Wybierasz się na eurotrip po maturach? Czy wiesz jak go opłacić?
16.10.2018

Wybierasz się na eurotrip po maturach? Czy wiesz jak go opłacić?

Wakacje po maturach to czas jedyny w swoim rodzaju. Nareszcie matury są zdane, dostaliśmy już informację zwrotną o klasyfikacji na studia. Nasz kolejny rok szkolny jest zaplanowany, nareszcie mamy czas dla siebie! Przez okres czterech miesięcy można zrobić naprawdę wiele. Świeżo upieczeni maturzyści najczęściej idą do pracy bądź wyjeżdżają na wakacje, aby przeżyć przygodę swojego życia.

 

Eurotrip po maturach

Coraz częściej młodzież wybiera się na tak zwany eurotrip. Ze względu na relatywnie krótkie odległości oraz niewygórowane ceny, taki plan jest w zasięgu ręki wielu osób. Jedyne, czego potrzeba to nieco oszczędności. Jeśli ich nie posiadamy, rozwiązaniem naszych problemów może być pożyczka na Matchbanker.pl. Znajdziemy tu oferty dostępne dla osób od 18-stego roku życia. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to niedorzeczne, jednak taka pożyczka jest udzielana na bardzo przystępnych warunkach, przez co nie obciąży domowego budżetu. Eurotrip po liceum to przygoda życia, która pozostanie w naszej pamięci do końca życia.

 

Niezbędnik podróżnika

Wyjeżdżając w taką podróż, mamy dwie możliwości. Możemy wszystko zaplanować z góry i zarezerwować loty samolotami oraz przejazdy pociągami czy autobusami. W ten sposób będziemy pewni każdego etapu naszej podróży. Jeśli jednak chcemy być nieco bardziej spontaniczni, możemy wybrać się z grupą przyjaciół w taką podróż wypożyczonym vanem. Ideę tę rozpowszechnił projekt ,,Busem przez świat”, w którym to grupa licealistów kupiła starego vana, odrestaurowała go i wyruszyła w podróż życia. W ten sposób powstał ich blog, a grupa, choć w innym już składzie, kontynuuje wyprawy do dziś. Jeśli im się udało, dlaczego nie miałoby się nam powieść?

 

Wypożyczenie vana

Takie rozwiązanie ma nieskończoną listę atutów. Co najważniejsze, nie będziemy musieli krok po kroku iść zgodnie z planem naszej podróży. Jeśli dotrzemy do miejsca, które bardzo przypadnie nam do gustu i chcemy zostać tam dłużej niż pierwotnie planowaliśmy, jak najbardziej możemy to zrobić. Nic nas nie goni. Mamy własne auto, dzięki czemu w kolejny etap podróży możemy wyruszyć kiedy nam się żywnie podoba. Co więcej, nie musimy rezerwować noclegów, albowiem spać możemy albo w aucie, albo w namiocie. Ta niezależność pozwoli nam naprawdę poczuć wakacje. Nie musimy się śpieszyć, możemy w spokoju wypić kawę o poranku kontemplując uroki natury.

 

Starannie dobrana trasa

Jeśli jednak preferujemy zaplanować wszystko z góry i wykorzystać czas co do godziny, lepszym wyjściem jest kupno biletów lotniczych. Na chwilę obecną są one w naprawdę niskich cenach, dzięki czemu na południe Europy możemy polecieć za kilkadziesiąt złotych. Nie będziemy się musieli także martwić o problemy techniczne, które mogłyby spotkać nas podczas podróży samochodem. Na taki wyjazd możemy nawet wybrać się sami, jeśli nie uzbieramy grupy chętnych. W każdym z odwiedzanych miejsc będzie wielu podróżników, którzy uraczą nas swoim przemiłym towarzystwem.

 

Pakuj manatki!

Niezależnie od scenariusza, jaki wybierzesz, do takiej podróży musisz się dobrze przygotować. Mając jednak co nieco w portfelu, możesz zacząć się pakować i wyruszać w podróż. Pamiętaj, że wakacje po maturze są raz w życiu. Warto, aby były niezapomniane.

  • udostępnij
2 komentarzy

netpozyczka24 02/24 17:41:03
0

Mozna opłacić wyjazd np. z pozyczek dla osób zadłuzonych https://www.netpozyczka24.pl/pozyczki-dla-zadluzonych/ które sa udzielane bez zbędnej zwłoki.

odpowiedz

Wiktoria_Wojtkowiak
0

Super wpis!

odpowiedz

netpozyczka24 02/24 17:41:03
0

Mozna opłacić wyjazd np. z pozyczek dla osób zadłuzonych https://www.netpozyczka24.pl/pozyczki-dla-zadluzonych/ które sa udzielane bez zbędnej zwłoki.

odpowiedz

Wiktoria_Wojtkowiak
0

Super wpis!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda