci największego kopa i motywację do prowadzenia bloga?
 16. Co jest/było twoim największym sukcesem w blogowaniu?
 17. Która z ambasadorek DDOB jest Twoją ulubioną?
 
 
 
 
 
 
 
 
 • udostępnij
3 komentarzy

buszsandra
1

Genialne zdjęcia! 
http://sandra-busz.blogspot.com/

odpowiedz

annazaakk
0

Uwielbiam twoje posty!

odpowiedz

angelrebelde
0

świetne rady! popieram drogę do sukcesu małymi kroczkami :)

ddob tag u mnie już jest :)

odpowiedz

annazaakk
0

Uwielbiam twoje posty!

odpowiedz

angelrebelde
0

świetne rady! popieram drogę do sukcesu małymi kroczkami :)

ddob tag u mnie już jest :)

odpowiedz

buszsandra
1

Genialne zdjęcia! 
http://sandra-busz.blogspot.com/

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda