Zostań Wolontariuszem WOŚP
24.11.2015

Zostań Wolontariuszem WOŚP

 

 

 

Mimo,że do 10.01.2016 r zostało jeszcze sporo czasu ( w tym właśnie  dniu odbędzie się wielki finał  WOŚP) to już teraz zachęcam Was do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji. Tym bardziej, że od kilku dni można zgłaszać się do wolontariatu. Kwestować mogą wszyscy, młodsi i starsi. Należy jednak pamiętać ,że osoby poniżej 16 roku życia muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

Liczba miejsc jest ograniczona, więc proponuję się pośpieszyć. Warto też zanim się zdecydujemy sprawę dokładnie przemyśleć, czy faktycznie będziemy mogli poświęcić swój czas w tym dniu. Kwestować cały dzień nie jest lekko. Pogoda często nie sprzyja, bo jakby nie było jest to środek zimy. Warunkami atmosferycznymi ja osobiście się nie zrażam i nawet gdybym miała przemarznąć i przemoknąć to i tak wezmę udział jako wolontariuszka. Oczywiście gdy brakuje nam siły możemy puszkę oddać w każdej chwili i przerwać kwestowanie. Możemy również pomagać w inny sposób np. zgłaszając się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacji sztabu.

A co dokładnie należy zrobić aby zostać wolontariuszem WOŚP?
W pierwszej kolejności należy pobrać ze strony WOŚP  ankietę, następnie ją  wydrukować, wypełnić i dostarczyć do lokalnego sztabu. Należy również  przygotować zdjęcie do identyfikatora. A wszystkie dokładne informacje znajdziecie w internecie.

 

 

 

 

 

 

Pamiętajcie, że warto zrobić coś dla innych bezinteresownie. Jest masa ludzi, którzy potrzebują pomocy, a ja nie widzę przeszkód żeby im pomóc.


Jeżeli nie możemy lub po prostu nie chcemy zostać wolontariuszami możemy pomóc w inny sposób. Po prostu włączyć się do akcji wrzucając do puszki symboliczną złotówkę. Należy pamiętać, że choć wolontariat jest bezpłatny to nie zwalnia to nikogo z  wykonywania swojego zadania rzetelnie i odpowiedzialnie,

Wolontariat to także szansa na zdobycie nowych doświadczeń i poznanie ciekawych ludzi. Uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka i daje satysfakcję, że zrobiło się coś dobrego, coś bezinteresownie dla innych. Pamiętaj warto pomagać, nie wiemy, czy kiedyś to my nie będziemy potrzebowali czyjejś pomocy.
Karma wraca

Jeszcze raz z całego serca zachęcam Was do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji. 10 stycznia 2016 roku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra po raz kolejny w celu zebrania pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

24 finał WOŚP nie może odbyć się bez WAS. Kochani nie zwlekajcie, wypełniajcie ankietę i złóżcie ją w lokalnym sztabie tak  jak ja to zrobiłam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tunika - ROMWE

sweterek - rinascimento
bransoletka - Street Wood
zakolanówki - calzedonia
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

  • udostępnij
2 komentarzy

onlydomixo
1

Świetna jest ta akcja! Sama chciałabym zostać wolontariuszką WOŚP :)

odpowiedz

julia30711
1

Właśnie mam zamiar pomóc jako wolontariusz w tegorocznej akcji WOŚP :)

odpowiedz

onlydomixo
1

Świetna jest ta akcja! Sama chciałabym zostać wolontariuszką WOŚP :)

odpowiedz

julia30711
1

Właśnie mam zamiar pomóc jako wolontariusz w tegorocznej akcji WOŚP :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda